3 NIEDZIELA WIELKANOCY
15 kwietnia 2018r.

  1. Dzisiaj zapraszamy całymi rodzinami na Marsz Świętości Życia – Katedra Warszawsko-Praska ok. godz. 12.40 wyjście sprzed Katedry i przejście na Pl. Zamkowy i ul. Krakowskie Przedmieście. Załóżmy kolorowe stroje, bądźmy wdzięczni, radośni, uśmiechnięci – jak w niebie. Niech świat zobaczy, czym różni się cywilizacja życia od cywilizacji śmierci.

Po południu zapraszamy na spotkanie z Diecezjalnym Doradcą Życia Rodzinnego, wykładowcą Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego - z Małgorzatą Walaszczyk p.t. „Intymność małżeńska”, – spotkanie  organizowane przez Parafialny Ośrodek Formacji Rodziny. Celem spotkania, które rozpocznie się o godz. 16.00 w domu parafialnym jest odkrywanie niezwykłości relacji małżeńskich i budowanie jedności. Będzie zorganizowana opieka dla dzieci.

O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe w intencji świętości ludzkiego życia.

2 . Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie w czwartek, 19.04. o godz. 19.00.

Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym „Bóg uzdrawia” zaprasza wszystkich wiernych od 17 roku życia na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w skrócie REO, które rozpoczną się w środę 25 kwietnia o godz. 19.30 w naszej Kaplicy i będą kontynuowane przez kolejne 10 cotygodniowych spotkań, prowadzonych przez ks. Macieja Radzikowskiego, byłego wikariusza naszej parafii. Nasz Pan Jezus Chrystus pragnie z każdym z nas zbudować głęboką relację miłości. Przyjdź, aby poznać piękny plan Boga dla twojego życia, serdecznie zapraszamy.

Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym organizuje autokarowy wyjazd na Jasną Górę w dniu 19 maja, w sobotę, na ogólnopolskie czuwanie – zapisy u Jolanty Filipowicz ( nr tel. w gablocie )

 3. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania. Rozpocznie ona kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Tego dnia dzieci klas czwartych wraz ze swoimi rodzinami będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej – włączmy ich intencje do naszych modlitw, aby całe życie wielką miłością otaczali Jezusa Chrystusa – Chleb Życia Wiecznego i Pokarm tego życia.

Za tydzień też wolontariusze misyjni Ruchu Światło Życie wygłoszą świadectwo o prowadzonych przez siebie rekolekcjach oazowych dla młodzieży w Rwandzie – w Afryce. Po każdej mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiar na organizację takich rekolekcji w tym roku.

  1. Jest nowa adhortacja Ojca Świętego Franciszka Gaudete et exultate, o czym możemy przeczytać w tygodnikach, w IDZIEMY garść informacji z życia Kościoła – o różnych aktywnościach o dramacie Bliskiego wschodu opowiada misjonarz pracujący w Syrii, w GOŚCIU NIEDZIELNYM o francuskich współczesnych męczennikach, piękne świadectwa katechetów oraz o tym jak Pan Bóg może zburzyć i odbudować albo kim jest Kimberly Henderson. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej a także do czytania Biblii.