1) Informacje dotyczące działalności oraz pracy grupy

Bielanki to dziewczęca służba liturgiczna prężnie działająca przy parafii. Każda bielanka należy do grupy odpowiedniej do jej wieku. W sumie wspólnota Bielanek liczy około 60 dziewcząt.
Opiekunami Bielanek są s. Ignacja oraz ks. Roger Gładki.
W 2022/2023 roku formacyjnym pomagają siostrze i księdzu prezeski Bieli- Kinga Fabisiak i Maria Jastrzębska.

Najstarszą grupę stanowią animatorki, do których zadań należy sprawowanie pieczy nad wszystkimi Bielankami, prowadzenie spotkań formacyjnych oraz śpiewów. Większość animatorek podjęła się formowania i pogłębiania wiary swojej oraz młodszych koleżanek poprzez całoroczne prowadzenie grupy.

W program rocznej formacji wchodzą między innymi cotygodniowe spotkania. Dla młodszych grup (Gwiazdeczki, II-V SP) odbywają się one w soboty o godzinie 11:00 i poprzedzone są godzinnym śpiewem o g. 10:00. Dla grup starszych (VI- VIII SP oraz LO) w piątki o godzinie 18:00 przed którymi dziewczęta również mają śpiew od godz. 17.00. Wszystkie bielanki spotykają się na comiesięcznych spotkaniach ogólnych, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 15:30. Bielanka zobowiązana jest również do uczestnictwa we Mszy Świętej sprawowanej w intencji grup parafialnych (pierwsza sobota miesiąca, godzina 18:00, poprzedzona wspólnym śpiewem o g.17:00).

Do zadań Bielanek należy służba przy ołtarzu poprzez śpiewanie psalmów, a podczas większych uroczystości również obstawienie uroczystej modlitwy wiernych. Bielanki służą również poprzez czynny udział w nabożeństwach, procesjach, różańcach.

Każda bielanka, podczas uroczystego przyjęcia zobowiązuje się do: codziennego odmawiania dziesiątki różańca świętego, uczestnictwa w pierwszosobotniej Mszy Świętej oraz w cotygodniowych spotkaniach, brania czynnego udziału w uświetnianiu procesji eucharystycznej oraz nabożeństwach a także pragnie być przykładem wzorowej córki i koleżanki.

2) Informacje dla kandydatek

Wszystkie chętne dziewczęta zapraszamy do służby w bieli. Dziewczynki, które uczą się w klasach 1-5 zapraszamy w soboty w godzinach 10-12, zaś starsze w piątki w godzinach 17-19. Można również zgłosić swoją chęć służby do każdej animatorki bądź opiekuna, a wtedy zostaną przekazane najważniejsze informacje dotyczące wstąpienia do bielanek.

Zapraszamy do polubienia i odwiedzania naszej strony na Facebooku: Bielanki Wołomin Częstochowska
Adres e-mail do animatorek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!