Wesprzyj parafię!

mbcz.wolomin.pl

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

27. Niedziela Zwykła
6 października 2019r.

53. ROCZNICA KONSEKRACJI NASZEGO KOŚCIOŁA ( 1966r. )

  1. Dziś OBCHODZIMY 53. Rocznice poświęcenia naszego kościoła. Słowo Boże przypomina nam o znaczeniu tej materialnej budowli świątyni, zbudowanej wysiłkiem poprzednich pokoleń jak również o tej duchowej świątyni, za którą każdy z nas przed Bogiem odpowiada, a którą jest nasze serce – czy nie wiecie, że jesteście świątynią Boga i Bóg w was mieszka? Dzisiaj zarazem pierwsza niedziela miesiąca: o godzinie 15.30 spotkanie wszystkich Bielanek,  spotkanie dla Kół Różańcowych o godz. 16.00;  po wieczornej Mszy świętej natomiast w ramach Synodu Młodych naszej Diecezji w domu parafialnym pierwsze spotkanie Zespołu; ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie Domu Świętej Faustyny w Ostrówku, gdzie pracują Siostry Jezusa Miłosiernego, organizując spotkania modlitewno-formacyjne, indywidualne rekolekcje lub dni skupienia, wspierając osoby rozeznające powołanie czy towarzysząc przeżywającym kryzysy. Dziś są też z nami wolontariusze Fundacji  Dzieło Nowego Tysiąclecia, którzy zbierają ofiary na działalność Fundacji, jeśli ktoś zechce wesprzeć, może to uczynić po Mszy świętej.
  2. W poniedziałek we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej – patronalne święto Kół Żywego Różańca – zapraszamy na różaniec odprawiany w tym miesiącu codziennie z wyjątkiem niedzieli ( wówczas o godz. 17.00 ) o godz. 17.15; o godz. 18.00 Msza święta wspominkowa.
  3. W niedzielę po Mszy świętej wieczornej w domu parafialnym spotkanie dla zainteresowanych zimowiskiem organizowanym w drugim tygodniu ferii zimowych.
  4. Pielgrzymka do Niepokalanowa zostaje odwołana.
  5. Młodzież przygotowująca się drugi rok do sakramentu bierzmowania, która nie była na niedzielnym spotkaniu tydzień temu jest proszona o kontakt z księdzem Tomaszem.
  6. W najbliższą niedziele tj;13 października Dzieci z Papieskich Dzieł misyjnych z naszej parafii będą zbierać do puszek ofiary na Misje. Przed Kościołem będzie stoisko misyjne przy którym będzie można nabyć rożne gadżety misyjne takie jak : krzyżyki ,różance misyjne, kalendarze ,bransoletki, naklejki ,gry, oraz baloniki z hasłem miesiąca misyjnego. Serdecznie zapraszamy i liczymy na Wasze hojne i dobre serca, - mówi s. Ignacja, odpowiedzialna za Koło Misyjne. Natomiast w niedzielę misyjną tj. 20 października zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najlepszy strój misyjny. Dzieci przebrane za rówieśników innych krajów przychodzą na Mszę świętą dla dzieci na godz. 11.15. Zachęcamy do udziału w tym konkursie. Ksiądz proboszcz przygotował atrakcyjne nagrody. Zapraszamy.
  7. Siostry Michalitki przyjmują w zakrystii zapisy na nocne czuwanie na Jasnej Górze w dniach 8/9 listopada.
  8. Jeśli przyjmiemy, że polityka jest roztropną troską o dobro wspólne, to chcąc to dobro wspólne kształtować, możemy to czynić poprzez udział w wyborach. To rzeczywiście nasz obowiązek moralny, patriotyczny i chrześcijański, i musimy być tego świadomi – za tydzień, 13 października Wybory Parlamentarne. Zachęcamy do udziału.
  9. W kościele o godz. 17.00 odprawimy Nabożeństwo różańcowe i procesje z Najświętszym Sakramentem oraz figurą Matki Bożej Fatimskiej, zapraszamy do licznego udziału.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – w tygodniku IDZIEMY: „Robimy raban” – o tym, że potrzebna jest zmiana świadomości i poważne pochylenie się nad sprawami młodzieży mówi w wywiadzie bp Romuald Kamiński; dostępny GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA.