25. Niedziela Zwykła
22 września 2019r.

  1. Dzisiaj ofiary składane na tacę to nasz dar dla parafii w Miąse, którą wspomagamy w budowie i wystroju wnętrza; dziękujemy. Na naszym cmentarzu zostały ustawione kosze na plastiki, wkłady plastikowe prosimy zwrócić na nie uwagę i korzystać z nich. Wykonujemy aktualnie ogrodzenie w części, gdzie zostały usunięte drzewa, będzie też w najbliższym czasie w nowej części cmentarza układany chodnik. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o czystość, porządek, także o nowo posadzone drzewa.
  2. Nasz Chór Parafialny wraz z organistą wczoraj udał się na pielgrzymkę do Nałęczowa, Lublina i Wąwolnicy – zaśpiewają w Archikatedrze Lubelskiej i Sanktuarium w Wąwolnicy.
  3. Trwa Nowenna przed uroczystością św. Michała Archanioła, codziennie w kościele o godz. 17.30. Wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła zapraszają do uczestnictwa nasze Siostry Michalitki. Uroczystość w najbliższą sobotę – Msza święta godz. 8.00. Zapraszamy!
  4. Jutro wspomnienie Świętego ojca Pio z Pietrelciny; o godz. 19.00 w kościele spotkanie organizacyjne dla wszystkich rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I spowiedzi i Komunii św.
  5. Ruch Rodzin Nazaretańskich poprowadzi w najbliższą środę po wieczornej Mszy świętej adorację Najświętszego Sakramentu, zapraszamy!
  6. W piątek, 27 września o godz. 9.00 na naszym cmentarzu uroczysta zbiórka i Apel Poległych przy mogile Halinki Brzuszczyńskiej PS. „Mała”, a po nim II Bieg Patrolowy. W kościele po wieczornej Mszy świętej Droga Krzyżowa za dusze w czyśćcu cierpiące – zapraszają do wspólnej modlitwy Koła Różańcowe.
  7. W sobotę, 28 września – Koronka na ulicach, skrzyżowaniach, placach miast i miasteczek świata. Już ponad 500 miast w Polsce i na świecie modli się na Koronce do Miłosierdzia Bożego, dając świadectwo, że w Nim jest ratunek i nadzieja. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników. O godz. 15.00 nasi parafianie podejmą modlitwę w trzech miejscach: Kaplica Adoracji, przy pomniku Jana Pawła II na placu 3 Maja i przy kapliczce na Słonecznej. Zapraszamy do licznego uczestnictwa. Sobota godz. 15.00.
  8. Za tydzień o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, zapraszamy do udziału.

Miejski Dom Kultury prosił o przekazanie zaproszenia dla dzieci i rodziców na koncert: „Budyń Julka Tuwima” dzisiaj w niedzielę na godz. 13.00