WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
13 maja 2018r.

  1. Dziś 13-ty dzień miesiąca, wspomnienie zamachu na życie Św. Jana Pawła II oraz kolejna 101. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Pierwsza grupa dzieci o godz. 11.00 przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej, a potem przez cały Biały Tydzień będą wraz z rodzicami świętować dzień, w którym po raz pierwszy Bóg zamieszkał w ich sercu. Modlitwami będziemy im towarzyszyć, aby spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym umacniało ich w codzienności. Jak co roku, przez sześć miesięcy będziemy również sprawować nabożeństwa fatimskie, przypominając przesłanie Maryi do świata i każdego z nas. Zachęcamy do udziału o godz. 17.00 we wspólnie odmawianym Różańcu wraz z procesją z figurą Pani Fatimskiej. Zapraszamy! Pieniądze składane dziś na tacę są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne, przygotowujące do pracy kapłańskiej w Kościele.

2 . Jutro, w poniedziałek obchodzimy święto. św. Macieja Apostoła, a w środę uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej .

3 . Przez cały maj, po wieczornej Mszy świętej jest odprawiane nabożeństwo majowe, serdecznie zapraszamy do modlitwy adoracyjnej. Odprawiamy także w tym tygodniu Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4 . W czwartek o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. z udziałem Odnowy w Duchu Świętym i modlitwą o uzdrowienie.

  1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która przypada za tydzień zakończy okres Komunii Świętej wielkanocnej, zatem wszyscy którzy nie skorzystali ze spowiedzi czy nie przystąpili do Stołu Pańskiego niech się poczują zaproszeni do uporządkowania swojego życia duchowego.
  1. W sobotę – Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu za naszych kapłanów w rocznice ich święceń kapłańskich – ( ks. Witold, proboszcz 29r., o. Ireneusz – 26r., ks. Jarosław 21r., ks. Bartosz – 6r., ks. Marcin – 2r. , ks. Arkadiusz - ) zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. O godz. 21.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta wigilijna a po niej czuwanie modlitewne, które zakończy się o godz. 24.00. W programie: świadectwa zaproszonych gości, śpiewy uwielbienia, modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, a także do wyjazdu pielgrzymkowego na Jasną Górę w dniu 19 maja na ogólnopolskie czuwanie Odnowy – szczegóły w gablocie.
  1. Za tydzień, wysłuchamy koncertu z repertuarem tradycyjnie i nowocześnie aranżowanych XIV-wiecznych pieśni maryjnych ze zbioru L’libre Vermell de Montserrat w języku łacińskim i katalońskim, spisanych przez benedyktyńskich mnichów oraz własnych utworów w typie folk inspirowanych muzyką średniowieczną, z wykorzystaniem historycznych i własnych tekstów - 20 maja godz. 19.00.

8.  Jak co tydzień polecamy lekturę prasy katolickiej: tygodniki: IDZIEMY , GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA, miesięczniki MIŁUJCIE SIĘ, KTÓŻ JAK BÓG - kupujmy i czytajmy!

9. Za tydzień w niedzielę o godz. 16:00 ks. Jarosław zaprasza na spotkanie organizacyjne przed parafialną pielgrzymką do Gruzji i Armenii.