Wesprzyj parafię!

mbcz.wolomin.pl

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

26. Niedziela Zwykła
29 września 2019r.

  1. Ksiądz Proboszcz Ryszard Dobosz z parafii Miąse dziękuje za ofiary przekazane dla Parafii na dokończenie budowy kościoła. Msza św. z udziałem osób niepełnosprawnych i ich rodzin dziś o godz. 15:00. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe.
  2. W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie przedstawicieli wspólnot parafialnych korzystających z Domu Parafialnego. Obecność obowiązkowa.
  3. Od wtorku rozpoczynamy październik, we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; i nabożeństwa różańcowe. Za odmawianie różańca można uzyskać odpust zupełny po spełnieniu określonych  warunków. Dorosłych zapraszamy w tygodniu na Różaniec na godz. 17:15 do kościoła. Dzieci na Różańcu modlić się będą od poniedziałku do czwartku w kaplicy o godz. 17:00. We wtorek o  17.00 zostaną w kaplicy poświęcone i rozdane różańce uczniom klas III. Zapraszamy dzieci i rodziców do udziału.
  4. W czwartek 3 października przeżywamy święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia o godz. 16.00 Godzina Święta w Kaplicy Adoracji a na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji Sióstr Michalitek – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
    Jednocześnie informujemy, że nasze Siostry organizują i przyjmują zapisy na czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w dniach 8/9 listopada – koszt 60 zł.
  5. W sobotę, 5 października- liturgiczne wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej; w tym dniu procesja różańcowa ulicami miasta; rozpocznie się o godz. 15.00 przy Grocie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i przejdzie do kościoła Matki Bożej Królowej Polski – odmówimy cztery części różańca. Są plakaty zapoznające z tym tematem.
  6. Za tydzień  pierwsza niedziela miesiąca i spotkanie dla Kół Różańcowych, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Domu Świętej Faustyny w Ostrówku, w którym Święta jako Helena Kowalska przebywała przed wstąpieniem do zakonu. Wszystko zostawiła, wszystko oddała i tak w jednej sukni, bez niczego przyjechałam do Warszawy – wyznaje, powołując się na polecenie otrzymane od Jezusa. Nikogo tu nie znała, nie miała żadnego adresu, ani żadnego planu działania. Zwróciła się do Matki Bożej strzelistą modlitwą: Maryjo, prowadź mnie, kieruj mną… Był to bardzo ważny czas w jej życiu- już nie ucieczki, ale bardzo zdeterminowanej walki o powołanie. (z przedmowy Abp Henryka Hosera SAC) Dziś pracują tam Siostry Jezusa Miłosiernego.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – w tygodniku IDZIEMY: „Sekret pompejanki” – o powstaniu i sile różańcowej nowenny pompejańskiej oraz zachęta by pójść do kina na „Legiony”.
  8. Młodzież klas VIII, mieszkającą na terenie naszej parafii chcącą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w poniedziałek (30 września) na godz. 19:00. Należy zabrać ze sobą długopis.