I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 lutego 2018

  1. 1. Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, która rozpoczyna czcigodny okres przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Jezusa, rozpoczynamy śpiewem Litanii do wszystkich Świętych.
    Dziękujemy s. Dorocie za pomysł zorganizowania 3-dniowych Warsztatów Muzyczno-Liturgicznych, które od piątku zgromadziły ok. 100 osób. na śpiewie pieśni ku czci Matki Bożej. Warsztaty prowadził Hubert Kowalski, któremu bardzo dziękujemy, że zechciał włączyć się w nasze uwielbienie Maryi i poprowadzić dzisiaj podczas o godz. 12.30 śpiew, przygotowując nas na przybycie Matki Bożej.
  2. Od wtorku do czwartku nie będzie z nami organisty, ponieważ uczestniczył będzie w rekolekcjach wielkopostnych dla Organistów, które w tym roku poprowadzi w Zalesiu Górnym ks. dr Dariusz Czupryński, dyrektor naszego Hospicjum w Wołominie. W czwartek obchodzimy w Kościele, święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
  3. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach ku czci Męki Pana Jezusa – Drodze Krzyżowej (z udziałem dzieci godz. 16.30, dla dorosłych – 17.15, młodzież zapraszamy na 19.00 ) i Gorzkich Żalach – niedziela godz. 17.00. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczniemy za tydzień - od 2 niedzieli Wielkiego Postu; poprowadzi je były dyrektor formacji misyjnej w Warszawie ksiądz prałat Jan Wnęk, obecnie proboszcz par. św. Antoniego z Krynicy-Zdroju. Zapraszamy do udziału, bo to nasze przygotowanie na spotkanie z Matką Bożą w dniu 2 marca, gdy przybędzie do naszej wspólnoty, by ją odnowić i umocnić. Za tydzień rozprowadzimy foldery z programem naszych uroczystości. Wielkopostne rekolekcje dla szkoły podstawowej w naszej parafii rozpoczną się w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, czyli 11marca.
  5. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, którego w dniu 11 marca udzieli bp Marek Solarczyk, zapraszamy na katechezę o Matce Bożej w najbliższy piątek na godz. 19.30 do kościoła. Poprowadzi ją ks. Michał Dziedzic, diecezjalny moderator duszpasterstwa młodzieży naszej Diecezji.
  6. Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata, które niepodległość uzyskało w 2011 r. Od 2013 r. trwa tam wojna domowa, która przyniosła śmierć co najmniej 50 tys. osób, a tysiące innych musiało opuścić swoje domy. Oblicza się, że ponad 40 proc. z 12 milionów mieszkańców tego kraju cierpi na niedożywienie. Natomiast w Republice Demokratycznej Konga od wielu lat trwają walki między wojskami rządowymi, a różnymi grupami bojówkarzy. Główną przyczyną są starcia o dostęp do bogactw naturalnych, eksploatowanych przez międzynarodowe koncerny. „Szacuje się, że do tej pory (przez 20 lat ) zginęło 8 milionów ludzi. I my wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni, ponieważ te spółki międzynarodowe, które okradają nas z naszych bogactw szukają i wydobywają koltan. Jest to minerał, który znajduje się w naszych telefonach komórkowych, pochodzi on z Kongo. 80 procent tego minerału wydobywanego jest w tym kraju. Wszyscy używamy smartfonów, a nie jesteśmy świadomi tej odpowiedzialności”. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który wezwał cały Kościół, aby piątek, 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie wzywamy wszystkich ludzi dobrej woli do odpowiedzi na ten papieski apel.( piątek, 23 lutego, modlitwa i post), a za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek na dzieło misyjne Ad genteks, prowadzone przez Kościół.
  7. Przy stoliku z prasą jest umieszczona skarbona na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

  8. Do nabycia prasa katolicka, zachęcamy do kupowania i czytania.