NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
29 grudnia 2019r.

  1. Dziś ostatnia w tym roku a jednocześnie określona jako niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Różaniec o godz. 17.00 w kościele będzie odmówiony i ofiarowany w intencji wszystkich rodzin. Zapraszamy do modlitwy. Bardzo dziękujemy siostrze Symeonie za wykonanie dekoracji żłóbka i przygotowanie kościoła do Świąt. I wszystkim, którzy sprawili, że mogliśmy Święta przeżywać w atmosferze wiary, miłości i pokoju, ze świadomością, że Pan się narodził, nasz Zbawiciel.
  2. We wtorek podczas Mszy świętej o godz. 18.00 i dziękczynno-błagalnego nabożeństwa po Mszy św. złożymy podziękowanie Panu Bogu za wszystkie łaski i dary otrzymane w 2019 roku.
  3. Kodeks Prawa Kanonicznego mówi, iż w niedzielę oraz inne dni świąteczne nakazane, wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy św. W środę, pierwszy dzień Nowego Roku, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi i święto nakazane; wspominamy także nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Kościół obchodzi również Światowy Dzień Pokoju. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego; Ci, którzy odmówią pobożnie w kościele lub kaplicy hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” celem uproszenia Bożej opieki na cały rok, mogą uzyskać odpust zupełny.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; w czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się Godzina Święta w Kaplicy Adoracji, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego, zapraszamy wraz z Towarzystwem Przyjaciół Seminarium, po Mszy „Kościół otwarty”, w piątek: Msza św. wynagradzająca Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, ale nabożeństwo adoracyjne pokutne po wieczornej Mszy świętej. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 16.30. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00, w sobotę o godz. 8.00 Msza św., a po niej modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. Kolejne spotkanie przygotowujące dla narzeczonych – w poniedziałek 13.01. godz. 19.00 w domu parafialnym.
  6. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii zw. kolędą. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów i otwarcie drzwi na Boże błogosławieństwo. Osoby i rodziny przyjmujące księdza po kolędzie dają bowiem publiczne świadectwo swego przywiązania do Boga i Kościoła, a kapłan w imieniu Chrystusa błogosławi rodziny i mieszkania – wszystkim więc z serca dziękujemy. Na stole przykrytym białym obrusem niech stoi krzyż, zapalone świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło. Dzieci w wieku szkolnym niech przygotują zeszyty do religii. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji kolędy. Miejmy nadzieję, że uda się wkrótce rozpocząć prace termo-modernizacyjne kościoła. Polecamy też tę sprawę modlitwom wiernych.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

- w PONIEDZIAŁEK, 30 grudnia od godz. 9.00 – Duczkowska ( 2 księży; 1 ksiądz od pierwszych numerów, drugi od
    ostatnich), Szosa Jadowska( 2 księży; strona parzysta i nieparzysta ), Kasztanowa ( od ostatnich numerów), Ciasna,
     Lipiny Smugi,

- we WTOREK, 31 grudnia od godz. 9.00 – Lipińska bez bloków, Oleńki, Poprzeczna

- w CZWARTEK, 2 stycznia, od godz. 16.00: ul. Kazimierz a Wielkiego bloki 2,4,6

- w PIĄTEK , 2 stycznia, od godz. 16.00: ul. Kościelna  69, 71, od godz. 19.00 - Kazimierza Wielkiego blok nr 8,
     ul.  Kościelna 65 i 67

- w SOBOTĘ od godz. 9.00 – Reja domy jednorodzinne( 1 ksiądz), Sikorskiego domy jednorodzinne oraz nr 15, 17
      ( 2 księży ),  Kościelna domy jednorodzinne (3 księży ), ul. Chrobrego domy jednorodzinne

Szczegółowy plan kolędy można znaleźć w gablocie ogłoszeń oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie, prosimy o umówienie na dogodny czas spotkania i błogosławieństwa Bożego rodziny i domu.

  1. Po Mszy świętej o godz. 11.15 w dniu 5 i 6 stycznia odbędzie się „kolędowanie misyjne”; dzieci z Kółka Misyjnego wraz z s. Ignacją będą odwiedzać domy, a zebrane ofiary zostaną przekazane na dzieło misji. Dziękujemy za otwarcie drzwi i serc.
  2. Wraz z Miejskim Domem Kultury przy Urzędzie Gminy zapraszamy bardzo serdecznie mieszkańców Parafii, miasta i gminy Wołomin do wzięcia udziału 6 stycznia w Orszaku Trzech Króli. Rozpocznie się na Pl. 3 Maja o godz. 12.00. Tego dnia wieczorem dzięki życzliwości naszej Gminy, która jest sponsorem tego wydarzenia o godz. 19.00 będziemy mogli uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu z zespołem ZAKOPOWER. Za tę naszą wołomińską tradycję w towarzystwie znanych zespołów Władzom Miasta bardzo dziękujemy.
  3. Mamy do nabycia w zakrystii bilety na piękne wydarzenie artystyczne, jakim będzie w dniu 10 stycznia w Hali na Torwarze „Betlejem w Warszawie”- w czasie którego wykonane zostaną najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata. Bilety rozprowadza nasza Diecezja. Jest też świąteczna prasa katolicka: Gość Niedzielny i  Idziemy, Niedziela, Któż jak Bóg – zwróćmy uwagę na podwójne numery i cenę.

Życzymy wszystkim rodzinom wielu łask i miłości, płynących od Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i św. Józefa!