Wesprzyj parafię!

mbcz.wolomin.pl

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22 marca 2020r.

LITURGIA. Czwarta niedziela przygotowań do Wielkanocy. Jest nam dany szczególny czas rekolekcji. Czytajmy i słuchajmy Słowa Bożego, módlmy się prosząc Boga o zmiłowanie i trwałe owoce przemiany; polecajmy w modlitwie cierpiących i wszystkich, którzy służą społeczeństwu - to wyjątkowy dar Boży, by odkryć na nowo czym jest współczucie i solidarność. Wprowadzony został stan epidemii na terenie całego kraju w związku z pandemią koronawirusa i prosi się wszystkich o pozostanie w domach. 

Zachowujemy zalecenia naszego biskupa Romualda Kamińskiego. Został wydany m. in. Dekret dotyczący naszego życia chrześcijańskiego i inne bieżące dokumenty.

W kościele msze święte sprawowane są według stałego grafiku. Stosujemy przepisy państwowe. Dziś można na Facebooku o godz. 10.00 wysłuchać transmisji Mszy świętej z naszego kościoła.

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele od godz. 8.30 – 18.00. Każdego dnia podczas Mszy świętych oraz od godz. 16.00 do 18.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty.

Kancelaria parafialna jest otwarta po południu – tylko w sprawach pogrzebowych i innych ważnych i koniecznych od godz. 16.00 do 17.50.

W środę, 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Będzie można w tym dniu złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy św. o godz. 18.00 bądź prywatnie w domu przed krzyżem czy obrazem, czytając formułę przyrzeczenia. Teksty i dyplomiki z codzienną modlitwą są wyłożone na stoliku z prasą, skąd można je wziąć. Są też informacje w gablocie.

FINANSE. Informujemy, że trwają wysiłki, aby uruchomić w najbliższym czasie uproszczone płatności poprzez naszą stronę internetową: mbcz.wolomin.pl - chcemy w ten sposób uchronić się przed utratą płynności finansowej, spowodowanej niemożnością zbierania ofiar w kościele. Przypominamy tym samym, że ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na utrzymanie kościoła i parafii ( m.in. rachunki za ciepło, prąd, gaz, wodę, prasę, podatki, pensje pracowników, naprawy, inwestycje ). Liczymy na zrozumienie i podjęcie tej nowej w tej sytuacji formy troski o materialne potrzeby kościoła. 

Przypominamy również, że możliwe są tradycyjne przelewy na konto, za które bardzo dziękujemy. Dane do przelewu:  Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Częstochowskiej, 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 54, nr rachunku: 84 1020 1042 0000 8202 0106 9368 , w tytule: na cele kultu religijnego.

PRASA. Są dostępne również wersje elektroniczne tygodnika Idziemy, Gościa Niedzielnego, Niedzieli za pośrednictwem stron www.eprasa; jest serwis www.idziemy.pl naszego diecezjalnego tygodnika, w którym znajdziemy najświeższe informacje i komentarze - a w tym wyjątkowym czasie prosimy o nabywanie i czytanie. To bardzo trudny czas dla redakcji katolickich w utrzymaniu   zespołu i pisma. 

CMENTARZ. Zostały zakończone zaplanowane prace na cmentarzu. Powstała nowa droga - to duże przedsięwzięcie, które na tym etapie przyniosło zadowolenie i satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

Zostały również przywiezione świece Caritas na nasze wielkanocne stoły. Na stoliku pod chórem będzie można je nabyć. Dziękujemy Akcji Katolickiej za przeprowadzenie tej czynności.