Wesprzyj parafię!

mbcz.wolomin.pl

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

Niedziela Najświętszej Trójcy
16 czerwca 2019r.

  1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy; po mszach świętych odbędzie się obrzęd  błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów. Dziękujemy Służbie Porządkowej Totus Tuus za pomoc w organizacji. Ofiary przeznaczone będą jak co roku na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej „Akcji Św. Krzysztof” prowadzonej przez MIVA Polska: „1 grosz za 1 km” szczęśliwie przejechany. Dziś też zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą. O godz. 15.00 Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin – zapraszamy! O g. 17.00 nabożeństwo czerwcowe.
  2. Bielanki zapraszają wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatków w Boże Ciało na próbę, we wtorek, po wieczornej Mszy świętej.
  3. We wtorek o godz. 19.00 konferencja dla Niewolników Maryi.
  4. W środę zakończenie roku szkolnego; o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna dla uczniów szkół podstawowych , w tym SP nr 7, rodziców i pracowników szkół, o godz. 9.30 dla Zespołu Szkół, Liceum i SP nr 1. Podziękujmy Panu Jezusowi za ten rok, za łaski otrzymane i poprośmy o Boże błogosławieństwo na wakacje, dobry, szczęśliwy wypoczynek. Zachęcamy dzieci, młodzież do spowiedzi na zakończenie roku.
  5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.00 i 18.00; nie będzie Mszy św. o godz. 12.30; po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta: ul. Kościelna, Sikorskiego, Moniuszki, Mickiewicza, i Kościelną do kościoła. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00. Na trasie będą ustawione 4 ołtarze, które przygotowują: Ochotnicza Straż Pożarna, Cech Rzemiosł, Kółka Różańcowe, Domowy Kościół. Bardzo dziękujemy za ich przygotowanie. Prosimy, aby trasa procesji była uporządkowana i ozdobiona emblematami religijnymi. To wszystko mówi o naszej wierze w realną obecność Pana Jezusa pod postacią chleba. Prosimy o czynny udział w procesji: modlitwę, śpiewy, zapraszamy szczególnie Bielanki, Ministrantów, Asystę Kościelną, Służbę Porządkową Totus Tuus, Rycerzy Jana Pawła II, Chór Parafialny, zapraszamy dzieci kl. III w strojach komunijnych oraz dzieci rocznicowe. Wszystkich zachęcamy, aby w tym dniu przyjęli do swojego serca Pana Jezusa w Komunii Świętej.
  6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie odprawiane są po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 17.00. W ramach tych nabożeństw do czwartku codziennie odprawiamy Nieszpory połączone z procesją eucharystyczną, zachowując dawną oktawę Bożego Ciała. Dziękujemy Ministrantom, Lektorom i Bielankom za ich wierną i wytrwałą służbę.
  7. Polecamy lekturę prasy katolickiej: tygodniki: IDZIEMY , GOŚĆ NIEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY z dodatkiem, NIEDZIELA, miesięczniki MIŁUJCIE SIĘ, KTÓŻ JAK BÓG.
  8. Zapraszamy do korzystania z bogatego księgozbioru naszej parafialnej biblioteki, która mieści się w budynku kancelarii. Biblioteka czynna w każdą niedzielę, również w czasie wakacji w godz. 9.30- 12.30.
  9. Nadchodzą upalne dni, zwracamy się z prośbą do wszystkich, by swoim strojem uszanować świętość miejsca i obrzędów. Mimo upałów na Mszę świętą prosimy ubierać strój godny a nie swobodny; nie przystoją zbyt krótkie spódnice, krótkie spodenki, bluzki bez rękawów, obuwie plażowe, w przypadku mężczyzn szorty, dresy. Dziękujemy za zrozumienie.
  10. Dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Pawła II w Wołominie zwraca się z prośbą za naszym pośrednictwem o poparcie projektu obywatelskiego „Ścieżka doświadczeń” Głosować można do dnia 1 lipca na stronie glosuj.wolomin.org na projekt nr 1014. Szczegóły na plakatach w naszych gablotach, a Starostwo Powiatowe zaprasza nas 23 czerwca na godz. 20.00 na dziedziniec Starostwa na Koncert Moniuszkowski z udziałem chórów, solistów i orkiestry z Powiatu Wołomińskiego.