Niedziela Najświętszej Trójcy
16 czerwca 2019r.

  1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy; po mszach świętych odbędzie się obrzęd  błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów. Dziękujemy Służbie Porządkowej Totus Tuus za pomoc w organizacji. Ofiary przeznaczone będą jak co roku na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej „Akcji Św. Krzysztof” prowadzonej przez MIVA Polska: „1 grosz za 1 km” szczęśliwie przejechany. Dziś też zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą. O godz. 15.00 Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin – zapraszamy! O g. 17.00 nabożeństwo czerwcowe.
  2. Bielanki zapraszają wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatków w Boże Ciało na próbę, we wtorek, po wieczornej Mszy świętej.
  3. We wtorek o godz. 19.00 konferencja dla Niewolników Maryi.
  4. W środę zakończenie roku szkolnego; o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna dla uczniów szkół podstawowych , w tym SP nr 7, rodziców i pracowników szkół, o godz. 9.30 dla Zespołu Szkół, Liceum i SP nr 1. Podziękujmy Panu Jezusowi za ten rok, za łaski otrzymane i poprośmy o Boże błogosławieństwo na wakacje, dobry, szczęśliwy wypoczynek. Zachęcamy dzieci, młodzież do spowiedzi na zakończenie roku.
  5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.00 i 18.00; nie będzie Mszy św. o godz. 12.30; po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta: ul. Kościelna, Sikorskiego, Moniuszki, Mickiewicza, i Kościelną do kościoła. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00. Na trasie będą ustawione 4 ołtarze, które przygotowują: Ochotnicza Straż Pożarna, Cech Rzemiosł, Kółka Różańcowe, Domowy Kościół. Bardzo dziękujemy za ich przygotowanie. Prosimy, aby trasa procesji była uporządkowana i ozdobiona emblematami religijnymi. To wszystko mówi o naszej wierze w realną obecność Pana Jezusa pod postacią chleba. Prosimy o czynny udział w procesji: modlitwę, śpiewy, zapraszamy szczególnie Bielanki, Ministrantów, Asystę Kościelną, Służbę Porządkową Totus Tuus, Rycerzy Jana Pawła II, Chór Parafialny, zapraszamy dzieci kl. III w strojach komunijnych oraz dzieci rocznicowe. Wszystkich zachęcamy, aby w tym dniu przyjęli do swojego serca Pana Jezusa w Komunii Świętej.
  6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie odprawiane są po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 17.00. W ramach tych nabożeństw do czwartku codziennie odprawiamy Nieszpory połączone z procesją eucharystyczną, zachowując dawną oktawę Bożego Ciała. Dziękujemy Ministrantom, Lektorom i Bielankom za ich wierną i wytrwałą służbę.
  7. Polecamy lekturę prasy katolickiej: tygodniki: IDZIEMY , GOŚĆ NIEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY z dodatkiem, NIEDZIELA, miesięczniki MIŁUJCIE SIĘ, KTÓŻ JAK BÓG.
  8. Zapraszamy do korzystania z bogatego księgozbioru naszej parafialnej biblioteki, która mieści się w budynku kancelarii. Biblioteka czynna w każdą niedzielę, również w czasie wakacji w godz. 9.30- 12.30.
  9. Nadchodzą upalne dni, zwracamy się z prośbą do wszystkich, by swoim strojem uszanować świętość miejsca i obrzędów. Mimo upałów na Mszę świętą prosimy ubierać strój godny a nie swobodny; nie przystoją zbyt krótkie spódnice, krótkie spodenki, bluzki bez rękawów, obuwie plażowe, w przypadku mężczyzn szorty, dresy. Dziękujemy za zrozumienie.
  10. Dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Pawła II w Wołominie zwraca się z prośbą za naszym pośrednictwem o poparcie projektu obywatelskiego „Ścieżka doświadczeń” Głosować można do dnia 1 lipca na stronie glosuj.wolomin.org na projekt nr 1014. Szczegóły na plakatach w naszych gablotach, a Starostwo Powiatowe zaprasza nas 23 czerwca na godz. 20.00 na dziedziniec Starostwa na Koncert Moniuszkowski z udziałem chórów, solistów i orkiestry z Powiatu Wołomińskiego.