Wesprzyj parafię!

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

14 czerwca 2020r.

Współczesny świat potrzebuje miłości Boga, spotkania z Chrystusem i wiary w Niego. Eucharystia jest źródłem i szczytem życia Kościoła i jego misji. Dziękujmy Panu Bogu za te Jego dary i za wszystkich, którzy tworzą dojrzałą wspólnotę uczniów Chrystusowych! Dziękujemy za każde dobro, które jest obecne w naszych sercach, w rodzinach, w miejscach pracy i wypoczynku, i z którego także korzystamy jako wspólnota parafialna.

Dzisiaj o godz. 12.30 Mszę świętą prymicyjną dla naszej wspólnoty odprawi nowowyświęcony prezbiter ks. Mateusz Osica, który odbywał roczną praktykę w naszej parafii. Dekretem Biskupa Ordynariusza został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii w Ząbkach. Serdecznie zapraszamy do udziału i błogosławieństwie prymicjanta, szczególnie tych, których Pan Bóg postawił na jego drodze.

Trwamy na modlitwie: do czwartku przez  dawną oktawę Bożego Ciała, po wieczornej Mszy świętej są śpiewane Nieszpory i Litania do Najświętszego  Serca Pana Jezusa; na zakończenie w czwartek odprawimy obrząd błogosławieństwa wianków, serdecznie zapraszamy! 

Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie odprawiane są po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 17.00.

W najbliższy piątek, 19 czerwca obchodzimy uroczystość  Najświętszego  Serca Pana Jezusa i z tej racji można w piątek spożywać pokarmy mięsne. To dzień modlitw o świętość kapłanów; ci, którzy publicznie  odmówią Akt wynagrodzenia, mogą uzyskać odpust zupełny – uczynimy to wspólnie w kościele.

Wspólnota Odnowy w Duchu świętym „Bóg uzdrawia” zaprasza na Mszę świętą połączoną z modlitwą przed Najświętszym Sakramentem we czwartek o godz. 19.00.

Ogłoszenie dla Dzieci i Rodziców Klas Rocznicowych -w najbliższą niedzielę 21 czerwca o godz. 11.15. grupa dzieci klas IV będzie miał swoją Mszę Rocznicową. Prosimy, aby ta Msza była tylko dla rodziców i Dzieci klas IV. Prosimy wiernych aby, skorzystali z innych Mszy Św. dla ogólnego bezpieczeństwa wszystkich. Dzieci z rodzicami zapraszamy na próbę w kościele w najbliższy wtorek 16.06.na godz. 19.00. Spowiedź dzieci i rodziców klas czwartych w piątek o godz. 16.00.

Od następnej niedzieli, czyli 21 czerwca wznawia swoją działalność nasza parafialna biblioteka, która mieści się w budynku kancelarii. Czynna będzie w co drugą niedzielę, w godz. 9.30 – 12.30. Szczegółowe informacje pojawią się w gablotach przy kościele.

Wiara domaga się pogłębiania a realizuje się to przez czytanie prasy katolickiej. Poszerzanie horyzontów i zdobywanie wiedzy o Kościele jest wyznacznikiem dojrzałości chrześcijańskiej. Zapraszamy po prasę. 

Za tydzień będzie zorganizowana zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.