4 NIEDZIELA WIELKANOCY
22 kwietnia 2018r.

  1. Mamy Niedzielę Dobrego Pasterza, modlimy się o nowe powołania. Rozpoczęły się kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

Z wielką radością podajemy do wiadomości, ( stosownie do przepisów Kan. 1043 i 1051 KPK i pkt 369 I Synodu Diecezji Warszawsko-Praskiej ) polecając jednocześnie modlitwom wiernym, że nasi parafianie - alumni VI roku Wyższego Seminarium Duchownego p.w. Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie-Tarchominie Jan Łaski, syn Stanisława i Katarzyny Agnieszki oraz Jan Lucjan Roztocki, syn Jarosława Andrzeja i Marioli Janiny, mają  dnia 2 czerwca 2018 roku przyjąć święcenie PREZBITERATU.

Dzisiaj dzieci klas czwartych wraz ze swoimi rodzinami przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej – włączmy ich intencje do naszych modlitw, aby całe życie wielką miłością otaczali Jezusa Chrystusa – Chleb Życia Wiecznego i Pokarm tego życia. Wolontariusze misyjni Ruchu Światło Życie wygłoszą świadectwo o prowadzonych przez siebie rekolekcjach oazowych dla młodzieży w Rwandzie – w Afryce. Po każdej mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiar na organizację takich rekolekcji w tym roku

O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe w intencji o wzrost wiary i miłości w rodzinach.

2 . Jutro w Kościele Katolickim uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski, a w środę święto św. Marka Ewangelisty, patrona m.in. naszego biskupa Marka Solarczyka; zachęcamy do modlitwy w tym dniu w intencji Solenizanta jak również o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie o dobre urodzaje i pomoc Bożą. Mamy też u siebie solenizanta – ks. Jarosława Mazurka, w intencji którego pragniemy modlić się w czwartek, 26 kwietnia o godz. 18.00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którzy korzystają z jego posługi i chcą się za niego pomodlić; będzie to też modlitwa w intencji maturzystów o Boże błogosławieństwa na czas egzaminów dojrzałości.

3 . Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w środę, 25 kwietnia po wieczornej Mszy świętej; adorację poprowadzi Ruch Rodzin Nazaretańskich.

4 .Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym „Bóg uzdrawia” zaprasza wszystkich wiernych od 17 roku życia na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w skrócie REO, które rozpoczną się w środę 25 kwietnia o godz. 19.30 w naszej Kaplicy i będą kontynuowane przez kolejne 10 cotygodniowych spotkań, prowadzonych przez ks. Macieja Radzikowskiego, byłego wikariusza naszej parafii. Nasz Pan Jezus Chrystus pragnie z każdym z nas zbudować głęboką relację miłości. Przyjdź, aby poznać piękny plan Boga dla twojego życia, serdecznie zapraszamy.

Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym organizuje autokarowy wyjazd na Jasną Górę w dniu 19 maja, w sobotę, na ogólnopolskie czuwanie – zapisy u Jolanty Filipowicz ( nr tel. w gablocie )

  1. W Wołominie dzień wspaniały, czyta duży, czyta mały – 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Wileńskiej 32 zaprasza do wspólnego świętowania od godz. 1200.

27 kwietnia obchodzimy 4. Rocznicę Kanonizacji Świętego Jana Pawła II – o godz. 19.30 na Pl. 3 Maja wspólna modlitwa i program artystyczny w wykonaniu młodzieży naszego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszają Władze Miasta i Duszpasterze parafii.

  1. W piątek, 27 kwietnia po wieczornej Mszy św odprawimy Drogę Krzyżową za dusze w czyśćcu cierpiące. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych ( Koła Różańcowe )

7 .Parafia św. Kazimierza w Kobyłce organizuje 5-dniową pielgrzymkę autokarem do sanktuariów i ciekawych miejsc Dolnego Śląska, koszt 750 zł, zapisy u ks. Roberta Kowalskiego tel. 517673850.

  1. W IDZIEMY czy warto być księdzem, zaproszenie do celibatu –, w GOŚCIU NIEDZIELNYM – co znaczą i jak wprowadzać w życie słowa „Jezu, ufam Tobie”.