Wesprzyj parafię!

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1 marca 2020r.

 1. Przed nami pierwsza niedziela Wielkiego Postu i zaraz nowego miesiąca. W Ojczyźnie obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. O godzinie 15.30 spotkanie wszystkich Bielanek; o 16.00 spotkanie dla Kół Żywego Różańca, na g. 17.00 zapraszamy na pierwsze Gorzkie Żale z nauką o męce Pana Jezusa. Zbierane są dziś ofiary do puszki na dzieło misyjne „Ad Gentes” – dziękujemy! Jazzowe interpretacje pieśni wielkopostnych godz. 19.00 w naszym kościele wykona dla nas Katarzyna Warno, wokalistka znana ze śpiewu utworów Osieckiej i Wasowskiego w akompaniamencie fortepianu, kontrabasu i trąbki – serdecznie zapraszamy na ten muzyczny wielkopostny wieczór. (Skład muzyków na koncert: Katarzyna Warno – śpiew, Paweł Pańta – kontrabas,  Robert Murakowski – trąbka, Dominika Czajkowska-Ptak – piano).
 2. Dzisiaj także, 1 marca Miejski Dom Kultury zaprasza na piękną, edukacyjną bajkę o tematyce ekologicznej, spektakl dla dzieci pt.: „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”, podpowiadający jak dbać o nasze środowisko – godz. 13.30.
 3. W gablotach przy kościele przekazujemy informacje dla parafian w związku z zagrożeniem KORONAWIRUSEM w celu ochrony ich zdrowia i życia. Zamieszczony jest tam także list Ministra Zdrowia w tej sprawie. I prosimy o zapoznanie się.
 4. Zapraszamy Rodziców Klas Czwartych na spotkanie organizacyjne związane z Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej w najbliższy poniedziałek, czyli jutro, 2 marca o godz. 19.00 w kościele. Jutro od godz. 10.00 ks. Jarosław odwiedzi z Komunią świętą swoich chorych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – w Kaplicy Adoracji o godz. 16.50 GODZINA ŚWIĘTA a modlitwę przed Jezusem Najwyższym kapłanem o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne wraz Towarzystwem Przyjaciół Seminarium i wszystkimi, którym ten temat leży na sercu zaniesiemy we Mszy św. wieczornej.
 6. Z racji pierwszego piątku miesiąca, 06 marca spowiadamy rano od 6.30 i po południu od 16.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. Ksiądz proboszcz i ks. Marcin odwiedzą swoich chorych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 i 19.00. Po wieczornej Mszy świętej w kościele nabożeństwo pokutne. We wszystkie piątki Wielkiego Postu wzorem poprzedniego roku kontynuujemy nocną Adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji. Rozpoczynać się będzie o godz. 19.00 i trwać do godz. 7.00. Intencją jest uproszenie Miłosierdzia Bożego dla świata i odkrycie zaufania wobec Pana Jezusa w obliczu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca, pozostali księża: ks. Tomasz i ks. Bartosz odwiedzą chorych; o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca o Niepokalanym Sercu Maryi – po niej nabożeństwo pierwszo-sobotnie według poleceń Matki Najświętszej.
 8. W przyszłą niedzielę, 8 marca, po każdej Mszy Świętej, dzieci z Oratorium, będą rozprowadzać ekologiczne soki z czarnej porzeczki. Podobnie jak to było, przed świętami Bożego Narodzenia, cały dochód ze sprzedaży, zostanie przekazany na wsparcie działalności naszej parafialnej świetlicy. Obecnie do Oratorium, uczęszcza ok 30 dzieci. Wychowankowie w świetlicy, otrzymują wychowanie religijne, pomoc w nauce, posiłek. Pozostały czas spędzają, na wspólnej zabawie i rozmowach. Dzięki życzliwości i pomocy ks. Proboszcza, oraz ludzi dobrej woli, w ostatnich miesiącach udało się zmodernizować świetlicę, oraz „odświeżyć” używane pomieszczenia. Najpilniejsze prace zostały już wykonane. Dalsze wymagają kolejnych nakładów finansowych, dziękujemy za wszelką pomoc.
 9. Niezrozumiały ciąg cyfr i liter w naszym kościele wydaje się kryć jakieś zaszyfrowane przesłanie – taką zachętę wraz Kapitułą Wyróżnienia Statuetką Anioł Stróż Ziemi Wołomińskiej, Fundacją Saxo Grammaticus kierujemy do dzieci i młodzieży i zapraszamy do konkursu z nagrodami. Regulamin konkursu i zadania będą na stronie internetowej konkursu oraz wyłożone na stoliku przy prasie. Kościół można odwiedzać w niedziele od godz. 16-17.00 lub w tygodniu rano i wieczorem od godz. 17.00. Termin składania rozwiązań: 22 marzec. Więcej informacji na profilu facebook: fb.com/konkursmbc
 10. Nasza parafia organizuje wraz z Caritas diecezji warszawsko -praskiej letnią kolonię dla dzieci. W tym roku jedziemy w góry do Zakopanego- Cyhrla w dniach 29 czerwca do 12 lipca. Koszt kolonii wynosi 1.200 Złotych. Zapisów można dokonywać do 15 marca u S. Sylwany.
 11. Za ławkami stoi puszka na ofiary na kwiaty do Ciemnicy, Grobu Pańskiego i na wystrój kościoła. Dziękujemy!
 12. W tygodniku „Idziemy” mamy list papieża Franciszka na Wielki Post, a w nim prośba, by spojrzeć na rozpostarte ramiona Chrystusa i pozwolić się zbawiać zawsze na nowo, a także o tym jak dobrze przeżywać ten czas.