Trzecie Niedziela Wielkanocna

 18 kwietnia 2021r.

Stawiajmy Chrystusa w centrum życia, by Bóg Ojciec mógł przez Niego „pośród nas żyć i działać”…, prowadzić nas na drogach czasu ku doskonałej radości swojego Królestwa. Niech różne kąciki dla Pana w naszych domach przypominają i mobilizują do wspólnej modlitwy.

  • Dzisiaj trzecia niedziela Wielkanocna ; dzieci komunijne mają o godz. 11.15 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe.
  • Narzeczonych przygotowujących się do wstąpienia w związek małżeński zapraszamy  na  Kurs  Przedmałżeński  (III  Edycja  2020/2021).  Pierwsze spotkanie  i  zapisy  jutro, w  poniedziałek,  19  kwietnia  2021  roku, o  godzinie  19.00  w  kościele.  Kurs  obejmuje  10  spotkań  w  kolejne  poniedziałki  o  godzinie  19.00.  Dokładny  terminarz  spotkań  znajduje  się  na  stronie  internetowej  parafii. Po  zakończeniu  kursu  narzeczeni  otrzymują  stosowne  zaświadczenie  o  ukończeniu Kursu  Przedmałżeńskiego.
  • W tym tygodniu przypada w piątek uroczystość Św. Wojciecha biskupa, głównego patrona Polski, z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  • W sobotę, ostatnią miesiąca, o godz. 8.00 zostanie odprawiona msza święta ku czci św. Michała Archanioła.
  • Od 1 kwietnia 2021 roku rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 ( NSP 2021 ). Każda osoba mieszkająca w Polsce ma obowiązek wziąć w nim udział. To jedyne badanie, w którym obywatele deklarują przynależność do określonego wyznania. Pozyskane informacje będą pomocne w planach dotyczących rodziny, szkolnictwa, mieszkań, rynku pracy, emerytur i wielu innych.
  • Za tydzień, 25 kwietnia obchodzi imieniny wikariusz ks. Jarosław Mazurek, ofiarujmy mu modlitwę i życzenia podczas mszy świętej o godz. 10.00.
  • Przez cały dzień będzie też z nami ks. Jerzy Gugała, pallotyn, który będzie promował katolicką książkę.
  • Nie w kinie ale w Internecie: od 18 kwietnia przez ponad miesiąc każdego dnia o każdej porze będzie można obejrzeć na stronie internetowej: rafaelKino.pl kolejny po „NIEPLANOWANYCH” film opowiadający się za życiem- WYROK NA NIEWINNYCH. W tygodniku IDZIEMY ks. prof. Chrostowski pisze o znaczeniu odkrycia najstarszych ksiąg biblijnych, a Irena Świerdzewska przybliża postać świeckiej mistyczki i stygmatyczki Alicji Lenczewskiej, w GOŚCIU NIEDZIELNYM. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej a także do czytania Biblii.
  • Służba młodemu człowiekowi przez katechezę to wielki zaszczyt i wyróżnienie. Dziękujemy tym, którzy ją od lat podejmują. Zmagamy się jednak z brakiem chętnych do tej posługi. Od nowego roku szkolnego mamy dwa wolne etaty na stanowisku nauczyciela religii w szkole specjalnej i w szkole podstawowej. Zainteresowani proszeni są o kontakt z księdzem proboszczem.
  • Naszym dobrodziejom dziękujemy za wszystkie przelewy na konto parafii i wsparcie finansowe jak również za ofiary składane na utrzymanie kościoła i parafii – niech Bóg wynagrodzi za dobre i wrażliwe serce.

Zmarli minionego tygodnia:  Julianna Książek l.95, Dariusz Piotrowski l.47, Czesław Szulich l.  , Ewa Mossakowska – Wójcik l.52, Wiktor Ziółkowski l.68, Andrzej Szewczyk l.64, Marian Krupicki l.81, Stefania Hrystiv l. 71, w wieku 83 lat odszedł również do wieczności znany wielu naszym wiernym ks. Eugeniusz Spalony, orionista ( pogrzeb jutro w kościele św. Józefa Robotnika godz. 10.30 ) - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.