29. Niedziela Zwykła
20 października 2019r.

 1. Mamy 29. niedzielę zwykłą i liczenie wiernych: tak uczestników Mszy świętej jak i przystępujących do Komunii Świętej.

  * Dziś Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny – ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje. O godz. 11.15 konkurs na najlepszy strój misyjny.

  * O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe; zachęcamy do modlitwy codziennie podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu  o godz. 17.15.

  * Dziś wolontariusze misyjni Ruchu Światło-Życie mówią o prowadzonych przez siebie rekolekcjach oazowych dla młodzieży z Rwandy i działaniach misyjnych na rzecz rozwoju Oazy w Afryce; po każdej Mszy świętej będzie też możliwość  wsparcia tej misyjnej działalności.

  * Dzisiaj ( 20 października ) po wieczornej Mszy świętej spotkanie w domu parafialnym dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z II roku przygotowań.
 2. Dla osób biorących udział w rekolekcjach „33 dni” w środę o godz. 19.00 Msza święta
  i konferencja.
 3. Dnia 24 października, w czwartek w Tygodniu Misyjnym członkowie Żywego Różańca będą dziękować za dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosić o beatyfikację Sługi Bożej Pauliny Jaricot. Zapraszamy też do kościoła otwartego do godz. 21.00, aby w ciszy odpocząć adorując Pana Jezusa lub przystąpić do Sakramentu Pokuty.
 4. W piątek, po Mszy świętej wieczornej Droga Krzyżowa za dusze w czyśćcu cierpiące – zapraszają do wspólnej modlitwy Koła Różańcowe.
 5. W sobotę o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta ku czci świętego Michała Archanioła – zapraszamy do uczestnictwa, przynieśmy swoje intencje modlitewne.
 6. Przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe oraz „Gregoriańską Mszę świętą listopadową” w zakrystii lub kancelarii. Będziemy też na cmentarzu 1 listopada przy bramach wejściowych, tam wypominki będą przyjmować nasi klerycy. Na cmentarzu 1 listopada będzie odprawiona Msza święta o godz. 11.30 oraz 19.30.
 7. Siostry Michalitki zapraszają czcicieli Świętego Michała Archanioła i wszystkich chętnych do udziału w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze z 9 na 10 listopada – koszt 60 zł. Zapisy u Sióstr.

Do nabycia prasa katolicka: tygodniki : nasz diecezjalny Idziemy, ogólnopolskie: Gość Niedzielny  i  Niedziela.