III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
4 marca 2018

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca marca; o godz. 15.30 spotkanie dla Bielanek, o 16.00 spotkanie dla Kół Żywego Różańca, o godz. 17:00 w kościele Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją. Dzisiaj obchodzi imieniny pierwszy Ordynariusz naszej Diecezji Kazimierz Romaniuk, wspomnijmy w naszych modlitwach czcigodnego Biskupa – Seniora. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na pomoc w wystroju kościoła w pobliskim MIĄSE, gdzie proboszczem jest były wikariusz tej parafii ks. Ryszard Dobosz – dziękujemy.
  2. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych; zapraszamy.
  3. Jak co roku, od następnej niedzieli przy ołtarzu będą wystawione kosze, do których można przynosić żywność i środki czystości przeznaczone dla najbardziej potrzebujących. Licząc na chrześcijańskie miłosierdzie, dziękujemy za tę pomoc i wsparcie, aby także inni mogli godnie przeżyć nadchodzące święta Wielkanocy.
  4. Od soboty, 10 marca po wieczornej mszy świętej rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa – zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa, tak bardzo potrzeba nam wzoru życia: męża, ojca, pracownika i człowieka sprawiedliwego i wierzącego.
  5. W następną niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12:30 Jego Ekscelencja. Ks. Bp Marek Solarczyk udzieli młodzieży naszej parafii Sakrament Bierzmowania. Kandydaci wraz ze swoimi świadkami przyjdą na krótkie nabożeństwo pokutne i spowiedź w piątek o godz. 17:00. Obowiązkowe próby przed bierzmowaniem w piątek i w sobotę o godz. 19:00. W niedzielę, 11 marca, kandydaci wraz ze świadkami przychodzą do kościoła na godz. 12:10.
  6. Za tydzień, 11 marca, godz. 19.00 w kościele KONCERT WIELKOPOSTNY w wykonaniu Kwartetu smyczkowego WALASEK, Wojciech Walasek jr. – skrzypce, Emilia Walasek – Gorczyca - skrzypce, Kamil Walasek – altówka, Wojciech Walasek – wiolonczela. Duet wokalny: Karolina Róża Kowalczyk – sopran, Katarzyna Krzyszkowiak – mezzosopran. Artyści w zmienionym nieco składzie goszczą już u nas trzeci raz. Utwory: L. van  Beethoven, Giovanni Battista Pergolesi
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: dostępny Gość Niedzielny i i nasz diecezjalny tygodnik Idziemy, Niedziela, Któż jak Bóg; na Wielki Post cenna pomoc i interesująca lektura.

PODZIĘKOWANIE PROBOSZCZA
Wczoraj, na zakończenie Nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą Częstochowską podziękowałem za wszystkie łaski, jakich doznaliśmy z Bożej dobroci i miłosierdzia. Dokonaliśmy Aktu Zawierzenia Maryi nas samych w nadziei, że pomoże on nam w wypełnianiu woli Bożej i życiu według Ewangelii.

Kolejny raz zadziwiliśmy mnie swoją gorliwością w przygotowaniu i przeżywaniu Nawiedzenia Częstochowskiego Wizerunku. Dziękuję małym i dużym, wszystkim za Waszą obecność, rozmodlenie, pobożność – mimo trudnych warunków atmosferycznych. Dumny z was jestem, daliśmy dobre świadectwo wiary chrześcijańskiej, przekażcie moje podziękowanie wszystkim. Proszę jednocześnie, aby każdy podjął, jeśli jeszcze tego nie uczynił, postanowienie o złożeniu duchowego daru dla Matki Bożej. Jako Parafia postaramy się ufundować jakiś znak przypominający wczorajsze Nawiedzenie Kopii Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej w naszej parafii. Wszystkim z serca płynące: Bóg zapłać!