Wesprzyj parafię!

mbcz.wolomin.pl

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

5 kwietnia 2020r.

My kapłani zostaliśmy powołani do służenia Bogu i ludziom. Jako proboszcz parafii mogę powiedzieć, że podobne słowa wypowiedziałem w trakcie rozmowy z rektorem, prawie 37 lat temu, przekraczając pierwszy raz progi Seminarium Duchownego: „Chcę służyć Bogu i ludziom”. Służba drugiemu człowiekowi w dobie pandemii została poważnie ograniczona. Mimo pragnienia nie możemy w takim stopniu jak dotąd sprawować kultu Bożego. Zapewniamy jednak o naszej codziennej modlitwie szczególnie różańcowej, którą podejmujemy o godz. 20.30 w łączności z całą wspólnotą Kościoła. Wszyscy też z wielkim podziwem i uznaniem patrzymy w stronę Służby Medycznej, Sanitarnej i innych Służb Państwowych, które walczą o zdrowie i ludzkie życie, o zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa Narodu. Prosimy też o wszelkie możliwe gesty życzliwości, wdzięczności wobec nich oraz o modlitwę w ich intencji.

Najbliższy Wielki Tydzień to najważniejszy w roku czas obchodów Świąt Paschalnych. Wszystkich tych, którzy mają głębokie pragnienie wiary i chcą jak najowocniej przeżyć nadchodzące Święta zachęcamy do rodzinnej celebracji Słowa Bożego, korzystania z transmisji uroczystości , a Papież Franciszek zachęca do przyjmowania Komunii Świętej duchowej.

Takiego Triduum i Wielkanocy nikt z nas nie przeżył. Może to właśnie pierwsza w życiu okazja, aby świadomie przeżyć liturgię tych dni, zrozumieć znaki, symbole i obrzędy, którymi się w niej posługujemy. Cisza Kościoła to również pewien znak, przez który możemy odkryć wartość i bogactwo wiary oraz tęsknoty za Bogiem, za wspólnotą i za drugim człowiekiem.

Podtrzymuje się zakaz uczestniczenia w liturgiach Triduum Paschalnego wiernych, co oznacza, że będą one sprawowane bez udziału wiernych ( zapraszamy do oglądania transmisji na YouTube).

Dzisiaj o godz. 17:00 ostatnie Gorzkie Żale, które będzie można wysłuchać poprzez transmisję internetową; jest również zamieszczony na stronie naszej parafii tekst Drogi Krzyżowej - której niestety nie możemy przeprowadzić w tym roku ulicami naszego miasta - tekst przygotowany przez Annę Procajło i zachęcamy, do odbycia indywidualnie lub rodzinnie tego nabożeństwa.

Dzięki Opatrzności Bożej i możliwościom technicznym, mamy możliwość transmisji liturgicznych z naszego kościoła, do której naszych drogich Parafian i Przyjaciół Parafii oraz Kościoła zachęcamy ( YouTube ) i tak:

  • w Niedzielę Palmową o godz. 10.00 i 18.00, Gorzkie Żale o godz. 17.00,
  • w Wielki Czwartek o godz. 18.00,
  • w Wielki Piątek o godz. 15.00,
  • Wigilia Paschalna o godz. 18.00,
  • Rezurekcja o godz. 6.00 i Msza święte o godz. 10.00 i 18.00,
  • Poniedziałek Wielkanocny - Msza święte o godz. 10.00 i 18.00

Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego, są w kościele paschaliki – świece na stół wielkanocny rozprowadzane przez Akcję Katolicką.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę
w godzinach 16:00-18:00.

Możliwość Spowiedzi świętej na zewnątrz kościoła ( np. w formie spaceru, z zachowaniem zasad sanitarnych od poniedziałku do soboty codziennie od godz. 16.00 do 18.00. Przypominamy również, że zawsze, gdy nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla usposobienia duszy do stanu łaski, wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”. Katechizm Kościoła Katolickiego w nr 1452 objaśnia, że „żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany żalem doskonałym lub żalem z miłości. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe”( czyli po ustaniu pandemii)

Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie miała miejsce od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiego Czwartku, od godz. 15.00 do 18.00, a w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 8.00; kapłan udzieli też Komunii Świętej tym, którzy o to poproszą.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Także w Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego – codziennie przez 9 dni będziemy ją odmawiać o godz. 15.00 i zapraszamy do łączności.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.

Na czas epidemii redaktor naszego Tygodnika diecezjalnego Idziemy prosi, aby nieodpłatnie skorzystać i pobrać na komputer wersję elektroniczna tygodnika. Przekażmy tę informację także innym, zachęcając do lektury naszych bliskich czy znajomych.

Nasz Biskup Romuald Kamiński nakazał zrezygnować ze wspólnotowego sprawowania błogosławieństwa nad pokarmami wielkanocnymi i polecił wiernym, aby dokonali tego sami w swoich domach, korzystając z modlitwy podanej na stronie internetowej Diecezji, naszej parafii albo w zwykły sposób, odmawiając modlitwę przed jedzeniem. Przed wielkanocnym śniadaniem, pozostając w duchowej łączności z rodziną i bliskimi, można odmówić wspomnianą modlitwę, zamiast zwykłej «przed jedzeniem», dla podkreślenia uroczystego charakteru posiłku.

Niniejszym informujemy, że w uzgodnieniu z Władzami Miasta Wołomin, od dnia 5 kwietnia 2020 roku do odwołania Cmentarz Wołomiński zostaje zamknięty dla osób odwiedzających groby. Pochówki zmarłych odbywają się bez zmian, z zachowaniem obowiązujących obecnie ograniczeń sanitarnych.

Wyrażamy wdzięczność za zrozumienie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie i dziękujemy wszystkim, którzy w poczuciu odpowiedzialności za wspólnotę parafialną przekazali środki finansowe. Uruchomiliśmy na stronie parafialnej mbcz.wolomin.pl możliwość prostej formy wsparcia Przelewy24. Spotkało się to z zainteresowaniem, za co serdecznie dziękujemy. W miarę możliwości prosimy o dalsze wsparcie.

NIECH WAM WSZYSTKIM BÓG BŁOGOSŁAWI, DA POCIESZENIE I UMOCNI WASĄ NADZIEJĘ!

12 kwietnia 2020

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW

NA STÓŁ WIELKANOCNY

Przed wielkanocnym śniadaniem, pozostając w duchowej łączności z rodziną i bliskimi, można odmówić poniższą modlitwę, zamiast zwykłej «przed jedzeniem», dla podkreślenia uroczystego charakteru posiłku.

Osoba prowadząca rozpoczyna modlitwę i wszyscy żegnają się znakiem krzyża:

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

W. Amen.

(Modlitwę można poprzedzić odczytaniem Ewangelii o zmartwychwstaniu: Mt 28, 1-10 lub J 20, 1-9)

Następnie przygotowuje obecnych i wypowiada modlitwę:

Nasz Pan, Jezus Chrystus, umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia, abyśmy żyli Bożym życiem i uczestniczyli w wielkiej radości, której źródłem jest Jego zwycięstwo. Dla podkreślenia wielkości tej niedzieli, która jest uroczystością nad uroczystościami, chcemy spożyć świąteczne śniadanie.

Prośmy, aby sam Pan pobłogosławił nasze pokarmy, aby oddalił od nas widmo epidemii i napełnił nasze serca radością.

 

Módlmy się:

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią poleciłeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, a w dniu zmartwychwstania zasiadłeś do stołu z apostołami, aby wraz z nimi spożyć posiłek.

Prosimy Cię, pozwól nam z wiarą przeżywać Twoją obecność z nami podczas wielkanocnego posiłku, abyśmy mogli się radować udziałem w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.

Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i dajesz życie światu, pobłogosław chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś słuchających Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który wziąłeś w swoje święte i czcigodne ręce, aby go przemienić w swoje Ciało.

Baranku Boży, Ty pokonałeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i świątecznych potraw, jakie Ty spożyłeś z apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy.

Chryste, nasze życie i zmartwychwstanie, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, i spraw, abyśmy potrafili dzielić się z innymi wielkanocną radością, a kiedyś weszli na wieczną ucztę w domu Ojca, gdzie żyjesz i królujesz na wieki wieków.

W. Amen.