33. Niedziela Zwykła
17 listopada 2019r.

  1. Mamy 33. niedzielę zwykłą; dziś swoją refleksją na temat powołania i Seminarium dzieli się nasz praktykant – Ks. diakon Mateusz Osica. Usłyszymy także o audiobookach, o których opowie nam Michał Tokaj. Będzie możliwość ich nabycia. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na funkcjonowanie naszego Seminarium Duchownego, przygotowującego przyszłych kapłanów do służby w Kościele. Bardzo dziękujemy.
  2. Zapraszamy do codziennej modlitwy za zmarłych – o godz. 17.15 różaniec, wypominki, Msza święta.
  3. W każdą środę jest odprawiana o godz. 18.00 Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do udziału; można przed Mszą św. składać do puszki intencje.
  4. W tym tygodniu w czwartek przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, a w piątek 23 listopada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej i naszego Chóru Parafialnego- zapraszamy do udziału w Mszy św., by dziękować Bogu za jego dary i za wszystkich, którzy śpiewają na chwałę Bożą.
  5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Bóg uzdrawia" zaprasza na Msze św. z modlitwa przed Najświętszym Sakramentem we czwartek 21 listopada o godz. 19:00. Rekolekcje prowadzone przez o. Jamesa Manjackala odbędą sie w Warszawie Falenicy w dniach 22-24 listopada. Więcej na stronie badzdobrejmysli.pl i na ulotkach na stoliku.
  6. Rycerze św. Jana Pawła zapraszają w niedzielę, 24 listopada o godz. 18.00 na uroczystą Mszę świętą podczas której odbędzie się przyjęcie do wspólnoty nowych braci.
  7. Ksiądz proboszcz wraz z klerykiem Pawłem w imieniu kursu III Wyższego Seminarium Duchownego diecezji Warszawsko-Praskiej serdecznie zapraszają wszystkich parafian na pielgrzymkę na Warszawski Tarchomin. Tradycją lat ubiegłych w naszym Seminarium organizowana jest Sztuka teatralna i przy tej okazji mamy możliwość odwiedzenia Seminarium, zapoznania się od środka z tym, jak przebiega formacja kleryków i jak wyglądają warunki w których na co dzień przebywają młodzi adepci do kapłaństwa. Z naszej parafii będzie zorganizowany autokar. Dzięki tegorocznemu spektaklowi możemy przygotować się na nadchodzące święta Narodzenia Pańskiego ze względu iż przedstawienie nosi tytuł Opowieść Wigilijna. Autokar wraz z Księdzem X wyjedzie z naszej parafii 30 Listopada (sobota) ALBO 7 grudnia (sobota) około godziny 16. Koszt wyjazdu to 15 zł. Informacje na plakatach, a zapisy i szczegóły u ks. diakona Mateusza w zakrystii po Mszy Świętej. Serdecznie zachęcamy!
  8. Dnia 7 grudnia w Seminarium dla Towarzystwa Przyjaciół Seminarium odbędzie się przedświąteczne spotkanie – szczegóły p. Jadwiga Saulewicz ( nr tel. 605-879-001). Wyjazd o godz. 10.45.
  9. Koncert „W Duchu Niepodległej”, przygotowany m.in. przez naszych wiernych, już w najbliższą sobotę - jako jedyny - zostanie zaprezentowany w Bazylice Jasnogórskiej w ramach XXI Częstochowskich Dni Muzyki. Zapraszamy do udziału – 23 listopada o godz. 19.00.
  10. Zaproszenie dla mieszkańców parafii, miasta i gminy Wołomin do wzięcia udziału w niedzielnym przedstawieniu pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”, które odbędzie się 17 listopada. Szczegóły na plakatach.