XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

9 sierpnia 2020r.

 • Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych. W kościele i kaplicy mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa; po skorzystaniu z sakramentu pokuty zdezynfekujmy po sobie miejsce spowiedzi. Do kancelarii parafialnej wchodzimy pojedynczo, a osoby oczekujące pozostają na zewnątrz z zachowaniem zasad sanitarnych. Dziękujemy za zrozumienie.
 • Dziś gościmy ks. Pawła Czeluścińskiego, który pracuje w parafii św. Józefa Robotnika w Surgucie na Syberii i głosi nam słowo Boże. Każdy, kto chce wesprzeć ks. Pawła, będzie mógł złożyć ofiarę do puszek po Mszy św. Bóg zapłać.
 • Nasz biskup ordynariusz Romuald Kamiński ogłosił nowennę do Matki Bożej Łaskawej w dniach 5-14 sierpnia mającą na celu upamiętnienie „Cudu nad Wisłą” - zwycięstwa w bitwie z bolszewikami w r. 1920 dzięki Matce Bożej. Dziś w kaplicy dużej od 19:00 adoracja w ciszy, a od godz. 20:00 wspólne modlitwy nowennowe, czytanie tekstów św. Jana Pawła II i prymasa Wyszyńskiego, błogosławieństwo eucharystyczne i apel jasnogórski. Nie ma dziś nabożeństwa o godz. 17:00 w kościele. Można modlić się w kaplicy adoracji do 17:50.

W każdą niedzielę wakacyjną jest dodatkowa Msza święta o godz. 20:00.

W sierpniu zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu.

 • Nabożeństwo Pokutne dla uczestników rekolekcji 33-dniowych, aby stać się duchowym niewolnikiem z miłości Pana Jezusa przez ręce Maryi w kaplicy w poniedziałek o 19:00; natomiast Droga Krzyżowa dla uczestników tych rekolekcji – we wtorek o 19:00 w kaplicy.
 • W ramach nowenny do Matki Bożej Łaskawej od poniedziałku do środy, oraz w piątek codziennie po wieczornej Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. Od godz. 20:00 wspólne modlitwy nowennowe (jak wyżej opisano).

Ponieważ nie jest możliwe grupowe pielgrzymowanie na Jasną Górę nasz Biskup wyznaczył kościoły nowennowe i zachęcił, aby pielgrzymować każdego dnia do wyznaczonych parafii naszej diecezji. Nasz kościół został wyznaczony na kościół nowennowy we środę 12 sierpnia. W tym dniu będziemy zaszczyceni obecnością ks. Biskupa, który odprawi Mszę o godz. 18:00.

 • We czwartek w naszym kościele rozpoczną się powiatowe obchody 100. rocznicy „Cudu na Wisłą”, co powoduje zmiany w przebiegu nowenny do Matki Bożej Łaskawej. Adoracja w kaplicy adoracji będzie do godz. 14:45; od godz. 15:00 rozpocznie się adoracja w kaplicy dużej – Koronka do Miłosierdzia Bożego i różaniec, modlitwa w ciszy i od 16:30 wspólne modlitwy nowennowe do godz. 17:45. O 18:00 w kościele będzie Msza św. w intencji poległych w Bitwie Warszawskiej, a o godz. 19:00 uroczysty koncert „W Duchu Niepodległej – Bohaterom 1920 roku”, na który serdecznie zapraszają starosta wołomiński Adam Lubiak, nasz ks. Proboszcz, dyrektor Fabryczki Katarzyna Rutkowska i dyrygent koncertu Krzysztof Procajło. Szczegóły na plakatach.
 • Z piątku na sobotę przez całą noc będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji.
 • W sobotę 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP święto nakazane – Msze św. wg porządku niedzielnego. Podczas Mszy o godz. 20:00 uczestnicy rekolekcji 33-dniowych złożą uroczysty akt oddania się Panu Jezusowi w duchową niewolę miłości przez ręce Maryi.
 • 16 sierpnia o godz. 3:00 z Ossowa wyrusza pielgrzymka pokutna do Radzymina. Szczegóły na plakacie.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” między innymi artykuł „Płeć ma znaczenie” – rozmowa z psychologiem, terapeutą i coachem Magdaleną Jagiełło, a także refleksje na temat płci wypływające z Biblii ks. prof. Waldemara Chrostowskiego.
 • Z naszej parafii odszedł do Boga ś.p. Ryszard Szymaszczyk l. 72. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

.

koncert2020 internet