XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
23 września 2018r.

 1. Dziś XXV niedziela zwykła. Ofiary na tacę są przeznaczone dla parafii Miąse. O 17:00 nabożeństwo.
 2. Ksiądz Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży, który głosił słowo Boże do nas w ubiegłą niedzielę i zbierał ofiary na wyjazd z młodzieżą do Panamy na spotkanie z papieżem, przesyła nam serdeczne podziękowania za naszą ofiarność.
 3. Nowenna przed uroczystością św. Michała Archanioła będzie trwała do 28 września, codziennie o 17:30. Wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła zapraszają Siostry Michalitki.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do pierwszej spowiedzi i Komunii św. odbędzie się w kościele w poniedziałek 24 września o godz.19:00; natomiast poświęcenie różańców dla dzieci klas trzecich obędzie się w następną niedzielę na Mszy o 11:15.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Ruch Rodzin Nazaretańskich obędzie się we środę po wieczornej Mszy świętej.
 6. Droga Krzyżowa za dusze w czyśćcu cierpiące odbędzie się w piątek o godz. 17:00. Do modlitwy za zmarłych z naszych rodzin zapraszają Koła Różańcowe.
 7. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania (2 rok) odbędzie się w kościele w piątek o godz. 19:00.
 8. Msza święta i konferencja w ramach rekolekcji 33 dni przygotowania do oddania się w niewolę Panu Jezusowi przez Maryję odbędzie się w kaplicy w piątek 28 września o 19:00.
 9. W sobotę w naszej diecezji obchodzimy święto rocznicę poświęcenia bazyliki katedralnej.
 10. Msza święta ku czci św. Michała Archanioła zostanie odprawiona w sobotę 29 września o godz. 8:00.
 11. Siostry Franciszkanki z Pniewnika będą rozprowadzały książki ze swego wydawnictwa w naszym kościele w następną niedzielę.
 12. Spotkanie Kół Różańcowych „Rodziców za dzieci” odbędzie się za tydzień w niedzielę o 12:15.
 13. Uroczyste powołanie Zakonu Rycerzy Jana Pawła II – formacji przeznaczonej dla mężczyzn, katolików świeckich, którzy na wzór Jana Pawła II pragną pogłębiać życie religijne i modlić się na różańcu – odbędzie się w następną niedzielę podczas Mszy o godz. 12:30.
 14. Msza św. z udziałem osób niepełnosprawnych i ich rodzin odbędzie się w następną niedzielę o godz. 15:00.
 15. Organizujemy pielgrzymkę do Leśnej Podlaskiej (sanktuarium maryjne), Kodnia (sanktuarium maryjne) i Pratulina (sanktuarium Męczenników Podlaskich) – wyjazd 20 października; koszt 60 zł – prosimy wpłacać przy zapisywaniu się u ks. Tomasza.
 16. Proboszcz w imieniu swoim i wiernych naszej wspólnoty dziękuje ks. Arkadiuszowi Korwin-Gronkowskiemu, który przez 3 lata posługiwał pośród nas. W najbliższą środę 26 września uwieńczy on swoje zdobywanie wiedzy z zakresu teologii dogmatycznej doktoratem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wkrótce rozpocznie pracę w swojej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej jako wykładowca teologii dogmatycznej oraz odpowiedzialny za duszpasterstwo rodzin. Dziękujemy za jego gorliwość, sumienność i gotowość do wypełnienia zadań mu zleconych. Niech Matka Boża Częstochowska ma go w swojej opiece!
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej- naszego diecezjalnego tygodnika „IDZIEMY” – między innymi artykuł o ogólnopolskiej akcji „Czyszczenie czyśćca”, także tygodników: „GOŚĆ NIEDZIELNY” i   „NIEDZIELA”.