XI Niedziela Zwykła
16 czerwca 2024

Serdeczne podziękowania za Festyn Parafialny kierujemy do wszystkich naszych Patronów: Powiatu
i Pana Starosty Powiatu Wołomińskiego, Rady Miejskiej oraz Pani Burmistrz, Miejskiemu Domowi Kultury i wszystkim innym instytucjom kultury. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc, dziękujemy naszym kochanym grupom parafialnym oraz liderom za świetne pomysły i propozycje, poczynając od smacznych przekąsek, do gier i zabaw. Dziękujemy zespołowi diakonii uwielbienia „Tchnienie Ducha” z Legionowa, a szczególnie naszemu Chórowi św. Cecylii pod dyrekcją pana Roberta Więcha za ogromny wysiłek i piękny owoc Koncertu Finałowego 100. lecia naszej parafii. Na koniec dziękujemy wszystkim organizatorom oraz uczestnikom Marszu dla Życia i Rodziny, za organizację i wsparcie patronalne. Jako duszpasterze jesteśmy ogromnie zbudowani miłą i rodzinną atmosferą. Wyrażamy tym samym naszą ogromną wdzięczność.  Wolontariat serdecznie dziękuję za wszelkie dobro z „niedzieli chleba” oraz festynowej kawiarenki i lodów.

 • Dziś w Warszawie MARSZ dla Życia i Rodziny. Tutaj w parafii o godz. 12.30 zapraszamy całą służbę liturgiczną na Msze św. dziękczynną  podsumowującą rok formacyjny; o godz. 14.00 ognisko
  i zabawy integracyjne. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie odprawiane są po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 17.00.
 • Po wszystkich Mszach św. odbywa się obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców. Dziękujemy Służbie porządkowej Totus Tuus za pomoc w organizacji; ofiary złożone przy tej okazji przekażemy na Organizację wsparcia misjonarzy MIVA POLSKA. Wszystkim zmotoryzowanym życzymy zdrowia i szczęśliwych podróży.

Dziś też dzieci wraz z rodzicami będą rozprowadzali soki, miody, konfitury, a także pyszne ciasta z własnego wypieku. Dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie wyjazdu na Kolonie CARITAS.

 • Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na tacę przeznaczone na spłatę naszych należności za wykonaną termomodernizację wszystkich budynków parafialnych.
 • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Bóg Uzdrawia” zaprasza na Mszę świętą z modlitwą
  o uzdrowienie w wtorek – 18 czerwca o godz. 19.00.
 • W tym tygodniu kończy się rok szkolny, składamy wyrazy podziękowania Dyrekcjom naszych Szkół, wszystkim nauczycielom, pedagogom i pracownikom za trud tegorocznej pracy, dzieciom
  i młodzieży życzymy szczęśliwych wakacji przeżywanych z Bogiem, zapraszamy do udziału w Mszy świętej na zakończenie roku, w piątek o godz. 8.oo.
 • Gdyby były osoby, po 16 roku życia zainteresowane wolontariatem Drabiny Jakubowej prowadzonym przez Zgromadzenie Zakonne Księży Orionistów lub wsparciem finansowym osób z niepełnosprawnościami, odsyłamy do tablicy ogłoszeń.
 • Za tydzień pożegnamy się z ojcem Mariuszem Szczepańskim, werbistą, misjonarzem, który wraca do pracy w Ekwadorze, a który z nami dzielił się swoim kapłaństwem przez ostatnie 2 lata; dziękujemy mu za piękna posługę, głoszone słowo i sprawowany sakrament pokuty i prosimy
  o modlitwę w jego intencji i tacę na cele misyjne. Dziękujemy!
 • Informujemy wyjeżdżających na Sycylię, że wyjazd będzie 22 czerwca o godz. 4:30 sprzed naszego kościoła. Prosimy też o uregulowanie ostatnich wpłat.
 • Zapraszamy po prasę katolicką, zachęcamy do czytania; w tygodniku IDZIEMY, Czy możliwy jest światopogląd neutralny? Czy Polska jest państwem świeckim?, w GOŚCIU NIEDZIELNYM – Marsz dla Życia i Rodziny pokazuje głęboki sens i piękno rodziny.
 • Odeszli do wieczności: Stanisław Ryś 86, Stefan Zajączkowski 80, Halina Pytkowska 90, Janina Piotrowska 88, Marek Andrzejewski 72, Henryka Szczotka 88, Teresa Krystosiak – niech przez Miłosierdzie Boże odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.