Wesprzyj parafię!

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
29 grudnia 2019r.

  1. Dziś ostatnia w tym roku a jednocześnie określona jako niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Różaniec o godz. 17.00 w kościele będzie odmówiony i ofiarowany w intencji wszystkich rodzin. Zapraszamy do modlitwy. Bardzo dziękujemy siostrze Symeonie za wykonanie dekoracji żłóbka i przygotowanie kościoła do Świąt. I wszystkim, którzy sprawili, że mogliśmy Święta przeżywać w atmosferze wiary, miłości i pokoju, ze świadomością, że Pan się narodził, nasz Zbawiciel.
  2. We wtorek podczas Mszy świętej o godz. 18.00 i dziękczynno-błagalnego nabożeństwa po Mszy św. złożymy podziękowanie Panu Bogu za wszystkie łaski i dary otrzymane w 2019 roku.
  3. Kodeks Prawa Kanonicznego mówi, iż w niedzielę oraz inne dni świąteczne nakazane, wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy św. W środę, pierwszy dzień Nowego Roku, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi i święto nakazane; wspominamy także nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Kościół obchodzi również Światowy Dzień Pokoju. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego; Ci, którzy odmówią pobożnie w kościele lub kaplicy hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” celem uproszenia Bożej opieki na cały rok, mogą uzyskać odpust zupełny.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; w czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się Godzina Święta w Kaplicy Adoracji, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego, zapraszamy wraz z Towarzystwem Przyjaciół Seminarium, po Mszy „Kościół otwarty”, w piątek: Msza św. wynagradzająca Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, ale nabożeństwo adoracyjne pokutne po wieczornej Mszy świętej. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 16.30. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00, w sobotę o godz. 8.00 Msza św., a po niej modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. Kolejne spotkanie przygotowujące dla narzeczonych – w poniedziałek 13.01. godz. 19.00 w domu parafialnym.
  6. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii zw. kolędą. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów i otwarcie drzwi na Boże błogosławieństwo. Osoby i rodziny przyjmujące księdza po kolędzie dają bowiem publiczne świadectwo swego przywiązania do Boga i Kościoła, a kapłan w imieniu Chrystusa błogosławi rodziny i mieszkania – wszystkim więc z serca dziękujemy. Na stole przykrytym białym obrusem niech stoi krzyż, zapalone świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło. Dzieci w wieku szkolnym niech przygotują zeszyty do religii. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji kolędy. Miejmy nadzieję, że uda się wkrótce rozpocząć prace termo-modernizacyjne kościoła. Polecamy też tę sprawę modlitwom wiernych.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

- w PONIEDZIAŁEK, 30 grudnia od godz. 9.00 – Duczkowska ( 2 księży; 1 ksiądz od pierwszych numerów, drugi od
    ostatnich), Szosa Jadowska( 2 księży; strona parzysta i nieparzysta ), Kasztanowa ( od ostatnich numerów), Ciasna,
     Lipiny Smugi,

- we WTOREK, 31 grudnia od godz. 9.00 – Lipińska bez bloków, Oleńki, Poprzeczna

- w CZWARTEK, 2 stycznia, od godz. 16.00: ul. Kazimierz a Wielkiego bloki 2,4,6

- w PIĄTEK , 2 stycznia, od godz. 16.00: ul. Kościelna  69, 71, od godz. 19.00 - Kazimierza Wielkiego blok nr 8,
     ul.  Kościelna 65 i 67

- w SOBOTĘ od godz. 9.00 – Reja domy jednorodzinne( 1 ksiądz), Sikorskiego domy jednorodzinne oraz nr 15, 17
      ( 2 księży ),  Kościelna domy jednorodzinne (3 księży ), ul. Chrobrego domy jednorodzinne

Szczegółowy plan kolędy można znaleźć w gablocie ogłoszeń oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie, prosimy o umówienie na dogodny czas spotkania i błogosławieństwa Bożego rodziny i domu.

  1. Po Mszy świętej o godz. 11.15 w dniu 5 i 6 stycznia odbędzie się „kolędowanie misyjne”; dzieci z Kółka Misyjnego wraz z s. Ignacją będą odwiedzać domy, a zebrane ofiary zostaną przekazane na dzieło misji. Dziękujemy za otwarcie drzwi i serc.
  2. Wraz z Miejskim Domem Kultury przy Urzędzie Gminy zapraszamy bardzo serdecznie mieszkańców Parafii, miasta i gminy Wołomin do wzięcia udziału 6 stycznia w Orszaku Trzech Króli. Rozpocznie się na Pl. 3 Maja o godz. 12.00. Tego dnia wieczorem dzięki życzliwości naszej Gminy, która jest sponsorem tego wydarzenia o godz. 19.00 będziemy mogli uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu z zespołem ZAKOPOWER. Za tę naszą wołomińską tradycję w towarzystwie znanych zespołów Władzom Miasta bardzo dziękujemy.
  3. Mamy do nabycia w zakrystii bilety na piękne wydarzenie artystyczne, jakim będzie w dniu 10 stycznia w Hali na Torwarze „Betlejem w Warszawie”- w czasie którego wykonane zostaną najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata. Bilety rozprowadza nasza Diecezja. Jest też świąteczna prasa katolicka: Gość Niedzielny i  Idziemy, Niedziela, Któż jak Bóg – zwróćmy uwagę na podwójne numery i cenę.

Życzymy wszystkim rodzinom wielu łask i miłości, płynących od Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i św. Józefa!