5 NIEDZIELA WIELKANOCY
29 kwietnia 2018r.

 1. Dziś po mszy św. o godz. 12:30 spotkanie i wymiana tajemnic dla Róż Różańcowych rodziców za dzieci.
 2. Dziś o godz. 15:00 msza św. dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Specjalnej.
 3. Podczas nabożeństwa o godz. 17:00 modlić się będziemy w intencji maturzystów, którzy już w piątek przystąpią do pierwszego egzaminu maturalnego.
 4. We wtorek rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Litanią do Matki Bożej modlić się będziemy w dni powszednie po mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 17:00.
 5. 24 czerwca odbędzie się w Wołominie „Marsz dla Życia”. W związku z jego przygotowaniem zapraszamy osoby odpowiedzialne w parafii za wspólnoty na spotkanie w najbliższą sobotę po mszy św. wieczornej.
 6. W czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. przed południem w naszej parafii o godz. 6:30, 7:00 i 8:00, o godz. 10:00 uroczysta msza św. z towarzyszeniem Chóru Miejskiego „Cantus Cordis”, o godz. 18:00 na mszę św. w intencji powołań kapłańskich zaprasza nasze Towarzystwo Przyjaciół Seminarium.
 7. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7:00. Spowiadamy podczas porannych mszy św. oraz po południu od godz. 16:00. W sobotę o godz. 8:00 msza św. a po niej modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 9:00 udamy się z komunią św. do chorych. O godz. 18:00 msza św. w intencji grup parafialnych.
 8. Bp Romuald Kamiński nasz ordynariusz udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na letnie kolenie dla dzieci w Kruklankach na Mazurach. Zapisy u s. Joanny.
 10. W sobotę, 12 maja o godz. 12:00, w naszej katedrze Św. Floriana na Pradze odbędzie się uroczysta msza św. na rozpoczęcie sezonu motocyklowego a później parada ulicami Warszawy. Szczegóły na plakatach w gablocie. Wspólny wyjazd rozpoczniemy przy naszym kościele o godz. 10:30.
 11. W sobotę, 2 czerwca b.r. diakoni z naszej parafii Jan Łaski i Jan Roztocki a także odbywający w naszej parafii praktyki duszpasterskie dk. Daniel Lubański przyjmą święcenia kapłańskie. Ktokolwiek znałby przeszkody do ich święceń zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Księży diakonów polecamy modlitwom parafian.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.