Wesprzyj parafię!

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

IV NIEDZIELA ADWENTU
22 grudnia 2019r.

  1. Czwarta niedziela Adwentu; o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich ofiarodawców Akcji „Serduszko”; o godz. 17:00 w kościele Różaniec.

            Zapraszamy naszych wiernych i przyjaciół dzieci do wsparcia działalności naszego parafialnego Oratorium przez nabycie przepysznego soku porzeczkowego. To dobrej jakości produkt na nasz stół, szczególnie w okresie zimowym, którego spożyciu towarzyszy świadomość, że dzielimy się również miłością z innymi. Do nabycia u Siostry Moniki i dzieci przy kościele.


  1. Pozostały jeszcze dwa dni rorat – godz. 6.30 zapraszamy. Nie trzeba nikomu przypominać, że nie ma dobrych Świąt bez Spowiedzi i Komunii Świętej, bez pojednania i przebaczenia sobie wzajemnych uraz. To doskonały czas do odnowy wiary i miłości; tak wobec Pana Boga jak i bliźniego, do podjęcia nowych postanowień i wyzwań.

Dziękujemy Wszystkim naszym Wiernym i Przyjaciołom, różnym instytucjom i osobom za wszystkie życzenia świąteczne, za dobrą współpracę, za piękne świadectwo życia i wiary w codzienności,  gesty miłości, za każdy dobry uczynek i okazywane serce, przez które Bóg jest obecny w życiu ludzi. Dziękujemy za to, że we wspólnocie Kościoła stanowimy jedno i  możemy wspólnie wychwalać Boga. Dziękujemy także za każdą ofiarę i troskę o ten materialny Kościół, za wspieranie różnych dobrych inicjatyw i dzieł, szczególnie prowadzonych przez Caritas. Prosimy też o wybaczenie naszych przewinień i słabości – księży, sióstr, pracowników kościoła i o modlitwę za nas, abyśmy mogli lepiej wypełniać wolę Bożą.

We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia – zachęcamy do podtrzymania tradycji wieczerzy wigilijnych o charakterze religijnym w gronie rodziny czy najbliższych, odczytania fragmentu Pisma świętego, śpiewu kolęd oraz zachowania postu. W tym dniu nie ma Mszy świętej wieczornej.

Dnia 25 grudnia w środę obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka rozpocznie się o godzinie 24:00; poprzedzona modlitwą, która rozpocznie się o godzinie 2315. Ofiary zbierane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, w drugi dzień Świąt taca ofiarowana będzie na budowę nowych świątyń w Diecezji.

Msze św. w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi Dzień Świąt według porządku niedzielnego tj. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:15; o 12:30, w kaplicy o 12:30 w rycie nadzwyczajnym  i o godzinie 18:00.
W czwartek w liturgii wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika (drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego).

  1. W piątek wspominamy w liturgii św. Jana, Apostoła i Ewangelistę. Obowiązuje post czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W tym dniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii zw. kolędą. Osoby przyjmujące księdza po kolędzie dają publiczne świadectwo swego przywiązania do Pana Jezusa, naszego Zbawiciela oraz Jego Kościoła, a kapłan w imieniu Chrystusa błogosławi rodziny i mieszkania. Na stole przykrytym białym obrusem niech stoi krzyż, zapalone świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło. Dzieci w wieku szkolnym niech przygotują zeszyty do religii. Program wizyty styczeń jest umieszczony w gablotach przy kościele i pojawi się na stronie internetowej parafii.

  2. W ostatni piątek roku zostanie odprawiona po Mszy świętej wieczornej Droga Krzyżowa za dusze w czyśćcu cierpiące i wszystkich zmarłych w minionym roku – Koła Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy.
  1. W sobotę święto świętych Młodzianków.

  2. Wraz z Miejskim Domem Kultury przy Urzędzie Gminy zapraszamy bardzo serdecznie mieszkańców Parafii, miasta i gminy Wołomin do wzięcia udziału 6 stycznia w Orszaku Trzech Króli. Rozpocznie się na Pl. 3 Maja o godz. 12.00. Tego dnia wieczorem dzięki życzliwości naszej Gminy, która jest sponsorem tego wydarzenia o godz. 19.00 będziemy mogli uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu z zespołem ZAKOPOWER. Za tę naszą wołomińską tradycję w towarzystwie znanych zespołów Władzom Miasta bardzo dziękujemy.

  3. Mamy do nabycia w zakrystii bilety na piękne wydarzenie artystyczne, jakim będzie w dniu 10 stycznia w Hali na Torwarze „Betlejem w Warszawie”- w czasie którego wykonane zostaną najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata. Bilety rozprowadza nasza Diecezja. Jest też świąteczna prasa katolicka: Gość Niedzielny i Idziemy, Niedziela, Któż jak Bóg – zwróćmy uwagę na podwójne numery, zawartość m.in.  śpiewnik i cenę.