IX NIEDZIELA ZWYKŁA
3 czerwca 2018r.

 1. Radość i wdzięczność Bogu przenika nasze serca, patrząc na nowych ośmiu kapłanów naszej Diecezji, w tym dwóch naszych Parafian: księży Jana Roztockiego i Jana Łaskiego. Dla całej Parafii to wyróżnienie i wielkie święto, powód do dumy ale też zachęta, by dalej prosić Pana żniwa o nowe powołania spośród naszych rodzin. Ks. Jan Roztocki będzie sprawował Mszę Świętą prymicyjną dzisiaj o godz. 12.30, a ks. Jan Łaski za tydzień – również o 12.30; zapraszamy naszych wiernych do udziału w łaskach Bożych i błogosławieństwie. Wczoraj po wieczornej Mszy świętej odbył się obrzęd przyjęcia nowych ministrantów, z których również bardzo się cieszymy, życząc wytrwałej i radosnej służby przy ołtarzu Pańskim. Gratulujemy rodzicom i prosimy, aby wspierali ministrantów w ich nowych zadaniach.

Dziś zbiórka do puszek po Mszach świętych na budowę świątyni Opatrzności Bożej a o godz. 16.00 w Kaplicy spotkanie dla Kół Żywego Różańca a potem wspólna modlitwa w kościele.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie odprawiane są po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 17.00. W ramach tych nabożeństw do czwartku codziennie odprawiamy Nieszpory połączone z procesją eucharystyczną, zachowując dawną oktawę Bożego Ciała. Dziękujemy Ministrantom, Lektorom i Bielankom za ich wierną służbę.
 2. W czwartek, pierwszy miesiąca zapraszamy wraz z Kołem Przyjaciół Seminarium na Mszę świętą wieczorną do modlitwy o powołania i za naszych alumnów. W tym dniu na zakończenie uroczystych obchodów ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa pobłogosławimy wianki(mięta, macierzanka, rumianek, rozchodnik, kopytnik, jaśmin, koniczyna, dzika róża, zioła oraz rośliny z ogródka ). Zapraszamy wszystkie dzieci od najmłodszych zaczynając wraz z rodzicami do udziału wieczorem o godz. 18.40 w nabożeństwie czerwcowym połączonym z błogosławieństwem dzieci.
 3. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym odmówieniu Aktu wynagrodzenia – można też w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.
 4. W niedzielę, 17 czerwca po wszystkich Mszach św. odbywać się będzie obrzęd poświęcenia pojazdów
  i błogosławieństwa kierowców. Dziękujemy Służbie porządkowej Totuus Tuus za pomoc
  w organizacji, ksiądz będzie stał przy bramie wyjazdowej z terenu kościoła, prosimy by kierować się
  w stronę ul. Mikołaja Reja; ofiary złożone przy tej okazji przekażemy na Organizację wsparcia misjonarzy MIVA POLSKA.
 5. W sobotę mamy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 15.00 zostanie odmówiona w Kaplicy - Koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej Msza święta dla pielgrzymów grupy biało-błękitnej.
 6. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będziemy mogli usłyszeć koncert w wykonaniu laureatki konkursów międzynarodowych, autorki wykonywanych przez siebie utworów i interpretatorki białoruskiego folkloru - p. Irena Kotvitskaya – zapraszamy.
 7. Polecamy lekturę prasy katolickiej: tygodniki: IDZIEMY , GOŚĆ NIEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA, miesięczniki MIŁUJCIE SIĘ, KTÓŻ JAK BÓG.
 8. Nadchodzą upalne dni, zwracamy się z prośbą do wszystkich, by swoim strojem uszanować świętość miejsca i obrzędów. Niedopuszczalnym jest, by mimo upałów na Mszę świętą zakładać zbyt krótkie spódnice, krótkie spodenki, bluzki bez rękawów, obuwie plażowe, w przypadku mężczyzn szorty, dresy. Szacunek dla miejsca wymaga, by strój był godny a nie swobodny.