Wesprzyj parafię!

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8 marca 2020r.

 1. Przed nami druga Niedziela Wielkiego Postu – wielkopostne postanowienia, umartwienia i praca nad sobą mają właściwy sens wtedy, kiedy są ukierunkowane ku Bogu i motywowane pragnieniem pogłębienia swoich więzi z Bogiem. I nie wystarczy zwyczajna wiara w Boga, lecz potrzebne jest pełne zawierzenie Bogu, tak jak to uczynił Abraham.
  O godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką o Męce Pańskiej i procesją eucharystyczną. Dziś Dzień Kobiet, pamiętajmy wszyscy o nich w modlitwie, choć o wiele bardziej na co dzień okazujmy życzliwość i podziw, bo w tym jest nasza i ich godność dzieci Bożych. Wszystkie panie i dziewczęta prosimy o przyjęcie przy wyjściu z kościoła tej symbolicznej słodyczy jako znaku szacunku. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy  ciekawy artykuł o sile matczynej modlitwy, tygodnik Idziemy” zamieszcza artykuł o Annie Walentynowicz, działaczce wolnych związków zawodowych i legendzie "Solidarności", uznanej przez amerykański tygodnik „Time” za jedną ze 100 kobiet, które zdefiniowały ostatnie stulecie. Dzisiaj dzieci z Oratorium, będą rozprowadzać ekologiczne soki z czarnej porzeczki. Do Oratorium, uczęszcza ok. 30 dzieci. Wychowankowie w świetlicy, otrzymują wychowanie religijne, pomoc w nauce, posiłek. Pozostały czas spędzają, na wspólnej zabawie i rozmowach. Dziękujemy za wszelką pomoc.
 2. Od wtorku, 10 marca po wieczornej Mszy świętej będziemy odprawiali Nowennę do Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny; zapraszamy do uczestnictwa czcicieli świętego Józefa.
 3. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach ku czci Męki Pana Jezusa – Drodze Krzyżowej (z udziałem dzieci godz. 16.30, dla dorosłych – 17.15; młodzież i późno wracających z pracy zapraszamy na godz. 19.00 ) i nabożeństwie Gorzkich Żalach z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną – w niedzielę godz. 17.00. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Z piątku na sobotę mamy cotygodniowe nocne czuwanie w naszej Kaplicy Adoracji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Intencją jest uproszenie Miłosierdzia Bożego dla świata i odkrycie zaufania wobec Pana Jezusa w obliczu zagrożenia rozprzestrzeniania się korona wirusa.
 5. Parafialny Ośrodek Formacji Rodziny zaprasza młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz wszystkie osoby stanu wolnego na konferencję, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 marca o godz. 16.00 w domu parafialnym. Temat konferencji: „ Dlaczego warto czekać, jak radzić sobie z seksualnością”. Konferencje poprowadzi dr Agnieszka Jackowska ( pedagog i doradca rodzinny.
 6. Niezrozumiały ciąg cyfr i liter w naszym kościele wydaje się kryć jakieś zaszyfrowane przesłanie – taką zachętę wraz Kapitułą Wyróżnienia Statuetką Anioł Stróż Ziemi Wołomińskiej, Fundacją Saxo Grammaticus kierujemy do dzieci i młodzieży i zapraszamy do konkursu z nagrodami. Regulamin konkursu i zadania będą na stronie internetowej konkursu oraz wyłożone na stoliku przy prasie. Kościół można odwiedzać w niedziele od godz. 16-17.00 lub w tygodniu rano i wieczorem od godz. 17.00. Termin składania rozwiązań: 22 marzec. Więcej informacji na profilu facebook: fb.com/konkursmbc
 7. Nasza parafia organizuje wraz z Caritas diecezji warszawsko -praskiej letnią kolonie dla dzieci. W tym roku jedziemy w góry do Zakopanego- Cyhrla w dniach 29 czerwca do 12 lipca. Koszt kolonii wynosi 1.200 Złotych. Zapisów można dokonywać do 15 marca u S. Sylwany.
 8. Za ławkami stoi puszka na ofiary na kwiaty do Ciemnicy, Grobu Pańskiego i na wystrój kościoła. Dziękujemy!
 9. Za dwa tygodnie w niedzielę 22 marca, Narodowy Marsz Życia; Kościół zachęca do wzięcia udziału w tym wyjątkowym świadectwie – w dobie zmagań o wartości i kształt rodziny oraz przyszłych pokoleń – to szczególne zaproszenie.

Rozpoczęliśmy prace na budową drogi – alei na naszym cmentarzu parafialnym. Wiąże się to z korytowaniem całego podłoża wraz ze stabilizacją gruntu. W tym momencie trzeba jasno powiedzieć, że koszt położenia kostki brukowej w porównaniu z korytowaniem jest niewspółmiernie mniejszy. Zagęszczenie bowiem gruntu jest niezbędnym elementem dla utrzymania trwałości całej drogi. W tym miejscu chcemy jeszcze raz podkreślić, że stabilizacja gruntu z zagęszczeniem jest niezbędna, co generuje duże koszty ale pozwala jednocześnie z całą odpowiedzialnością zbudować drogę także dla następnych pokoleń. To jak fundament pod dom; jeśli mocny i trwały to i dom postoi wieki. Nadmieniamy, że teren leśny nie jest typowym dla alei pieszo-drogowej, ponieważ dochodzę dodatkowe prace jak: oskarpowanie czy zagęszczenie oskarpowania.

Po pracach będą wykonane próby wytrzymałościowe, których dokona Instytut Badań Dróg i Mostów. Tego typu badania przeprowadza się na potrzeby udzielonej przez wykonawcę gwarancji, a nam jako Parafii badania powyższe powiedzą o trwałości alei. Na koniec zastosujemy metodę hydrofobizacji przed korozją betonu. Kto może i zechce prosimy się włączyć w tę inwestycję, wrzuciwszy na tacę. Dziękujemy!