Wesprzyj parafię!

mbcz.wolomin.pl

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
9 czerwca 2019r.

1.Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego, zwana Pięćdziesiątnicą. Kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej – zachęcamy do skorzystania z daru łaski Bożej, przystąpienia do spowiedzi i Komunii świętej.
             40 lat temu pamiętne słowa „ Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” na placu Zwycięstwa w Warszawie podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny wypowiedział święty Jan Paweł II. Prawdziwie Duch Święty przyniósł Polsce i Polakom odnowę dał impuls do powstania Solidarności. O tego samego Ducha i Jego dary prośmy dziś gorąco Boga.

   

  1. O godz. 12.30 Mszę świętą prymicyjną odprawi nowo wyświęcony ks. dr Łukasz Piotrowski – nasz roczny praktykant; po Mszy świętej udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa – zapraszamy do udziału i modlitw w jego intencjach. 
  1. Po raz siódmy w Wołominie odbędzie się „MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY”, promujący wartości rodzinne i szacunek dla ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. O godz. 14.00 marsze wyruszą z wołomińskich parafii, by spotkać się na Pl. 3 Maja i dojść do naszego kościoła, gdzie rozpocznie się Piknik Rodzinny w ogrodzie parafialnym. Składam serdeczne podziękowanie Komitetowi Organizacyjnemu za przygotowanie i zaangażowanie w tę cenną inicjatywę.
  1. Dzisiaj również dziękujemy Ks. Przemysławowi Królowi, który będąc studentem psychologii KUL, cały miniony rok pomagał nam w pracy duszpasterskiej. Życzymy Księdzu sił i łaski Bożej w nowych zadaniach.
  1. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i wiecznego Kapłana – o godz. 18.00 podczas Mszy świętej pragniemy podziękować Bogu za sakrament Kapłaństwa naszych księży w kolejne rocznice ich święceń: ks. Marcina -3, ks. Przemysława -6, ks. Bartosza -7, ks. Tomasza -16, ks. Jarosława – 22, ks. proboszcza Witolda - 30 i w jednej Mszy świętej wyrazić naszą wdzięczność.
  • Również w czwartek będziemy przeżywać kolejny Dzień Fatimski; po wieczornej Mszy świętej odmówiony będzie różaniec, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna.
  • W ramach projektu skierowanego do kobiet ”Urzekająca – silna katoliczka” w parafii Matki Bożej Królowej Polski w czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie pt. „Małymi krokami do wielkiej zmiany – praca nad dobrymi nawykami”.
  1. Serdecznie zapraszamy  wszystkich sympatyków naszej drużyny starszych ministrantów na mecz z parafią ze Słupna we wtorek (11.06)o godzinie 18:30 w szkole podstawowej nr.7 przy ul. Poprzecznej. Emocje gwarantowane.
  1. Za tydzień Niedziela Trójcy Świętej, a ponieważ to ostatnia niedziela przed wakacjami odbędzie się obrzęd  błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów. Zapraszamy. Ofiary przeznaczone będą jak co roku na zakup środków transportu dla misjonarzy. Jest to ogólnopolska „Akcja Św. Krzysztof” prowadzona przez MIVA Polska: „1 grosz za 1 km” szczęśliwie przejechany.
  1. Jak co tydzień polecamy lekturę prasy katolickiej, gdzie wiele miejsca poświęcone jest osobie i nauczaniu św. Jana Pawła II, proroka. Warto korzystać z tego nieocenionego dziedzictwa.