IV NIEDZIELA ADWENTU
22 grudnia 2019r.

  1. Czwarta niedziela Adwentu; o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich ofiarodawców Akcji „Serduszko”; o godz. 17:00 w kościele Różaniec.

            Zapraszamy naszych wiernych i przyjaciół dzieci do wsparcia działalności naszego parafialnego Oratorium przez nabycie przepysznego soku porzeczkowego. To dobrej jakości produkt na nasz stół, szczególnie w okresie zimowym, którego spożyciu towarzyszy świadomość, że dzielimy się również miłością z innymi. Do nabycia u Siostry Moniki i dzieci przy kościele.


  1. Pozostały jeszcze dwa dni rorat – godz. 6.30 zapraszamy. Nie trzeba nikomu przypominać, że nie ma dobrych Świąt bez Spowiedzi i Komunii Świętej, bez pojednania i przebaczenia sobie wzajemnych uraz. To doskonały czas do odnowy wiary i miłości; tak wobec Pana Boga jak i bliźniego, do podjęcia nowych postanowień i wyzwań.

Dziękujemy Wszystkim naszym Wiernym i Przyjaciołom, różnym instytucjom i osobom za wszystkie życzenia świąteczne, za dobrą współpracę, za piękne świadectwo życia i wiary w codzienności,  gesty miłości, za każdy dobry uczynek i okazywane serce, przez które Bóg jest obecny w życiu ludzi. Dziękujemy za to, że we wspólnocie Kościoła stanowimy jedno i  możemy wspólnie wychwalać Boga. Dziękujemy także za każdą ofiarę i troskę o ten materialny Kościół, za wspieranie różnych dobrych inicjatyw i dzieł, szczególnie prowadzonych przez Caritas. Prosimy też o wybaczenie naszych przewinień i słabości – księży, sióstr, pracowników kościoła i o modlitwę za nas, abyśmy mogli lepiej wypełniać wolę Bożą.

We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia – zachęcamy do podtrzymania tradycji wieczerzy wigilijnych o charakterze religijnym w gronie rodziny czy najbliższych, odczytania fragmentu Pisma świętego, śpiewu kolęd oraz zachowania postu. W tym dniu nie ma Mszy świętej wieczornej.

Dnia 25 grudnia w środę obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka rozpocznie się o godzinie 24:00; poprzedzona modlitwą, która rozpocznie się o godzinie 2315. Ofiary zbierane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, w drugi dzień Świąt taca ofiarowana będzie na budowę nowych świątyń w Diecezji.

Msze św. w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi Dzień Świąt według porządku niedzielnego tj. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:15; o 12:30, w kaplicy o 12:30 w rycie nadzwyczajnym  i o godzinie 18:00.
W czwartek w liturgii wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika (drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego).

  1. W piątek wspominamy w liturgii św. Jana, Apostoła i Ewangelistę. Obowiązuje post czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W tym dniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii zw. kolędą. Osoby przyjmujące księdza po kolędzie dają publiczne świadectwo swego przywiązania do Pana Jezusa, naszego Zbawiciela oraz Jego Kościoła, a kapłan w imieniu Chrystusa błogosławi rodziny i mieszkania. Na stole przykrytym białym obrusem niech stoi krzyż, zapalone świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło. Dzieci w wieku szkolnym niech przygotują zeszyty do religii. Program wizyty styczeń jest umieszczony w gablotach przy kościele i pojawi się na stronie internetowej parafii.

  2. W ostatni piątek roku zostanie odprawiona po Mszy świętej wieczornej Droga Krzyżowa za dusze w czyśćcu cierpiące i wszystkich zmarłych w minionym roku – Koła Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy.
  1. W sobotę święto świętych Młodzianków.

  2. Wraz z Miejskim Domem Kultury przy Urzędzie Gminy zapraszamy bardzo serdecznie mieszkańców Parafii, miasta i gminy Wołomin do wzięcia udziału 6 stycznia w Orszaku Trzech Króli. Rozpocznie się na Pl. 3 Maja o godz. 12.00. Tego dnia wieczorem dzięki życzliwości naszej Gminy, która jest sponsorem tego wydarzenia o godz. 19.00 będziemy mogli uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu z zespołem ZAKOPOWER. Za tę naszą wołomińską tradycję w towarzystwie znanych zespołów Władzom Miasta bardzo dziękujemy.

  3. Mamy do nabycia w zakrystii bilety na piękne wydarzenie artystyczne, jakim będzie w dniu 10 stycznia w Hali na Torwarze „Betlejem w Warszawie”- w czasie którego wykonane zostaną najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata. Bilety rozprowadza nasza Diecezja. Jest też świąteczna prasa katolicka: Gość Niedzielny i Idziemy, Niedziela, Któż jak Bóg – zwróćmy uwagę na podwójne numery, zawartość m.in.  śpiewnik i cenę.