XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
9 września 2018r.

  1. Dziś gościmy ks. Sergieja z Kustodii Braci Mniejszych Kapucynów wraz z panem Igorem z Kijowa w Ukrainie. Ksiądz dzieli się Słowem Bożym i swoim doświadczeniem pracy w Chrześcijańskiej Służbie Ratowniczej, niosącej pomoc wszystkim poszkodowanym wskutek wojny toczącej się nieprzerwanie od kwietnia 2014 roku. Po Mszach świętych będzie można wspomóc tę działalność. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne nasze Diecezji.

Spotkanie wszystkich Bielanek na rozpoczęcie nowego roku formacji, dzisiaj się o godz. 15.30; zapraszamy J.  O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe; zapraszamy.

  1. Dziś wieczorem, po Mszy Świętej o godz. 18.00 wystąpi także w kościele duet Natalia i Aleksander Jurkowscy (zespół Classic Angelicus (Klasyczne Anioły) pochodzący z Ukrainy, z koncertem muzyki sakralnej ku czci Najświętszej Maryi Panny pt. „Matczyna Miłość”. Artyści wykonają pieśni wybitnych kompozytorów światowej sławy oraz pieśni Maryjne. Serdecznie zapraszamy.
  1. Wznowiliśmy nauki przedmałżeńskie, które będą się odbywały w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.
  1. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność Parafialne Oratorium; spotkania odbywają się w godz. 15-18.00 we wtorki, środy i czwartki. Serdecznie zapraszamy.
  1. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania tzw. Grupy Studenckiej. Zapraszamy studentów i młodzież pracującą na najbliższe spotkanie w sobotę 15 września o 19.30. Bliższe informacje u x. Bartosza. Chłopców po I Komunii Św. zapraszamy do grona ministrantów. Zapisy u x. Bartosza. A rodziców ministrantów i kandydatów x. Bartosz zaprasza na spotkanie dziś o 19.00 w domu parafialnym. Wspólnota oazowa zaprasza na spotkania formacyjne: dzieci z klas 4-5 SP do Oazy Dzieci Bożych. 6-8 SP do Oazy Nowej Drogi. Klasy 3 Gim. i starszych do Oazy Nowego Życia. Spotkania w środy o 19.00. W naszej parafii działa również Środowisko Tradycji Katolickiej – w każdą niedzielę o 13.30 w kaplicy jest odprawiana po łacinie Msza trydencka.
  1. W ramach inicjatywy pod hasłem „Kościół otwarty”, aby w ciszy odpocząć adorując Pana Jezusa lub przystąpić do Sakramentu Pokuty, Kościół będzie otwarty we czwartki od 19.00 do 21.00. Zapraszamy osoby zapracowane, zestresowane, szukające pokoju wewnętrznego i wszystkich, którzy chcą się pomodlić lub poczytać Biblię wieczorową porą.
  1. W piątek Kościół obchodzi święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę z księdzem Tomaszem proszone są o potwierdzenie swojego wyjazdu i dokonanie wpłaty. Wyjazd 22 września ( sobota ) o godz. 5:00 przy parkingu ul. Kościelna.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – naszego diecezjalnego tygodnika IDZIEMY, w którym możemy przeczytać kilka ciekawych artykułów związanych z tematem sytuacji księży w Kościele oraz relację z wyjazdu kapłańskiego pod przewodnictwem ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, – szlakiem Siedmiu Kościołów Apokalipsy, mamy również bardzo poczytny tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY, czy też inne pisma katolickich.