III NIEDZIELA ADWENTU
15 grudnia 2019r.

 1. Bardzo cieszymy się i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach adwentowych, przystąpili do Sakramentu Pokuty i Eucharystii oraz uczestnikom codziennych Rorat. Prosimy, aby zwłaszcza spowiedzi przedświątecznej nie odkładać na ostatnią chwilę. Apelujemy do wszystkich a szczególnie dzieci i młodzieży, rodziców, aby dobre przygotowanie do Świąt Narodzenia Pańskiego było połączone z oczyszczeniem z grzechów i przyjęciem Komunii Świętej. (Wtedy naprawdę Bóg rodzi się w sercu człowieka)

Trzecia niedziela Adwentu; od dziś rozpoczynają się tzw. kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin,. o godz. 17:00 Różaniec, u ministrantów można nabyć sianko na wigilijny stół – dobrowolne ofiary będą wsparciem funduszu ministranckiego, bielanki rozprowadzają ciasta i pierniczki świąteczne. Dochód przeznaczony na fundusz bielański, dzieci z kółka misyjnego wraz z S. Ignacją zapraszają na kiermasz przy kościele; można nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i w ten sposób wspomóc misje. Wszystkim, którzy wzięli udział w Akcji Serduszko w imieniu Rodzin składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji wszystkich ofiarodawców - 22 grudnia o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta. Serdecznie zapraszamy.

Dziś po wieczornej Mszy świętej w kościele spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ( grupa starsza )

Dziś w mieście: Powiat organizuje widowisko obrzędowe „Jak Kurpie świętuję Boże Narodzenie”, przy ul. Orwida 20,  również dziś w godz. 11-15.00  w Szk. Podst. Nr 7 przy ul. Poprzecznej 6 - pierwszy „Siódemkowy Kiermasz Świąteczny”, na który zapraszają rodzice dzieci. Wigilia Miejska  -  dzielenie się opłatkiem i wspólne świętowanie  przez mieszkańców przyjścia na świat Syna Bożego Jezusa Chrystusa – godz. 16.00 - Plac 3 Maja.

 1. Akcja Katolicka i Caritas naszej Diecezji rozprowadza ŚWIECE WIGILIJNE w ramach ogólnopolskiej kampanii Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło poprzez nabywanie świec, które zapłoną na naszych stołach.
 2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Bóg uzdrawia" zaprasza na Msze św. z modlitwą przed Najświętszym Sakramentem we czwartek o godz. 19:00. Konferencja dla niewolników Maryi w piątek o godz. 19.00.
 1. Parafia zaprasza na dyżur psychologa/psychoterapeuty w czwartki w godz.17-20. Zapisy po wcześniejszym umówieniu się. Szczegóły w gablotach przy kościele.
 2. Kandydaci do bierzmowania z klas VIII przyjdą na spotkanie formacyjne jutro na godz. 19.00; należy zabrać ze sobą indeksy.
 3. Dnia 7 czerwca 2020 r. odbędzie się uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Działająca przy parafii Służba Porządkowa „Totus Tuus” z prezesem Czesławem Skoniecznym oraz ks. Proboszcz zapraszają mężczyzn do udziału w spotkaniach przygotowujących do w/w uroczystości. Więcej informacji na tablicy ogłoszeniowej.
 4. Zainteresowanych pielgrzymką do Włoch w pierwszych dniach września 2020 roku prosimy o kontakt z księdzem Tomaszem. Program dostępny na stronie parafii.
  8.
  Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Idziemy, Któż jak Bóg, Miłujcie się