XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
16 września 2018r.

 1. Dziś XXIV niedziela zwykła. W naszej parafii przez cały dzień głosi słowo Boże ksiądz Michał Dziedzic duszpasterz młodzieży naszej diecezji; razem z młodzieżą zbierają ofiary (do puszek) na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Można ich spotkać po każdej Mszy świętej przed kościołem – rozprowadzają różne gadżety, które są dofinansowaniem młodzieży na spotkanie z papieżem w Panamie. O 17:00 nabożeństwo.
 1. Sergiej z Kustodii Braci Mniejszych kapucynów z Ukrainy przekazał w imieniu Chrześcijańskiej Służby Ratunkowej, niosącej pomoc poszkodowanym wskutek wojny na Ukrainie, podziękowania za wielkoduszne przyjęcie w ubiegłą niedzielę i złożone ofiary; my również dziękujemy wszystkim, którzy dzielą się tym, co mają, odpowiadając na różne potrzeby.

Dziękujemy też za ofiary złożone na tacę w minioną niedzielę na nasze Seminarium Duchowne.

 1. Wznowiliśmy nauki przedmałżeńskie, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.
 2. W poniedziałek obchodzimy 79. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. W związku z tym Msza święta za wołomińskich i wszystkich Sybiraków, którzy pozostali na „nieludzkiej ziemi” zostanie odprawiona w kościele MB Królowej Polski przy ul. Kurkowej o godz. 10:00.
 3. We wtorek 18 września Kościół obchodzi święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży; w czwartek zaś święto Mateusza Ewangelisty.
 4. Nowenna przed uroczystością św. Michała Archanioła rozpocznie się we czwartek 20 września o godz. 17:30 i będzie trwała do 28 września; codziennie o tej samej porze. Wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła zapraszają Siostry Michalitki.
 5. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w czwartek 20 września o godzinie 19:00 – zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Bóg uzdrawia”.
 6. Msza święta i konferencja dla osób rozpoczynających rekolekcje 33 dni przygotowania do oddania się w niewolę Panu Jezusowi przez Maryję odbędzie się w piątek 21 września o 19:00 w kościele. Prosimy też przygotować 10 zł na odbiór książeczek do rekolekcji.
 7. Wyjazd pielgrzymki do Olsztyna, Gietrzwałdu i Rostkowa będzie w najbliższą sobotę o godzinie 5:00. Spotykamy się 10 minut wcześniej; wchodzimy zgodnie z listą zapisu, którą odczyta ks. Tomasz.
 8. Ofiary składane na tacę za tydzień będą darem dla parafii Miąse. Nasza parafia wspiera tamtejszą parafię w budowaniu i sporządzeniu wystroju wnętrza kościoła; dziękujemy.
 9. Organizujemy pielgrzymkę do Leśnej Podlaskiej (sanktuarium maryjne), Kodnia (sanktuarium maryjne) i Pratulina (sanktuarium Męczenników Podlaskich) – wyjazd 20 października; koszt 60 zł – prosimy wpłacać przy zapisywaniu się u ks. Tomasza.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej- naszego diecezjalnego tygodnika „IDZIEMY” – między innymi artykuł Moniki Odrobińskiej o warsztatach „Spotkania Małżeńskie”, podczas których małżonkowie uczą się rozmawiać ze sobą i rozumieć siebie nawzajem; a także tygodników: „GOŚĆ NIEDZIELNY” i   „NIEDZIELA”.