3 Niedziela Wielkiego Postu
3 marca 2024

  • 1.   Dziś 3. niedziela Wielkiego Postu i pierwsza marca; o godz. 15.30 spotkanie dla Bielanek, o 16.00 spotkanie dla Kół Żywego Różańca, o godz. 17:00 w kościele Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją.

   2.   Jutro obchodzi imieniny pierwszy Ordynariusz naszej Diecezji Kazimierz Romaniuk l. 96 i 42 lata od święceń biskupich, wspomnijmy w naszych modlitwach czcigodnego Bpa Seniora.

   3.   Od jutra rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy młodzież licealną na spotkania na godz. 8.00 w poniedziałek, wtorek, środę, dzieci klas I-III na godz. 10.00, klasy IV-VIII szkoły podstawowej na godz. 11.30, szkołę specjalną w poniedziałek i wtorek na godz. 12.30, a przedszkolaków z paniami na wtorek na godz. 9.30.

   4.   Jutro święto św. Kazimierza Królewicza; o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje o zamknięciu drogi 634 od ul. Reja do Al. Niepodległości.

   5.   Najbliższy czwartek, pierwszy miesiąca będzie dniem modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; do szczególnej modlitwy we Mszy świętej o godz. 18.00 zaprasza Koło Przyjaciół Seminarium

   6.   W piątek DROGA KRZYŻOWA O GODZ. 8.30, po południu tradycyjnie o godz. 17:00, i 19:00 – radiowa 106,2 FM. Od godz. 19.00 nocne czuwanie w Kaplicy Adoracji.

   7.   W sobotę 9 marca spotkanie z ks. Mateuszem Szerszeniem, początek godz. 15.00 Koronka ze św. Michałem Archaniołem.

   8.   W sobotę, 9 marca wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa, w programie również wizyta w Niepokalanowie. 16 marca planujemy Wielkopostny dzień skupienia w sanktuarium w Kodniu nawiedzając również Pratulin oraz sanktuarium w Leśnej Podlaskiej. Zapisy do Ołtarzewa oraz Kodnia w zakrystii lub u ks. Łukasza.

   9.   Za tydzień niedziela chleba, będą tez rozprowadzane świece Caritas, rozpoczniemy również po wieczornych Mszach świętych Nowennę do św. Józefa, która poprowadzą Mężczyźni św. Józefa, najmłodsza nasza wspólnota.

   10.            Za ławkami jest wystawiona skrzynka - dziękujemy za ofiary do Grobu Pańskiego i na dekorację kościoła, za ofiary składane na potrzebujących i za nasze prace budowlane.

   11.            Do nabycia: nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, w nim pytania: A  co kiedy my nie czujemy potrzeby modlitwy?, Jak najowocniej przeżyć Wielki Post?, Co proponuje ateizm w miejsce wiary?, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, jest też miesięcznik „Miłujcie się”. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

   12.             „Już od piątku w kinach w całej Polsce można zobaczyć film POWOŁANY 2. Jest to kontynuacja pierwszej części filmu, która dotarła do milionów widzów na całym świecie. Film został zrealizowany na wysokim poziomie a grają w nim wybitni polscy aktorzy jak Henryk Gołębiewski, Marcin Kwaśny czy Wiktoria Gąsiewska co sprawia, że produkcja jest bardzo atrakcyjna również dla młodego pokolenia. W filmie zobaczymy 4 spektakularne, prawdziwe historie, których bohaterowie dotknęli dna ale po spotkaniu żywego Boga powstali z kolan stając się wielką inspiracją dla innych. Twórcy zachęcają, żeby wyjść na przeciw transformacji społeczeństwa, która dokonuje się na naszych oczach. Św. Maksymilian Kolbe powiedział: „jeśli nie wejdziemy do kin z wartościowymi filmami to nasze świątynie będą puste.” Zachęcamy wszystkich żeby wybrać się na seans do kin już dziś. Film w kinach w całej Polsce.”

   13.            Nasi zmarli minionego tygodnia: śp. Jan Andrzejak l.101, Maria Staszak l.91, Joanna Klewicka l.90, – niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.