26. Niedziela Zwykła
29 września 2019r.

  1. Ksiądz Proboszcz Ryszard Dobosz z parafii Miąse dziękuje za ofiary przekazane dla Parafii na dokończenie budowy kościoła. Msza św. z udziałem osób niepełnosprawnych i ich rodzin dziś o godz. 15:00. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe.
  2. W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie przedstawicieli wspólnot parafialnych korzystających z Domu Parafialnego. Obecność obowiązkowa.
  3. Od wtorku rozpoczynamy październik, we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; i nabożeństwa różańcowe. Za odmawianie różańca można uzyskać odpust zupełny po spełnieniu określonych  warunków. Dorosłych zapraszamy w tygodniu na Różaniec na godz. 17:15 do kościoła. Dzieci na Różańcu modlić się będą od poniedziałku do czwartku w kaplicy o godz. 17:00. We wtorek o  17.00 zostaną w kaplicy poświęcone i rozdane różańce uczniom klas III. Zapraszamy dzieci i rodziców do udziału.
  4. W czwartek 3 października przeżywamy święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia o godz. 16.00 Godzina Święta w Kaplicy Adoracji a na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji Sióstr Michalitek – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
    Jednocześnie informujemy, że nasze Siostry organizują i przyjmują zapisy na czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w dniach 8/9 listopada – koszt 60 zł.
  5. W sobotę, 5 października- liturgiczne wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej; w tym dniu procesja różańcowa ulicami miasta; rozpocznie się o godz. 15.00 przy Grocie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i przejdzie do kościoła Matki Bożej Królowej Polski – odmówimy cztery części różańca. Są plakaty zapoznające z tym tematem.
  6. Za tydzień  pierwsza niedziela miesiąca i spotkanie dla Kół Różańcowych, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Domu Świętej Faustyny w Ostrówku, w którym Święta jako Helena Kowalska przebywała przed wstąpieniem do zakonu. Wszystko zostawiła, wszystko oddała i tak w jednej sukni, bez niczego przyjechałam do Warszawy – wyznaje, powołując się na polecenie otrzymane od Jezusa. Nikogo tu nie znała, nie miała żadnego adresu, ani żadnego planu działania. Zwróciła się do Matki Bożej strzelistą modlitwą: Maryjo, prowadź mnie, kieruj mną… Był to bardzo ważny czas w jej życiu- już nie ucieczki, ale bardzo zdeterminowanej walki o powołanie. (z przedmowy Abp Henryka Hosera SAC) Dziś pracują tam Siostry Jezusa Miłosiernego.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – w tygodniku IDZIEMY: „Sekret pompejanki” – o powstaniu i sile różańcowej nowenny pompejańskiej oraz zachęta by pójść do kina na „Legiony”.
  8. Młodzież klas VIII, mieszkającą na terenie naszej parafii chcącą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w poniedziałek (30 września) na godz. 19:00. Należy zabrać ze sobą długopis.