XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
30 września 2018r.

 1. Ostatnia niedziela miesiąca – są z nami Siostry Franciszkanki z Pniewnika, które rozprowadzają książki ze swego wydawnictwa. O godz. 12:15 - spotkanie Kół Różańcowych „Rodziców za dzieci”, a podczas Mszy o godz. 12:30 uroczyste powołanie Zakonu Rycerzy Jana Pawła II – formacji przeznaczonej dla mężczyzn, katolików świeckich, którzy na wzór Jana Pawła II pragną pogłębiać życie religijne. Msza św. z udziałem osób niepełnosprawnych i ich rodzin dziś o godz. 15:00. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe.
 2. Od jutra październik, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Za odmawianie różańca można uzyskać odpust zupełny po spełnieniu odpowiednich warunków. Dorosłych zapraszamy w tygodniu na Różaniec na godz. 17:15 do kościoła. Dzieci na Różańcu modlić się będą od poniedziałku do czwartku w kaplicy o godz. 17:00, wyjątkowo w najbliższy piątek zapraszamy dzieci na różaniec po Mszy św. o godz. 17.15.
 3. W środę 3 października przeżywamy święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Sióstr Michalitek.
 4. Towarzystwo Przyjaciół Seminarium zaprasza w czwartek, 4 października, na Mszę świętą wieczorną w intencji powołań kapłańskich i do wsparcia alumnów naszego Seminarium. Wcześniej o godz. 16.00 w Kaplicy Adoracji – GODZINA ŚWIĘTA.
 5. Aby w ciszy odpocząć adorując Pana Jezusa lub przystąpić do Sakramentu Pokuty – czwartki od 19 do 21.00. Zapraszamy osoby zapracowane, zestresowane, szukające pokoju wewnętrznego i wszystkich, którzy chcą pomodlić się lub poczytać Biblię wieczorową porą.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, liturgiczne wspomnienie św. Faustyny; tego dnia ks. Proboszcz i ks. Marcin odwiedzą chorych, udzielając Sakramentów świętych. Msza św. wynagradzająca Sercu Pana Jezusa o godz. 7:00; Msza św. z udziałem dzieci o godz. 16:30. Spowiadać będziemy rano od godz. 6:30 i po południu od godz. 16:00.
 7. W sobotę, pierwszą miesiąca: o godz. 8:00 Msza św., a po niej modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu udamy się z Komunią Św. do chorych: ks. Jarosław już od godz. 8.00. O godz. 18:00 Msza św. w intencji grup parafialnych.
 8. Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem młodzież klas 8 i III gimnazjum wraz z rodzicami w piątek, 5 października na godz. 19.00 do kościoła.
 9. W sobotę, 6 października wyruszamy na „Różaniec ulicami miasta”, odmawiając podczas drogi cztery części różańca. Zbiórka na placu kościelnym o godz. 15.00, a wszystkich miłośników jednośladów zapraszamy na uroczyste zakończenie sezonu motocyklowego – zbiórka przy Grocie Matki Bożej Niepokalanej o godz. 10.30 – szczegóły na plakatach.
 10. Za tydzień, 7 października o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Wspólnoty Kół Żywego Różańca.
 11. Przyjmujemy na wypominki roczne, listopadowe i jednorazowe. Ze względu na dużą liczbę zgłaszanych intencji, prosimy o ograniczenie do kilku - liczby imion oraz podawanie nazwisk i rodzin.
 12. Zwracamy się do ludzi dobrej woli o pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie 5 – letniej Marysi Mituły, mieszkanki naszego powiatu, u której kilka miesięcy temu rozpoznano złośliwy nowotwór pnia mózgu. Leczenie w Polsce nie przynosi oczekiwanych efektów. Szansą na przedłużenie życia dziewczynki jest terapia w Meksyku. Jeśli ktoś zechce wspomóc to dzieło prosimy o kontakt z s. Dorotą lub wpłaty za pośrednictwem fundacji Siepomaga na nazwisko Marysia Mituła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – naszego diecezjalnego tygodnika IDZIEMY, tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY, Niedziela czy też inne pisma katolickich.