XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
7 października 2018r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca: o godz. 10.00 w Mszy św. weźmie udział młodzież, rodzice i kadra nauczycielska z racji ślubowania pierwszych klas liceów mundurowych PUL (Płockiego Uniwersytetu Ludowego), spotkanie dla Kół Żywego Różańca o godz. 16.00, , o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Wspólnoty Kół Żywego Różańca; na Różaniec w tygodniu dorosłych zapraszamy na godz. 17:15 do kościoła, dzieci od poniedziałku do piątku do kaplicy również na godz. 17:15. W kościołach naszej Diecezji odczytywany jest list Konferencji Episkopatu Polski zapowiadający obchody XVIII Dnia Papieskiego „PROMIENIOWANIE OJCOSTWA”.
 2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej diakona Łukasza Piotrowskiego, który rozpoczyna tutaj roczną praktykę duszpasterską, przygotowując się do kapłaństwa. Życzymy wielu łask Bożych, żeby się dobrze tu czuł i jak najwięcej skorzystał z tego czasu.
 3. Dla osób biorących udział w rekolekcjach „33 dni” we wtorek o godz. 19.00 Msza święta a po niej konferencja.
 4. Aby w ciszy odpocząć adorując Pana Jezusa lub przystąpić do Sakramentu Pokuty; zapraszamy do kościoła w czwartki od 19 do 21.00.
 5. W sobotę, 13 października w naszej katedrze biskup Romuald Kamiński udzieli promocji lektorskiej dwóm naszym ministrantom: Tomaszowi i Patrykowi. Nowych lektorów powierzamy opiece Patronki Diecezji Matce Bożej Zwycięskiej.
 6. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę 20 października Kodeń, Leśna Podlaska, Pratulin –zgłoszenie do ks. Tomasza.
 7. Siostry Michalitki zapraszają czcicieli Świętego Michała Archanioła i wszystkich chętnych do udziału w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze z 9 na 10 listopada – koszt 60 zł. Zapisy u Sióstr.
 8. Za tydzień, w niedzielę 14 października po wieczornej Mszy świętej ok. godz. 19.00 zapraszamy mieszkańców miasta na Jubileuszowy Koncert w 40. Rocznicę wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową w wykonaniu Orkiestry Wołomińskiej pod dyrekcją Łukasz Wojakowskiego. W tym dniu szczególnym, Dniu Papieskim uczcijmy Osobę i Dzieło życia przez wdzięczną pamięć.
 9. Zaś w Parafii Ś Józefa Robotnika w Wołominie o godzinie 13:00 odbędzie się koncert chórów z Kresów Wschodnich (obecnie Białorusi). Wstęp wolny. Koncert organizowany jest w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Pamięci „Walczącym o Niepodległość”. Serdecznie Zaprasza organizator - Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej oraz ks. Proboszcz Jacek Pawlicki.
 10. Za tydzień, 14 października, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Dom Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.
 11. Przyjmujemy na wypominki roczne, listopadowe i jednorazowe. Ze względu na dużą liczbę zgłaszanych intencji, prosimy o ograniczenie do kilku - liczby imion oraz podawanie nazwisk i rodzin.
 12. Pani Burmistrz Elżbieta Radwan zaprasza na uroczyste otwarcia Parku przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w najbliższą sobotę i niedzielę w godz. 13-16.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – naszego diecezjalnego tygodnika IDZIEMY, tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY, z filmem „Sprawa Chrystusa”, Niedziela czy też inne pisma katolickich.
 13. Rozpoczęliśmy wycinkę drzew na parafialnym terenie cmentarza. Potrwa kilka tygodni.