I Niedziela Adwentu
2 grudnia 2018r.

 1. Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem:
  „W mocy Bożego Ducha”. Będzie poświęcony misji, czyli pokazywaniu, jak realizowane jest powołanie ucznia-misjonarza, który przyjmuje od Chrystusa wezwanie do chrześcijańskiego świadectwa. To również pierwsza niedziela miesiąca grudnia - Żywy Różaniec zapraszamy na wspólną modlitwę na godz. 1700 w intencji o dobre, duchowe przygotowanie do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego; wcześniej o godz. 1530 spotkanie wszystkich Bielanek, a o 1600 spotkanie dla Kół Różańcowych.
  Wszystkim, którzy otworzyli swoje serce i wsparli parafialne oratorium, w niedzielnej zbiórce tydzień temu, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Rozpoczynamy dziś „Akcję Serduszko”. Wszystkich chętnych, by zostać Świętym Mikołajem, prosimy o zabranie serduszka i przyniesienie gotowej paczki do 10 grudnia. Prosimy jak co roku, aby na paczce przyczepione było zabrane dziś serduszko. J Wszelkie informacje odnośnie świątecznych paczek „Akcji Serduszko” u s. Doroty. Informujemy, że od 4 do 6 stycznia odbędą się w naszej parafii warsztaty liturgiczne pt. ‘Maleńka Miłość” Zapisy już niebawem na stronie parafialnej. Warsztaty poprowadzi Hubert Kowalski. Więcej informacji u s. Doroty.
 3. Roraty w naszej Parafii będą odprawiane w dni powszednie o godz. 630. Zachęcamy do udziału. Prosimy, aby na roraty przychodzić z lampionami lub świecami. Po Mszy świętej roratniej dzieci i rodziców oraz opiekunów zapraszamy do domu parafialnego na ciepłe kakao i coś słodkiego. Jednocześnie tych, którzy zechcą nas wspomóc w sprawnym przygotowaniu i przeprowadzeniu tej akcji, zapraszamy do współpracy. W związku z roratami Msza święta z godz. 700 będzie przesunięta o kwadrans.
 4. W czwartek – pierwszy miesiąca grudnia – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 1700 w kaplicy Adoracji rozpocznie się Godzina Święta. Na modlitwy w intencji powołań zapraszamy szczególnie osoby należące do Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Przypominamy, że aby odpocząć adorując Pana Jezusa lub przystąpić do Sakramentu Pokuty nasz kościół jest otwarty w każdy czwartek od 1900 do 2100. Zapraszamy osoby zapracowane, zestresowane, w depresji, szukające pokoju wewnętrznego, i wszystkich którzy chcą pomodlić się lub poczytać Biblię wieczorową porą.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wynagradzające Sercu Pana Jezusa o godz. 7:00. Dzieci zapraszamy na Mszę o godz. 1630. Spowiadać będziemy rano od godz. 630 i po południu od godz. 1600. Księżą udadzą się do chorych.
 6. W sobotę, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – Msze święte będą odprawione o godz. 630, 700, 800, 1000 i 1800; w kościele od 1200 do 1300 Godzina ŁASKI dla świata, - wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia, do której przypisane są wielkie łaski udzielone ludziom przez Maryję. Po modlitwach w domu parafialnym konferencja o uczuciach dla niewolników Maryi i wszystkich zainteresowanych. W kaplicy o godz. 1330 zostanie odprawiona Msza święta trydencka, a od dziś zmienia się godzina Mszy św. trydenckiej – będzie odprawiana w niedzielę o godz. 1230. Serdecznie zapraszamy.
 7. Europa coraz bardziej staje się tym, co św. Jan Paweł II nazywał cywilizacją śmierci. Chrześcijański Kongres Społeczny stworzył projekt Konwencji Praw Rodziny. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu: 8 grudnia od godz. 1200 na PGE NARODOWYM.
 8. Za tydzień, w niedzielę - 9 grudnia na godz. 1600 do domu parafialnego zapraszamy na spotkanie
  z współautorką książki: „ Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą” panią EWĄ STOROŻYŃSKĄ, pisarką i historykiem. W w/w książce m.in. wraz z księdzem Józefem Bartnikiem zebrali i przytoczyli wiele świadectw żołnierzy sowieckich i pośrednio innych, którzy te relacje słyszeli, dotyczących zjawienia się Matki Bożej w 1920 roku 14 i 15 sierpnia w czasie walk o Ossów i Wólkę Radzymińską. Będzie też ustawiona wystawa „BITWA WARSZAWSKA 1920”.
 9. Również za tydzień 9 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej zostanie przedstawiony kolejny tom Rocznika Wołomińskiego. Ofiary składane do puszek po mszach świętych będą przeznaczone na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 10. Od przyszłej niedzieli czyli od 9 grudnia zwyczajem minionych lat przy ołtarzu będą też wystawione kosze, do których będzie można złożyć żywność i środki czystości dla najbardziej potrzebujących, by
  i oni mogli godnie przeżyć święta Bożego Narodzenia. Kto będzie mógł przynieść te dary do budynku kancelarii w godzinach urzędowania, będziemy tym bardziej wdzięczni. Dary te będą rozdane najbardziej potrzebującym w tygodniu przed Świętami. Dziękujemy za dobre serce.
 11. Nasza parafia organizuje w maju przyszłego roku pielgrzymkę na Cypr – wyspę św. Pawła, Barnaby
  i Łazarza. Informacji udziela i zapisy prowadzi Ks. Jarosław. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na naszej stronie internetowej.
 12. Zachęcamy do śledzenia parafialnego profilu na Facebook’u, gdzie regularnie ukazują się m.in. rozważania do codziennej liturgii Słowa.
 13. Prasa katolicka: tygodniki : nasz diecezjalny Idziemy, ogólnopolski: Gość Niedzielny i