6 NIEDZIELA WIELKANOCY
6 maja 2018r.

  1. Ta niedzielą rozpoczynamy dni modlitw o urodzaj a w piątek nowennę do Ducha Świętego. Nastepna niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj nie będzie spotkania Bielanek o godz. 15.30 – wszystkie Bielanki zapraszamy na Nabożeństwo i procesję Eucharystyczną na godz. 16.40. Wymiana tajemnic różańcowych o godz. 16.00 w kaplicy.
  2. Jutro, w poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  3. We wtorek w Kościele Katolickim uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski.
  4. Przez cały maj, po wieczornej Mszy świętej będzie odprawiane nabożeństwo majowe, w niedzielę o godz. 17.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach, dziękujemy i radujemy,  gdy przy kapliczkach zbierają się wierni śpiewający Litanię do Matki Bożej.
  5. Za tydzień pierwsza grupa dzieci o godz. 11.00 przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej, a potem przez cały Biały Tydzień będą wraz z rodzicami świętować dzień, w którym po raz pierwszy Bóg zamieszkał w ich sercu. Dziękujemy Siostrom Michalitkom, które przez poprzednie lata uczyły dzieci religii a w ostatnim roku je przygotowywały do tego dnia. Prosimy, by uczestnicy Mszy św. o godz. 11.15 w miarę możliwości przybyli na inną godzinę, zostawiając miejsce rodzinom dzieci.   
  1. W najbliższą sobotę w naszej katedrze o godz. 12:00 msza św. na rozpoczęcie sezonu motocyklowego a później parada ulicami Warszawy. Wyruszymy wspólnie spod naszej groty o godz. 10:30
  1. Za tydzień, 13-ty dzień miesiąca, wspomnienie zamachu na życie Św. Jana Pawła II oraz kolejna 101. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Jak co roku, przez sześć miesięcy będziemy sprawować nabożeństwa fatimskie, przypominając przesłanie Maryi do świata i każdego z nas. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i wspólnie odmawianym różańcu wraz z procesją z figurą Pani Fatimskiej. Tym razem zapraszamy na godz. 17.00.
  1. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne, przygotowujące do pracy kapłańskiej w Kościele.
  2. Za dwa tygodnie będziemy mogli wysłuchać ciekawego koncertu muzyki średniowiecznej i stylizowanej,  gry na replikach dawnych instrumentów jak psalterium czy tamburyn, - 20 maja godz. 19.00. Zapraszamy!
  1. IDZIEMY , GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA, - kupujemy i czytamy prasę katolicką.