Piąta Niedziela Wielkanocna

15 maja 2022

1. Dziś piąta niedziela od Wielkanocy – zbieramy ofiary na tacę przeznaczone na termomodernizację naszych budynków parafialnych. Dzięki ofiarności wielu ludzi zebraliśmy 207 730 zł, za które bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom. Choć ogromnie doceniamy każdą złotówkę przekazaną na nasz projekt, to wciąż nie są to środki wystarczające do zakończenia inwestycji. Potrzebujemy wszyscy nowego impulsu, żeby zebrać odpowiednie pieniądze w ramach naszego wkładu własnego. Teraz bardzo ważna jest nasza wspólna mobilizacja – pozyskiwanie środków. Każdy może stać się ambasadorem naszej sprawy. Nie tylko na barki jednego człowieka spada odpowiedzialność, rozmawiajmy ze sobą, mówmy, dzielmy się nasza wspólną troską. Do tej pory wykonane zostały i prawie zakończone prace przy czterech budynkach: domu parafialnego, domu Sióstr, kaplicy i plebanii, pozostał jeszcze budynek kancelarii. Budynki są docieplone, położone nowe tynki, w kaplicy zamontowane ogrzewanie podłogowe, ocieplony i naprawiony dach, sprawnie działające pompy ciepła wraz z całą instalacją.

Czekamy wciąż na uruchomienie środków finansowych z Narodowego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, bowiem wskutek wzrostu cen i przyspieszenia prac budowlanych konieczne były zmiany w Harmonogramie Rzeczowo-finansowym a te wstrzymały wypłatę pieniędzy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają prace termo modernizacyjne materialnie i duchowo. Przypominamy, że w intencji ofiarodawców w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 jest sprawowana Msza święta dziękczynna. W tym tygodniu rozpoczniemy montaż dodatkowych okien  w kościele. W związku z pytaniami niektórych wiernych śpieszymy z wyjaśnieniem, że wymiana okien jest wymagana do spełnienia parametrów cieplnych, określonych przez Narodowy Fundusz. Planujemy też po 21 czerwca wymianę posadzki w kościele i zamontowanie ogrzewania podłogowego, co będzie wiązało się z zamknięciem kościoła na kilka miesięcy i przeniesieniem się z nabożeństwami do kaplicy. Jeszcze raz bardzo bardzo dziękujemy za przekazywanie pieniędzy, prosimy o dalsze wpłaty i zaangażowanie w popularyzowanie naszego projektu.

2. W poniedziałek Kościół obchodzi uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona metropolii warszawskiej.

3. W środę, 18 maja o godz. 17.00 w Muzeum Pawiaka odbędzie się promocja książki o ks. Golędzinowskim, pierwszym proboszczu naszej parafii, zachęcamy do wizyty w Muzeum.

4. W sobotę, 21 maja o godz. 11.00 grupa dzieci przygotowywanych przez siostrę Dorotę przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej; spowiedź dla rodziców i dzieci w piątek od godz. 16.00.

5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie, Chorwacji i Czarnogóry w dn. 29.06 - 8.07.2022r program, zapisy i wszelkie informacje u Ks. Łukasza.

6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie po wieczornej Mszy świętej, w czasie której modlimy się też słowami Nowenny przed beatyfikacją Pauliny Jaricot, założycielki Kół Różańcowych.

7. Z naszej społeczności wiary odeszli do wieczności w minionym tygodniu: Marek Turkiewicz l.55, Józef Smolarek l.85, Alicja Kotowska l.94, - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.