Pierwsza Niedziela Adwentu
3 grudnia 2023

   • Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu i zarazem miesiąca rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Żywy Różaniec zaprasza do wspólnej modlitwy na godz. 1700 w intencji o dobre, duchowe przygotowanie do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego; wcześniej o godzinie 15.30 spotkanie dla wszystkich bielanek. a o godz. 1600 spotkanie dla Kół Różańcowych. Dziś o godz. 19:00 spotkanie liderów i opiekunów wspólnot. W Szkole podstawowej numer 7 dziś Kiermasz Świąteczny; zaczyna się o godzinie 1100. Na kiermaszu swoje stanowisko będą miały również bielanki i ministranci, którzy będą promować 100 lecie naszej parafii.
   • Zapraszamy na Roraty codziennie na godz. 625 z lampionami lub świecami. Po Mszy świętej roratniej dzieci i rodziców oraz opiekunów zapraszamy do domu parafialnego na ciepłe kakao i ciastko. Jednocześnie prosimy tych, którzy zechcą nam pomóc w sprawnym przygotowaniu i przeprowadzeniu tej akcji. W związku z roratami Msza święta z godz. 700 będzie nieco opóźniona, przepraszamy.
   • Tradycją w naszej parafii jest akcja ,,Serduszko”. Wierzymy  w dobroć i wielkie serca wiernych, którzy co roku robią paczki dla najbardziej potrzebujących dzieci i osób starszych, czy samotnych.  Także i w tym roku prosimy o zaangażowanie i zrobienie takiej paczki. W kaplicy Miłosierdzia Bożego po lewej stronie w kościele  stoi choinka na której zawieszone są serduszka.  Można wziąć takie serduszko i zrobić   paczkę. Na serduszkach są dane, jakie artykuły i dla kogo można   kupić. Paczki, które wzięliśmy z choinki, z przyklejonym  serduszkiem,   przynosimy do Sióstr Michalitek od 17.00-do 19.00  do 12 grudnia. Jednocześnie informujemy ze może się zdarzyć że, jakaś paczka zostanie otwarta w celu równego podziału artykułami. 
   • Jutro, 4 grudnia zostanie o godz. 7.00 odprawiona Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
   • W środę o godz. 18:00 Msza św. oraz spotkanie mężczyzn św. Józefa w sali domu parafialnego.
   • W czwartek (7 grudnia) – pierwszy nowego miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na modlitwy wieczorne w kościele w intencji powołań zapraszamy szczególnie osoby należące do Towarzystwa Przyjaciół Seminarium.
   • Również w czwartek młodzież przygotowująca się do bierzmowania jest zaproszona na tzw. Qulturalne Bierzmowanie – spotkanie i koncert ewangelizacyjny w Miejskim Domu Kultury – od godz. 19.00.
   • W piątek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P, między 1200 a 1300 Godzina ŁASKI dla świata, - wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia w kościele, zapraszamy. To święto patronalne wszystkich bielanek. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą  w piątek na godz. 18.00. Na tej Mszy Św. zostaną przyjęte nowe Bielanki. W piątek klub młodzieżowy zaprasza do domu parafialnego od godz. 19:00 do 21:00. W piątek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 zapraszamy na Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny.
   • Akcja Katolicka w niedziele: dziś i za tydzień rozprowadzać będzie ŚWIECE WIGILIJNE CARITAS w ramach ogólnopolskiej kampanii Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło poprzez nabywanie świec, które zapłoną na naszych stołach.
   • Za tydzień rozpoczniemy nasze rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Łukasz Szkarłat, pracujący w naszej Kurii na stanowisku m.in. notariusza. Za tydzień również Niedziela Chleba; Adwent to szczególny czas naszej dobroczynności. Zapraszamy, aby nabyć chleb u naszych wolontariuszy i czynić dobro jeden drugiemu. W przyszłą niedzielę także zapraszamy na godz. 17.00 na godzinki ku czci św. Michała Archanioła. Nasi ministranci będą rozprowadzać sianko na stół świąteczny; dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki. Serdecznie dziękujemy. Dzieci Komunijne wraz ze swymi Rodzicami zapraszamy w najbliższą niedzielę  10 grudnia, na godz. 11.15 na Mszę świętą, na której zostaną poświęcone medaliki.
   • W tym roku odwiedziny duszpasterskie zwane KOLĘDĄ rozpoczniemy już od jutra. Dziękujemy za tę możliwość spotkania, modlitwę i życzliwe przyjęcie błogosławieństwa Bożego! Podobnie jak w ubiegłym roku – jeśli jest możliwe – prosimy o dodatkowe wsparcie jako uzupełnienie wkładu własnego prac budowlanych, które zostały wykonane ale nierozliczone. W pierwszym tygodniu „kolędy” pragniemy odwiedzić naszych wiernych:

   4 grudnia

   4 księży

   Wileńska domy jednorodzinne, 45, 47, 48, 50, Siedzikówny

   5 wtorek

   4 księży

   Legionów, Nowowiejska, Żelazna, Katowicka, Wąska, Peronowa,

   6 środa

   4 księży

   Kościelna domy  oraz bloki Kościelna 1 i 17

   7 czwartek

   3 księży

   Wileńska 60/64, 66, 68

   8 piątek

   3 księży

   Mariańska 9, 11, 14/16 i domy, Lipińska 17

   9 sobota

   4 księży

   Sienkiewicza, Polna, Broniewskiego – domy jednorodzinne, kamienice - bez bloków

   • Dziękujemy za wszelkie wsparcie finansowe, składane na tacę oraz za wpłaty na konto parafii.
   • Prasa katolicka: tygodniki : nasz diecezjalny Idziemy, ogólnopolski: Gość Niedzielny i Niedziela
   • Zmarli minionego tygodnia, których pogrzeb odbył się w kościele to: Jadwiga Pimpicka l.80 i Zbigniew Kośmider – Niech odpoczywają w pokoju wiecznym!

   Miejski Dom Kultury przy ul. Mariańskiej zaprasza dzisiaj najmłodsze dzieci do lat 4na MIKOŁAJKI o godz. 16.00, a 6 grudnia na Plac 3 Maja na Rozświetlenie choinki na godz. 17.00, odbędzie się m.in. koncert świąteczny, będzie gorąca czekolada i herbata.