II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25 lutego 2018

 1. W piątek, 2 marca o godz. 18.30 przybędzie do naszej parafii w Swoim Jasnogórskim Wizerunku Matka Boża, która przywitamy z wielką czcią i radością. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału. Zróbmy wszystko, cokolwiek nam powie. Niech to hasło Nawiedzenia przyświeca nam i umacnia na drodze naszego życia. Spotkanie z Maryją stanowi centralne wydarzenia tego dnia, dlatego też po południu w kościele nie będzie ani spowiedzi świętej ani nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Prosimy ze stolików zabrać ze sobą do domu Program Rekolekcji i Nawiedzenia i pomyśleć, w jaki sposób i kiedy można się włączyć do modlitwy. Prosimy, aby w tym tygodniu udekorować domy i mieszkania na przybycie Maryi. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej przybędzie do nas w piątek z Wieliszewa, a powędruje w sobotę na kolejne 24 h do parafii Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Kurkowej.
 2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy wielkopostne i maryjne zarazem rekolekcje przygotowujące nas do Nawiedzenia Maryi. Przeprowadzi je ks. Jan Wnęk z Krynicy Górskiej, diecezji tarnowskiej, którego pozdrawiamy i życzymy wielu łask Jezusowych na ten czas. Zapraszamy dorosłych i młodzież ( także naszego Gimnazjum i Liceum wraz z nauczycielami ) do udziału. Przypominamy, że wtorek i środa będą naszym dniami Sakramentu Pokuty – w te dni starajmy się przystąpić do spowiedzi; także osoby i dzieci, które praktykują Pierwsze piątki miesiąca – „Idziemy wcześniej do spowiedzi a w piątek przychodzimy na Mszę św. o godz. 19.00 lub odpowiednio wcześniej”. Rekolekcje będą do środy, potem jednodniowa przerwa, byśmy licznie i z miłością przyjęli w progach naszej parafii Matkę Najświętszą. W programach wszystko, co konieczne jest napisane.
 3. Dziś podczas Mszy świętej o godz. 12.30 odnowią po 50 latach swoje przyrzeczenia małżeńskie małżonkowie naszej Gminy, którym wszyscy składamy gratulacje i życzenia szczęścia oraz Bożego błogosławieństwa na dalszy, niełatwy przecież czas dojrzałego życia.
 4. Po Mszy świętej o 12.30 prosimy na spotkanie w kościele nasze młode Róże Rodziców modlących się za swoje dzieci; św. Łucji, Św. Moniki, Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Św. Józefa, Św. Jana Pawła II, oraz Różę Dzieci modlących się za rodziców: Bł. Karoliny Kózkówny. Każdy kto by chciał jeszcze dołączyć do codziennej modlitwy dziesiątkiem różańca, by ofiarować za swoje dziecko bądź rodzica – również zapraszamy.

PAPIESKA INTENCJA MODLITWY NA MARZEC : Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i wspólnotowym.

 1. Po południu o godz. 15.00 zostanie dziś odprawiona Msza święta dla osób niepełnosprawnych i upośledzonych – serdecznie zapraszamy wraz z rodzinami.
 2. Dzisiaj zbieramy też po mszach świętych ofiary do puszek na misyjne dzieło Kościoła „Ad Gentes”, które wspiera różne dzieła misyjne i działalność ponad 2000 misjonarzy z Polski.
 3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w środę, 28 lutego po zakończeniu Mszy świętej o godz. 18.00.
 4. Najbliższy czwartek, pierwszy miesiąca będzie dniem modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; do szczególnej modlitwy we Mszy świętej zaprasza Koło Przyjaciół Seminarium.
 5. W piątek rano zostanie o godz. 7.00 odprawiona Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; będzie oczywiście możliwość spowiedzi od 6.30.
 6. W sobotę, Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00.
 7. Spotkanie dla Kół Żywego Różańca za tydzień o godz. 16.00.

 

PLAN REKOLEKCJI PARAFIALNYCH
24-28 lutego 2018

II  Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018r.

700 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

830 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

1000  – Msza św. z nauką rekolekcyjną

1115 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ; dzieci

1230 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

1330 – Msza św. w rycie nadzwyczajnym

1700 – nabożeństwo pasyjne – Gorzkie Żale

1800 – Msza św. z nauką rekolekcyjną /młodzież; kandydaci do bierzmowania


Poniedziałek – 26 lutego 2018r.

630 – Msza św. bez nauki

700 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

800  – Msza św. bez nauki

900 – Nauka dla Liceum Ogólnokształcącego

1030 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

1145 – Nauka dla Gimnazjum

1800 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

2000 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ( późno wracający, studenci … )


Wtorek – 27 lutego 2018r. –
Dzień Spowiedzi

630 – Msza św. bez nauki

700 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

800  – Msza św. bez nauki

900 – Nauka dla Liceum Ogólnokształcącego

1030 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

1145 – Nauka dla Gimnazjum

1800 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

2000 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ( późno wracający, studenci … )


Środa – 28 lutego 2018r. –
Dzień Spowiedzi

630 – Msza św. bez nauki

700 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

800  – Msza św. bez nauki

900 – Nauka dla Liceum Ogólnokształcącego

1030 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

1145 – Nauka dla Gimnazjum

1750 – Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. z nauką rekolekcyjną

2000 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ( późno wracający, studenci … )