Wesprzyj parafię!

mbcz.wolomin.pl

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

12. Niedziela Zwykła
23 czerwca 2019r.

  1. Dziś pierwsza niedziela wakacyjna; życzymy, aby był to dobry czas, bogaty w miłość, zdrowie i radosne wspomnienia. Po każdej Mszy Świętej śpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”, by uprosić przebaczenie grzechów i pojednanie z Bogiem.

O g. 17.00 nabożeństwo czerwcowe. Starostwo Powiatowe zaprasza nas na godz. 20.00 na dziedziniec Starostwa na Koncert Moniuszkowski z udziałem chórów, solistów i orkiestry z Powiatu Wołomińskiego. Dzisiaj 14. Rocznicę święceń biskupich obchodzi Pasterz Diecezji – bp Romuald Kamiński – polecajmy Osobę i posługę łaskawości Boga. 

  1. Jutro uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  2. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w środę, 26 czerwca po wieczornej Mszy świętej – prowadzi Ruch Rodzin Nazaretańskich.
  3. W czwartek o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza święta dla Odnowy w Duchu Świętym.
  4. Codziennie po wieczornej Mszy świętej odprawiamy Nieszpory, Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesję z Najświętszym Sakramentem czyli zachowujemy tzw. dawną Oktawę Bożego Ciała, zapraszamy do wspólnej modlitwy, a wszystkim uczestnikom: ministrantom, Bielankom, noszącym feretrony, chorągwie, baldachim, panu Organiście Robertowi – składamy podziękowanie. Procesję będziemy prowadzić również w czwartek – na zakończenie Oktawy jak i w piątek – w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu po wieczornej Mszy świętej zostanie odprawiona Droga Krzyżowa za dusze w czyśćcu cierpiące. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  5. W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – ofiary składane na tacę będą przeznaczone na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej. O godz. 8.00 Msza święta ku czci św. Michała Archanioła.
  6. Prasa katolicka dostępna w zakrystii, zapraszamy.
  7. Zapraszamy do korzystania z bogatego księgozbioru naszej parafialnej biblioteki, która mieści się w budynku kancelarii. Biblioteka czynna w każdą niedzielę, również w czasie wakacji w godz. 9.30- 12.30.
  8. Mamy upalne dni i dlatego prosimy, by swoim strojem uszanować świętość miejsca i obrzędów. Na Mszę świętą prosimy ubierać strój godny a nie swobodny; nie przystoją zbyt krótkie spódnice, krótkie spodenki, bluzki bez rękawów, obuwie plażowe, w przypadku mężczyzn szorty, dresy. Dziękujemy za zrozumienie.
  9. Kapłański Klub Motocyklowy God's Guards po raz 11. organizuje motocyklową pielgrzymkę "Od Krzyża do Krzyża" (od Bałtyku do Tatr) w dniach 11-16 sierpnia. Chętni do wzięcia udziału proszeni są o pilny kontakt z Ks. Jarosławem

 

Tym razem Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7 zwraca się z prośbą do mieszkańców Wołomina, by wsparli swoim głosem projekt obywatelski budowy placu zabaw przy SP7 – na liście

wniosek oznaczony jest numerem: 1009. Głosowanie trwa do 1 lipa 2019 r. Głosy można oddać m. in. w Bibliotece Miejskiej (również w filii biblioteki na Osiedlu Niepodległości), Urzędzie Miasta, MDK, na Pływalni a także internetowo na stronie: www.glosuj.wolomin.org Szczegółowe informacje na stronie internetowej SP7 i Urzędu Miejskiego.