IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
11 marca 2018

  1. Dziś podczas Mszy świętej o godz. 12:30 Jego Ekscelencja Ks. Bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej udzieli młodzieży naszej parafii Sakrament Bierzmowania. Wszystkim, którzy przyjmują pełnię darów Ducha Świętego, życzymy niech stają się odważnym wyznawcami Chrystusa i dają piękne świadectwo wprowadzania w życie zasad Ewangelii. Młodzieży gratulujemy za wytrwałość w przygotowaniu. Cieszymy się, jeśli cel przygotowania został zrealizowany. Ks. Jarosławowi Mazurkowi za wszelki trud katechetyczny i duszpasterski – podziękowanie życzeniami zdrowia i trwałych owoców tego wysiłku. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00.                                                                                         Z tyłu kościoła za ławkami jest umieszczona skarbona na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. O godz. 19.00 w kościele KONCERT WIELKOPOSTNY w wykonaniu Kwartetu smyczkowego WALASEK; prof. Wojciech, córka Emilia, syn Wojciech, syn Kamil. Duet wokalny: Karolina Róża Kowalczyk – sopran, Katarzyna Krzyszkowiak – mezzosopran. Artyści w zmienionym nieco składzie goszczą już u nas trzeci raz. Utwory: L. van Beethoven, Giovanni Battista Pergolesi.
  3. Jak co roku, od następnej niedzieli przy ołtarzu będą wystawione kosze, do których można przynosić żywność i środki czystości przeznaczone dla najbardziej potrzebujących. Można też te dary przynieść w godzinach urzędowania do kancelarii parafialnej. Dary te będą rozdane w tygodniu przed świętami Wielkiej Nocy. Licząc na chrześcijańskie miłosierdzie, dziękujemy za tę pomoc i wsparcie, aby także inni mogli godnie przeżyć nadchodzące święta.
  4. Po wieczornych Mszy Świętych kontynuujemy Nowennę do św. Józefa – zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa; tak bardzo potrzeba nam wzoru życia: męża, ojca, pracownika i człowieka sprawiedliwego, i wierzącego.
  5. We wtorek przypada 5 rocznica wyboru papieża Franciszka (2013). Ofiarujmy modlitwę w jego intencji. W prasie katolickiej znajdziemy artykuły o papieżu, m.in. ciekawy artykuł ks. Skubisia w „Niedzieli”, w tygodniku „Idziemy” ks. Zieliński pisze: „że ci, którym z Matką Bożą zawsze jest po drodze, najbardziej kochają Kościół”, a decyzją Papieża Franciszka cały Kościół oddawał będzie cześć Najśw. Maryi Pannie, Matce Kościoła ( początki tego wspomnienia przed laty to przecież inicjatywa biskupów polskich; warto to wiedzieć).
  6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę świętą wraz z modlitwą o uzdrowienie w czwartek – 15 marca o godz. 19.00.
  7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek – z udziałem dzieci o 16:30, dla dorosłych o 17:15; na 19:00 zapraszamy młodzież i pozostałych wiernych, którym ta godzina nabożeństwa odpowiada.
  8. Akcja Katolicka naszej parafii rozprowadza od dziś świece CARITAS na stół Wielkanocny – dziękujemy za wsparcie dla naszego dziecięcego Oratorium oraz na cele charytatywne Kościoła.
  9. Siostry Michalitki organizują wakacyjne kolonie dla dzieci (powyżej 3 klasy do 6 klasy ) w terminie od 21 lipca do 3 sierpnia; w tym roku do Kruklanek ( Mazury ). Zapisy u siostry Joanny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  10. Pracownicy handlu będą mogli spędzać czas z rodziną. Działa już od 1 marca ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę. Wyrażamy radość, że to krok w dobrą stroną a niektórzy mówią: „krok cywilizacyjny”. Dołączamy do większości krajów Europy Zachodniej, gdzie wolna od handlu niedziela jest od dziesięcioleci. Polecamy artykuł Jacka Dziedziny : „Niedziela jest trendy”.