19 marca 2023 - IV Niedziela Wielkiego Postu

  • Dziś niedziela, która rozpoczyna III TYDZIEŃ MODLITW O OCHRONĘ ŻYCIA w myśl hasła: „Troska o życie od poczęcia wychowaniem do pokoju”, zakończymy modlitwę 25 marca, w Dzień Świętości Życia, przypadający w uroczystość Zwiastowania Pańskiego N.M.P. przystąpieniem do duchowej adopcji dziecka poczętego.

Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale z nauką o Męce Pańskiej i procesją eucharystyczną.. Kawiarenka otwarta do godz. 12.00. Ofiary składane na tacę są dziś przeznaczone na pokrycie kosztów termomodernizacji i wykonanych prac; dziękujemy za każdą wpłatę i okazaną dobroć. Przypominamy, że raz w miesiącu jest odprawiona Msza święta dziękczynna w intencji ofiarodawców, jak również w Mszy świętej zbiorowej w każdą niedzielę.

  • Zapraszamy na spotkanie z P. Ewą Liegman [czyt. Ligman], prezesem Hospicjum dla dzieci Pomorze Dzieciom w Gdańsku, która realizuje projekt "Jak przebudzić się do życia"; zapraszamy po Mszy św. godz. 12:30 wszystkich zainteresowanych a szczególnie rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii św, Bierzmowanych zapraszamy do domu parafialnego o godz. 16:00 gr. 1-8 a na godz. 17:00 gr. 9-16.
  • Dziękujemy Panu Jezusowi za dar rekolekcji, które poprowadził ks. Piotr Śliżewski, naszym wiernym za uczestnictwo i dobre słowo. Rekolekcje szkolne rozpoczną się od poniedziałku i poprowadzi je dla dzieci i młodzieży naszych szkół ojciec Mariusz Szczepański, misjonarz. Nauki odbywać się będą: godz. 8.00 – dla Liceum Ogólnokształcącego, godz. 10.30 – dzieci klas 1-4 i godz. 11.30 klasy 5-8. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za pomoc, a dyrekcjom szkół za życzliwość i wspólną troskę o wychowanie i życie religijne.
  • We wtorek zostanie o godz. 19.00 odprawiona Msza święta dla Odnowy w Duchu Świętym „Bóg uzdrawia”.
  • W kaplicy Miłosierdzia Bożego w kościele jest koszyczek z serduszkami. Można pobrać serduszko i zrobić paczkę żywnościową dla biednych naszej parafii. Paczki z naklejonym serduszkiem przynosimy do kościoła do zakrystii bielańskiej - codziennie od 18.00 do 19.00 do 25. Marca. Jednocześnie dziękujemy tym, którzy wzięli udział w akcji wspierającej nasze bielanki – skarbonki można będzie przynieść w przyszłą niedzielę a za dobre serce dziewczynki składają serdecznie „Bóg zapłać”.
  • W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 16.30, 17.15, 19.00 od godz. 19.30 rozpocznie się adoracja krzyża, a w kaplicy Adoracji całonocne czuwanie w intencji pokoju; zapraszamy do modlitwy. Młodzież do klubu w domu parafialnym zapraszamy od godz. 19.00.
  • W sobotę obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta ku czci św. Michała Archanioła, a po niej nabożeństwo, a wieczorem o godz. 19.00 zostanie wyśpiewany piękny Akatyst ku czci Matki Bożej – zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. W tym dniu przypada też 31. Rocznica erygowania naszej diecezji, co skłania nas do modlitw, pełnych wdzięczności za Biskupa Romualda, biskupa Jacka, biskupa Seniora Kazimierza i całą Diecezję. Podczas Mszy świętych będzie możliwość włączenia się w adopcję dziecka poczętego jako wyraz wiary, miłości i szacunku dla życia.
  • Akcja Katolicka naszej parafii rozprowadza od dziś świece CARITAS na stół Wielkanocny – dziękujemy za zakup i jednocześnie wsparcie dzieł charytatywnych Kościoła.
  • Za ławkami stoi puszka na ofiary na kwiaty do Ciemnicy, Grobu Pańskiego i na wystrój kościoła. Dziękujemy za ofiary.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

Odeszli do wieczności w minionym tygodniu: śp. Krzysztof Grabiński l.44, Grzegorz Ziółkowski l.67, Stanisław Kotulski l.89,  Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie!