XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
18 listopada 2018r.

  1. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na funkcjonowanie naszego Seminarium Duchownego, przygotowującego przyszłych kapłanów do służby w Kościele. Bardzo dziękujemy. Trwamy w dziękczynieniu Panu Bogu za naszą Ojczyznę. Parafia św. Józefa serdecznie zaprasza dzisiaj na godz. 19.00 wszystkich mieszkańców na uroczysty koncert „Uwierz Polsko” - 18 listopada. Wystąpi Chór Sentito i przyjaciele pod dyrekcją Sylwii Krzywdy. Za tydzień zaś 25 listopada o godz. 19.30 tu w naszym kościele odbędzie się Koncert Dziękczynny pt. „W duchu Niepodległej” zorganizowany przez Krzysztofa Procajło – wystąpi Orkiestra Symfoniczna, Chór młodzieży wołomińskich parafii oraz soliści.
  2. Zapraszamy do codziennej modlitwy za zmarłych – o godz. 17.15 różaniec, wypominki, Msza święta.
  3. W każdą środę jest odprawiana o godz. 18.00 Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy – można składać modlitewne intencje; w tym tygodniu w środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, po mszy świętej wieczornej przyjmiemy dwa nowe koła różańcowe.
  4. W czwartek, 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej i naszego Chóru Parafialnego- zapraszamy do udziału w Mszy św. tego dnia, by razem z chórzystami cieszyć się i dziękować Bogu za jego dary.
  5. Dnia 23 listopada, w piątek, spotkanie pielgrzymów grupy „17–stki biało-błękitnej”; rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. O godz. 19.00 w kościele spotkanie dla pierwszego roku formacji kandydatów do bierzmowania.
  6. Tego też dnia w godz. 19.00 - 21.00 w naszej Katedrze przy ul. Floriańskiej 3 rozpoczną się trzydniowe Warsztaty Małżeńskie pt. „ KRYZYS? Może być tylko lepiej – czyli co ma zrobić małżeństwo na zakręcie? Prelegentem będzie o. Wojciech Jędrzejewski, dominikanin, zapewniona też będzie opieka dla dzieci.
  7. Za tydzień, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla Rodziców modlących się na Różańcu za swoje dzieci, a o godz. 15.00 Msza św. dla niepełnosprawnych i ich Rodzin. Za tydzień też chcemy przeprowadzić zbiórkę na remont Oratorium dla dzieci prowadzonego przez Siostry Michalitki z pomocą Akcji Katolickiej i innych wolontariuszy.
  8. W drugiej połowie maja organizujemy Parafialną Pielgrzymkę na Cypr – wyspę Św. Pawła, Barnaby i Łazarza. Informacji udziela i zapisy prowadzi Ks. Jarosław.
  9. Do nabycia prasa katolicka: tygodniki: nasz diecezjalny Idziemy, ogólnopolski: Gość Niedzielny Niedziela.