Wesprzyj parafię!

mbcz.wolomin.pl

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

VI Niedziela Wielkanocna
26 maja 2019r.

 1. Dziś z okazji Dnia Matki serdecznie zapraszamy na godz. 16.00 do kościoła wszystkie mamy - te starsze i te całkiem młode, na program słowno - muzyczny, przygotowany przez bielanki, ministrantów
  i ich rodziców. Po programie artystycznym zapraszamy do domu parafialnego na słodką niespodziankę.
 2. Swój srebrny Jubileusz profesji zakonnej obchodzi Przełożona domu - siostra Joanna Krupa ze Zgromadzenia Sióstr Michalitek; gratulujemy i przekazujemy życzenia Błogosławieństwa Bożego.
 3. O godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin – w czasie Mszy świętej kilkoro z nich przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej.
 4. Dziś także wybory do Parlamentu Europejskiego; ważne choćby w kontekście toczących się sporów ideologicznych i walki z religią oraz przyszłego kształtu Europy. Jako ludzie wierzący opowiadamy się za Europą wyrastającą z korzeni chrześcijańskich, przypominając, że twórcy Wspólnot Europejskich Alcide de Gasperi i Robert Schuman to kandydaci na ołtarze Kościoła Katolickiego, opowiadamy się za szacunkiem wobec świętości życia , małżeństwa i rodziny, i tych wartości winni przestrzegać ci, na których oddajemy nasz głos. Zachęcamy do wzięcia udziału i poparcia tych, którzy tak jak my kochają Pana Boga, Polskę i Kościół.
 5. We wtorek, 28 maja o godz. 19.00 konferencja dla Niewolników Maryi. Zapraszamy.
 6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Ruch Rodzin Nazaretańskich
  w środę, 29 maja po Mszy świętej wieczornej.
 7. W piątek, 31 maja, obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w tym dniu rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, po Mszy świętej wieczornej Droga Krzyżowa za dusze w czyśćcu cierpiące-prowadzą Koła Różańcowe.
 8. Najbliższa sobota jest pierwszą miesiąca, o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej nabożeństwo; księża: Jarosław i Tomasz udadzą się do chorych. W sobotę, 1 czerwca w Katedrze Warszawsko-Praskiej o godz. 10.00 rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem bp Ordynariusza Romualda Kamińskiego, podczas której udzieli święceń prezbiteratu diakonom, w tym naszemu praktykantowi diakonowi Łukaszowi Piotrowskiemu. Do udziału i modlitwy serdecznie zapraszamy. Od soboty rozpoczynamy już nabożeństwa czerwcowe, ze śpiewem Litanii do najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. W kościele jest ustawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na letni obóz dla dzieci i młodzieży. Jeśli kto zechce, może wesprzeć obóz darem finansowym składając na tacę kopertę z napisem obóz, przelewem na konto parafialne z dopiskiem „Obóz” lub bezpośrednio do ks. Tomasza, który też udziela wszelkich informacji. Wszystkim naszym dotychczasowym i przyszłym darczyńcom składamy serdeczne podziękowania: Bóg zapłać!
 10. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 11. Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Wołominie zaprasza w dniu 31 maja w godz. 10.00-14.00 na
  Legionów 78, przed siedzibę Stacji Sanitarnej na nieodpłatne badania ciśnienia krwi, cukru, tlenku węgla.
 12. Miejski Dom Kultury w związku z Dniem Dziecka przygotował piknik , 2 czerwca na terenie Starego Basenu przy ul. Mariańskiej, a 3 czerwca Koncert dla dzieci – szczegóły na stronach internetowych MDK-u. A Starostwo Powiatowe zaprasza za tydzień do Pałacu w Chrzęstnem na rekonstrukcje historyczne, szarżę husarii, Śluby Lwowskie i wiele atrakcji dla dzieci. Szczegóły i informacje w gablocie.
 13. Za dwa tygodnie, 9 czerwca, „MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY”, promujący wartości rodzinne i szacunek dla każdego życia. Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Wołominie, do którego się przyłączamy jako Parafia zaprasza chętnych do pomocy przy organizacji pikniku rodzinnego, w ogrodzie parafialnym, który odbędzie się po Marszu. Prosimy chętne panie o upieczenie ciast, a panów do ustawienia stołów, ławek i namiotów.
 14. Gdyby ktoś był zainteresowany pielgrzymkami do Grecji – śladami św. Pawła Apostoła, do Medjugorje – Ziemi Maryi, czy też do Fatimy, Lourdes czy La Salette, może się zapoznać z informacjami na stoliku w kościele lub w gablocie.
 15. Jak co tydzień polecamy lekturę prasy katolickiej, w tygodniku Idziemy: o „Sile fundamentu”, czyli
  o relacjach Sługi Bożego Kardynała Wyszyńskiego do Św. Jana Pawła II, historia Agaty, która dużą rodzinę zawsze mieć chciała i jak ze Sławkiem to zrealizowali.