Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej utrzymuje się z ofiarności parafian i gości. Wszystko zatem - od ogrzewania poprzez utrzymanie duchownych, remonty itd., aż po wydatki związane z duszpasterstwem i liturgią (np. wino i komunikanty do mszy) finansować możemy wyłącznie dzięki Waszej ofiarności.

Jak mogę pomóc?

  • Prosimy najpierw o wsparcie duchowe w postaci modlitwy za parafian (nawzajem za siebie), postu, ofiarowania cierpienia, wysiłku związanego z pokonywaniem trudności itd. Wszystko to można zagospodarować wstawienniczo.

  • Wsparcie finansowe jest niezbędne dla funkcjonowania parafii. Jego podstawową formą są ofiary składane w czasie niedzielnej mszy św. (tzw. kolekta), datki składane w czasie procesji ofiarniczej w trakcie Eucharystii oraz ofiary składane przy okazji zamawiania intencji mszy i przy sprawowaniu sakramentów i sakramentaliów (dzielone między kasę parafialną a wynagrodzenie księży). Mało wykorzystywaną formą są wpłaty na konto parafii - darowizny na cele kultu religijnego, które można odpisać od dochodu.

  • Wsparcie rzeczowe - parafii można przekazywać przedmioty, sprzęty itd. - np. elementy wyposażenia do salek - prosimu jednak by tego typu działania najpierw uzgadniać z duszpasterzami.

  • Wolontariat - wsparcie wspólnoty parafialnej przez konkretne działania - od gospodarczych (jak np. zrzucanie węgla do piwnicy czy mycie kościoła), poprzez wymiar charytatywny (Parafialny Zespół Caritas), aż po formacyjne (animacja grup, posługa w liturgii).

Na konto zamiast do koszyczka?

Jakkolwiek tradycyjny sposób przekazywania wsparcia finansowego - do koszyczka - ma ten plus, że dobrze wyraża ofiarę wierzącego z Ofiarą Chrystusa w czasie Eucharystii, warto rozważyć, czy nie przekazywać wsparcia parafii za pomocą przelewu - darowizny na cele kultu religijnego. Ma to kilka zalet:

  • nie trzeba pamiętać o noszeniu drobnych do kościoła;
  • można złożyć stałe zlecenie na przelew określonej kwoty - wtedy w ogóle o sprawie nie trzeba pamiętać...;)
  • kwotę przelewaną jako darowizna "na cele kultu religijnego" można przy składaniu PIT odliczyć od dochodu (na podstawie potwierdzenia przelewu, bez żadnych dodatkowych dokumentów poza PIT-O) do wysokości 6% dochodu. Rozwiązanie to zalecamy zwłaszcza osobom, które na rzecz parafii przekazują większe kwoty (regularnie lub jednorazowo). Więcej na temat odliczenia tutaj.
  • własną parafię wspiera się pomimo wyjazdów na weekendy, wakacje itd. - wtedy, gdy ze względu na losowe okoliczności jest się na Eucharystii w inne parafii.

Zachęcamy do skorzystania z szybkich płatności internetowych:

mbcz.wolomin.pl

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20 wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

Za każdą formę wsparcia szczególnie w czasie epidemii, składamy z serca płynące

Bóg zapłać i zapewniamy o naszej stałej pamięci w modlitwie w intencji darczyńców!