Wesprzyj parafię!

mbcz.wolomin.pl

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie
2 czerwca 2019r.

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; O godz. 16.00 spotkanie dla Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic, o godz. 17.00 nabożeństwo. Rozpoczęliśmy nabożeństwa czerwcowe, które w dni powszednie są odprawiane po wieczornej Mszy świętej; po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Wczoraj 12 chłopców zostało przyjętych do grona ministrantów. Polecamy ich modlitwom i zachęcamy innych do służby przy ołtarzu Pańskim.
  2. Miejski Dom Kultury w związku z Dniem Dziecka przygotował piknik , 2 czerwca na terenie Starego Basenu przy ul. Mariańskiej, a 3 czerwca dla dzieci Koncert z bańkami mydlanymi, animacjami na żywo – szczegóły na stronach internetowych MDK-u.

Starostwo Powiatowe zaprasza dziś do Pałacu w Chrzęstnem na rekonstrukcje historyczne, szarżę husarii, Śluby Lwowskie i wiele atrakcji dla dzieci. Szczegóły i informacje w gablocie.

  1. Dnia 6 czerwca Koła Różańcowe zapraszają na Godzinę Świętą o 16.50 w Kaplicy Adoracji. Z racji pierwszego czwartku miesiąca podczas Mszy świętej wieczornej modlić się będziemy w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz z Towarzystwem Przyjaciół Seminarium.
  2. Mamy w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca; Msza św. wynagradzająca Sercu Pana Jezusa o 7.00; spowiedź rano od 6.30 i po południu od 16.00; Msza święta z udziałem dzieci o 16.30.
  3. W sobotę – Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie jeszcze w naszym kościele druga Msza św. o godz. 20.00, a po niej rozpocznie się czuwanie modlitewne, które zakończy się ok. godz. 22.30.
  4. Za tydzień, 9 czerwca, niedziela Zesłania Ducha Świętego, zwana Niedzielą Pięćdziesiątnicy, kończąca okres pięćdziesięciu dni. Kończy się też okres Komunii świętej wielkanocnej – zachęcamy do skorzystania z daru łaski Bożej, przystąpienia do spowiedzi i Komunii świętej.

Po raz siódmy w Wołominie odbędzie się „MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY”, promujący wartości rodzinne i szacunek dla ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. O godz. 14.00 marsze wyruszą z wołomińskich parafii, by spotkać się na Pl. 3 Maja i dojść do naszego kościoła, gdzie rozpocznie się Piknik Rodzinny. Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Wołominie zaprasza chętnych do pomocy przy organizacji pikniku rodzinnego, w ogrodzie parafialnym, który odbędzie się po Marszu. Prosimy chętne panie o upieczenie ciast, a panów do ustawienia stołów, ławek i namiotów. Tego dnia Parafialny Ośrodek formacji Rodziny zaprasza na godzinę 16:00 na konferencję pt. Wychowanie w rodzinie wg. św. Jana Bosko prowadzoną przez księży Salezjanów. Konferencja odbędzie się w kościele przed nabożeństwem czerwcowym.

O godz. 12.30 Mszę świętą prymicyjną odprawi nowowyświęcony ks. dr Łukasz Piotrowski – nasz roczny praktykant; po Mszy udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa – zapraszamy do udziału i modlitw w jego intencjach.

  1. Gdyby ktoś był zainteresowany pielgrzymkami do Grecji – śladami św. Pawła Apostoła, do Medjugorje – Ziemi Maryi, czy też do Fatimy, Lourdes czy La Salette, może się zapoznać z informacjami na stoliku w kościele lub w gablocie.
  2. Jak co tydzień polecamy lekturę prasy katolickiej, zachęcamy do kupowania i czytania.