12. Niedziela Zwykła
23 czerwca 2019r.

  1. Dziś pierwsza niedziela wakacyjna; życzymy, aby był to dobry czas, bogaty w miłość, zdrowie i radosne wspomnienia. Po każdej Mszy Świętej śpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”, by uprosić przebaczenie grzechów i pojednanie z Bogiem.

O g. 17.00 nabożeństwo czerwcowe. Starostwo Powiatowe zaprasza nas na godz. 20.00 na dziedziniec Starostwa na Koncert Moniuszkowski z udziałem chórów, solistów i orkiestry z Powiatu Wołomińskiego. Dzisiaj 14. Rocznicę święceń biskupich obchodzi Pasterz Diecezji – bp Romuald Kamiński – polecajmy Osobę i posługę łaskawości Boga. 

  1. Jutro uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  2. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w środę, 26 czerwca po wieczornej Mszy świętej – prowadzi Ruch Rodzin Nazaretańskich.
  3. W czwartek o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza święta dla Odnowy w Duchu Świętym.
  4. Codziennie po wieczornej Mszy świętej odprawiamy Nieszpory, Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesję z Najświętszym Sakramentem czyli zachowujemy tzw. dawną Oktawę Bożego Ciała, zapraszamy do wspólnej modlitwy, a wszystkim uczestnikom: ministrantom, Bielankom, noszącym feretrony, chorągwie, baldachim, panu Organiście Robertowi – składamy podziękowanie. Procesję będziemy prowadzić również w czwartek – na zakończenie Oktawy jak i w piątek – w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu po wieczornej Mszy świętej zostanie odprawiona Droga Krzyżowa za dusze w czyśćcu cierpiące. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  5. W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – ofiary składane na tacę będą przeznaczone na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej. O godz. 8.00 Msza święta ku czci św. Michała Archanioła.
  6. Prasa katolicka dostępna w zakrystii, zapraszamy.
  7. Zapraszamy do korzystania z bogatego księgozbioru naszej parafialnej biblioteki, która mieści się w budynku kancelarii. Biblioteka czynna w każdą niedzielę, również w czasie wakacji w godz. 9.30- 12.30.
  8. Mamy upalne dni i dlatego prosimy, by swoim strojem uszanować świętość miejsca i obrzędów. Na Mszę świętą prosimy ubierać strój godny a nie swobodny; nie przystoją zbyt krótkie spódnice, krótkie spodenki, bluzki bez rękawów, obuwie plażowe, w przypadku mężczyzn szorty, dresy. Dziękujemy za zrozumienie.
  9. Kapłański Klub Motocyklowy God's Guards po raz 11. organizuje motocyklową pielgrzymkę "Od Krzyża do Krzyża" (od Bałtyku do Tatr) w dniach 11-16 sierpnia. Chętni do wzięcia udziału proszeni są o pilny kontakt z Ks. Jarosławem

 

Tym razem Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7 zwraca się z prośbą do mieszkańców Wołomina, by wsparli swoim głosem projekt obywatelski budowy placu zabaw przy SP7 – na liście

wniosek oznaczony jest numerem: 1009. Głosowanie trwa do 1 lipa 2019 r. Głosy można oddać m. in. w Bibliotece Miejskiej (również w filii biblioteki na Osiedlu Niepodległości), Urzędzie Miasta, MDK, na Pływalni a także internetowo na stronie: www.glosuj.wolomin.org Szczegółowe informacje na stronie internetowej SP7 i Urzędu Miejskiego.