Wesprzyj parafię!

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

III NIEDZIELA ADWENTU
15 grudnia 2019r.

 1. Bardzo cieszymy się i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach adwentowych, przystąpili do Sakramentu Pokuty i Eucharystii oraz uczestnikom codziennych Rorat. Prosimy, aby zwłaszcza spowiedzi przedświątecznej nie odkładać na ostatnią chwilę. Apelujemy do wszystkich a szczególnie dzieci i młodzieży, rodziców, aby dobre przygotowanie do Świąt Narodzenia Pańskiego było połączone z oczyszczeniem z grzechów i przyjęciem Komunii Świętej. (Wtedy naprawdę Bóg rodzi się w sercu człowieka)

Trzecia niedziela Adwentu; od dziś rozpoczynają się tzw. kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin,. o godz. 17:00 Różaniec, u ministrantów można nabyć sianko na wigilijny stół – dobrowolne ofiary będą wsparciem funduszu ministranckiego, bielanki rozprowadzają ciasta i pierniczki świąteczne. Dochód przeznaczony na fundusz bielański, dzieci z kółka misyjnego wraz z S. Ignacją zapraszają na kiermasz przy kościele; można nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i w ten sposób wspomóc misje. Wszystkim, którzy wzięli udział w Akcji Serduszko w imieniu Rodzin składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji wszystkich ofiarodawców - 22 grudnia o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta. Serdecznie zapraszamy.

Dziś po wieczornej Mszy świętej w kościele spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ( grupa starsza )

Dziś w mieście: Powiat organizuje widowisko obrzędowe „Jak Kurpie świętuję Boże Narodzenie”, przy ul. Orwida 20,  również dziś w godz. 11-15.00  w Szk. Podst. Nr 7 przy ul. Poprzecznej 6 - pierwszy „Siódemkowy Kiermasz Świąteczny”, na który zapraszają rodzice dzieci. Wigilia Miejska  -  dzielenie się opłatkiem i wspólne świętowanie  przez mieszkańców przyjścia na świat Syna Bożego Jezusa Chrystusa – godz. 16.00 - Plac 3 Maja.

 1. Akcja Katolicka i Caritas naszej Diecezji rozprowadza ŚWIECE WIGILIJNE w ramach ogólnopolskiej kampanii Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło poprzez nabywanie świec, które zapłoną na naszych stołach.
 2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Bóg uzdrawia" zaprasza na Msze św. z modlitwą przed Najświętszym Sakramentem we czwartek o godz. 19:00. Konferencja dla niewolników Maryi w piątek o godz. 19.00.
 1. Parafia zaprasza na dyżur psychologa/psychoterapeuty w czwartki w godz.17-20. Zapisy po wcześniejszym umówieniu się. Szczegóły w gablotach przy kościele.
 2. Kandydaci do bierzmowania z klas VIII przyjdą na spotkanie formacyjne jutro na godz. 19.00; należy zabrać ze sobą indeksy.
 3. Dnia 7 czerwca 2020 r. odbędzie się uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Działająca przy parafii Służba Porządkowa „Totus Tuus” z prezesem Czesławem Skoniecznym oraz ks. Proboszcz zapraszają mężczyzn do udziału w spotkaniach przygotowujących do w/w uroczystości. Więcej informacji na tablicy ogłoszeniowej.
 4. Zainteresowanych pielgrzymką do Włoch w pierwszych dniach września 2020 roku prosimy o kontakt z księdzem Tomaszem. Program dostępny na stronie parafii.
  8.
  Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Idziemy, Któż jak Bóg, Miłujcie się