III Niedziela Wielkanocna
5 maja 2019r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 16.00 w kaplicy spotkanie Kół Żywego Różańca, a o 17.00 nabożeństwo majowe wraz z procesją eucharystyczną, serdecznie zapraszamy Bielanki, Liturgiczną Służbę Ołtarza i Czcicieli Najświętszego Sakramentu i Maryi. W kaplicy Miłosierdzia można złożyć jałmużny wielkopostne, którymi wesprzemy sierociniec prowadzony przez Siostry Elżbietanki w Betlejem.
  2. Przez cały maj, po wieczornej Mszy świętej będzie odprawiane nabożeństwo majowe, zapraszamy.
  3. W tym tygodniu przypada w poniedziałek święto Św. Apostołów: Filipa i Jakuba. W środę natomiast obchodzimy uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika.
  4. Za tydzień, 12 maja o godz. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci. Prosimy zatem, by uczestnicy Mszy św. o godz. 11.15 w miarę możliwości przybyli na inną godzinę, zostawiając miejsce rodzinom dzieci. Spowiedź św. dla dzieci w piątek, 10 maja o godz. 16.30. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w Eucharystii, przystąpienia do spowiedzi także przez rodziców, rodzeństwo i krewnych.
  5. Za tydzień również spotkanie dla młodzieży przygotowującej sie do bierzmowania - po Mszy świętej trydenckiej w kaplicy ( około godziny 13:30 ).
  6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Zduńskiej Woli i Kalisza prosimy o dokonanie wpłat. Są jeszcze wolne miejsca.
  7. W pierwszych tygodniach wakacji odbędzie sie letni obóz pod nazwa Tygrysy. Biorą w nim udział dzieci również z naszej parafii, dzieci z Białorusi , Litwy. Koszty tego obozu są niskie, ponieważ wspierają nas ludzie dobrej woli. ks. Tomasz, który jest współorganizatorem tego obozu zwraca sie z prośbą w imieniu jego uczestników o wparcie w postaci: cukru, makaronu, dżemów, konserw, mąki, kasz i innych produktów żywnościowych. Podczas obozu są organizowane gry, konkursy, turnieje sportowe: jeśli ktoś dysponuje rzeczami, które mogą posłużyć jako nagrody czy upominki prosimy o kontakt z księdzem Tomaszem. Potrzebna jest również pomoc w tzw. Kwaterce ( przy rozbijaniu obozu ) zaraz na początku wakacji i zwijaniu na jego zakończenie. Jeśli ktoś dysponuje czasem i dobrymi chęciami i może pomóc chociaż jeden dzień to ksiądz Tomasz prosi takie osoby o kontakt. Produkty ż rzeczy na upominki można przynosić do kancelarii. Wszystkim naszym dobroczyńcom składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
  8. Rycerze Jana Pawła II zbierają dzisiaj podpisy przy kościele w związku z przygotowywaną zmianą ustawy, mającej na celu ochronę dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją , która rozwija się w niebezpiecznym tempie i dotyka tysięcy najmłodszych Polaków za pośrednictwem tzw. „edukacji seksualnej”. Ponieważ próbuje się w Polsce wprowadzać gorszące standardy tej edukacji, które umożliwiają przekazywanie dzieciom – niby w celach edukacyjnych – tego, co przedtem było niedostępne czy wręcz zakazane a prowadzące w konsekwencji do powszechnej akceptacji, dlatego zaniepokojeni tym stanem rzeczy rodzice dzieci oraz osoby wierzące oczekują zapewnienia przez Państwo i polskie prawo bezpieczeństwa w tym temacie. Proszą o wpisywanie się na listy poparcia tej Inicjatywy Ustawodawczej.