XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
25 listopada 2018r.

 1. Rozpoczynamy ostatni tydzień okresu zwykłego. Po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu - Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Ci, którzy wezmą w tym udział mogą zyskać odpust zupełny.
  Po zakończeniu nabożeństwa spotkanie dla Rodziców modlących się na Różańcu za swoje dzieci, a o godz. 15.00 Msza św. dla niepełnosprawnych i ich Rodzin.
 2. Dziś po Mszach świętych prowadzamy zbiórkę na remont oratorium dla dzieci prowadzonego przez Siostry Michalitki, głównie siostrę Agnieszkę z pomocą Akcji Katolickiej i innych wolontariuszy. W tygodniu opieką i pomocą w nauce obejmujemy ok. 30 dzieci; dzieci otrzymują też posiłek. Dziękujemy za życzliwość i pomoc. O godz. 17.00 zostanie odmówiony Różaniec.
 3. Na 19.30 zapraszamy na Koncert Dziękczynny „W duchu Niepodległej” przygotowany przez pana Krzysztofa Procajłę – wystąpi orkiestra symfoniczna, chór młodzieży wołomińskich parafii oraz soliści. Dziękujemy burmistrz miasta p. Elżbiecie Radwan za wsparcie finansowe koncertu.
 4. Zapraszamy do codziennej modlitwy za zmarłych – o godz. 17.15 różaniec, wypominki i msza św.
 5. Spotkanie z rodzicami klas trzecich – jutro (w poniedziałek) o godz. 19.00, w kościele. Za tydzień podczas mszy św. o godz. 11:15 poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii świętej.
 6. W środę po mszy świętej wieczornej Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, zaś w piątek Koła Różańcowe na drogę krzyżową w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących.
 7. W piątek także przypada święto św. Andrzeja Apostoła, a w sobotę rozpoczynamy nowy miesiąc – to pierwsza sobota miesiąca; o godz. 8:00 msza św., a po niej modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W godzinach od 9:00 do 12:00 księża udadzą się z komunią św. do chorych. Na godz. 18:00 zapraszamy na mszę św. w intencji grup parafialnych.
 8. Nasza Parafia organizuje dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium i innych chętnych wyjazd autokarem do Seminarium Duchownego na spotkanie opłatkowe i spektakl przygotowany przez kleryków p.t. „Czy zobaczę cię jutro?” Wyjazd sprzed kościoła 2 grudnia o godz. 11.00, msza święta we własnym zakresie. Zapisy i informacje Pani Ryszarda Kurek i Pani Jadwiga Saulewicz.
 9. Nasza parafia organizuje w maju przyszłego roku pielgrzymkę na Cypr – wyspę św. Pawła, Barnaby i Łazarza. Informacji udziela i zapisy prowadzi Ks. Jarosław. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na naszej stronie internetowej.
 10. Za tydzień, pierwsza niedziela Adwentu – rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Będzie poświęcony misji, czyli pokazywaniu, jak realizowane jest powołanie ucznia-misjonarza, który przyjmuje od Chrystusa wezwanie do chrześcijańskiego świadectwa.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.