24 września 2023 - 25. Niedziela zwykła

 • Dziś czwarta niedziela miesiąca; na Jasnej Górze ogólnopolskie spotkanie rodzin i dziękczynienie za beatyfikację rodziny Ulmów – jest tam ks. Łukasz z naszymi pielgrzymami; po wszystkich Mszach Świętych przed naszym kościołem będzie prowadzona kwesta na rzecz Radia Warszawa. Będzie można nabyć radiowe płócienne torby- cegiełki z chrześcijańskimi cytatami motywacyjnymi. Rozgłośni diecezjalnej można słuchać na częstotliwości 106,2 FM w Warszawie i okolicach oraz przez internet z radiowarszawa.com.pl. Jej program to informacje lokalne, pogodna muzyka, modlitwa, czytania z Pisma Świętego z komentarzami, dobry humor prezenterów oraz audycje na tematy ważne dla katolika. Zespół Radia serdecznie dziękuje za zaproszenie do naszej parafii!
 • O godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza święta dla rodzin i osób z niepełnosprawnością, serdecznie zapraszamy! Zapraszamy do kawiarenki; na 17.00 na nabożeństwo różańcowe.
 • Odnowa w Duchu Świętym „Bóg uzdrawia” zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy tzw. REO, które rozpoczną się w dniu 26 września a zakończą 28 listopada – spotkania co tydzień we wtorek w kaplicy o godz. 19.00
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w środę po wieczornej Mszy świętej; modlitwę poprowadzi Ruch Rodzin Nazaretańskich.
 • W czwartek, wspomnienie św. Wacława - o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata; modlić się będziemy w trzech miejscach: kapliczka na Słonecznej, Kaplica Adoracji, przy pomniku św. Jana Pawła II. Dziękujemy Kołom Różańcowym i zapraszamy.
 • W piątek, 29 września, nasza diecezja obchodzi święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze; jest to jednocześnie patronalne święto Zgromadzenia Michalitów i Michalitek; o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji naszych Sióstr – zapraszamy do wspólnej modlitwy i licznego uczestnictwa. Po wieczornej Mszy świętej odprawiona zostanie Droga Krzyżowa za zmarłych w czyśćcu cierpiących – zapraszają Koła Różańcowe.
 • Zapraszamy młodzież do Klubu Młodzieżowego. Od października będą prowadzone dla chętnych różne zajęcia, poszukujemy wolontariuszy i trenerów dla naszej młodzieży. W tych sprawach prosimy o kontakt. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działanie i wyposażenie naszego klubu.

Dnia 1 października przypada 32. Rocznica powstania Radia Warszawa, 106, 2 FM, naszej radiowej stacji diecezjalnej. Módlmy się za dzieło Radia Warszawa, w intencji słuchaczy, pracowników i darczyńców.

 • W najbliższą niedzielę z racji wspomnienia naszych Aniołów Stróżów, które przypada 2 października, zapraszamy dzieci do stoiska anielskiego. Będzie można nabyć figurkę aniołka, obrazki z modlitwą do Anioła Stróża - zaprasza siostra Ignacja wraz z uczniami.
  Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci: od pierwszych do czwartych klas Szkoły Podstawowej do udziału w konkursie na przebranie za świętego Michała Archanioła. Konkurs odbędzie się 1 października po mszy świętej o godzinie 11:15 w domu parafialnym. Dzieci uczestniczące w konkursie prosimy o obecność na Mszy świętej o godzinie 11:15 w przebraniu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 października po Eucharystii o godzinie 11:15. Jury będzie brało pod uwagę: pomysłowość, estetykę, wykonanie stroju, atrybuty przypisywane świętemu Michałowi Archaniołowi. Zwycięzców czekają nagrody. Organizatorem wydarzenia są Siostry Michalitki.
 • Zapraszamy po tygodniki katolickie: „Idziemy”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”.
 • Dziękujemy za zrozumienie, wrażliwość i dobre serca, za wszelkie wsparcie finansowe dla naszej parafii i wszelkich podejmowanych inicjatyw.
 • Z naszej społeczności wiary odeszli do wieczności w minionym tygodniu: śp. Zdzisław Kacprzak l. 67, Krystyna Wersocka - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!