II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
28 kwietnia 2019r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia; o godz. 15.00 modlitewne czuwanie przy Najświętszym Sakramencie w Godzinie Miłosierdzia – zapraszamy do uwielbienia Boga. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
    Dziękujemy za ofiary składane na tace przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas w naszej Diecezji.
  1. Także dziś w Ostrówku, w domu św. Faustyny o godz. 15:00 Msza św. z racji święta Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do udziału.
  2. Jutro, 29 kwietnia święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, a we wtorek uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  1. Rozpoczyna się maj, po wieczornych Msza świętych będzie odprawiane nabożeństwo majowe, w niedzielę o godz. 17.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach, dziękujemy za uporządkowanie i ustrojenie kapliczek oraz tym wiernym, którzy śpiewają przy nich Litanię do Matki Bożej.
  2. W najbliższym tygodniu przypada :

-  pierwszy czwartek miesiąca maryjnego maja; o godz. 17.00 Godzina Święta w Kaplicy Adoracji ( Koła Różańcowe); wieczorna Msza Święta w intencji: o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, modlić się będziemy wraz z Towarzystwem Przyjaciół Seminarium, wspierając naszych alumnów także materialnie; zapraszamy do wspólnej modlitwy.

- pierwszy piątek miesiąca, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca
o godz. 7.00. Do Spowiedzi św. będzie można przystąpić rano od 6.30 i po południu od 16.00; Msza święta
z udziałem dzieci o godz. 16.30; zachęcamy wszystkich do praktykowania częstej spowiedzi i Komunii świętej.
          Najbliższy piątek to dzień wyjątkowy bo Trzeciego Maja – uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski. Zapraszamy do udziału w obchodach 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – uroczysta Msza święta o godz. 10.00, a po niej przemarsz na skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przed pomnik Obrońców Ojczyzny 1920 roku. Władze Miasta przypominają i proszą o wywieszenie flag państwowych w dniach 2 i 3 maja.

- pierwsza sobota miesiąca, kiedy czcimy Matkę Najświętszą w Jej Niepokalanym Sercu, przepraszając Boga za grzechy człowieka przeciwko Maryi – zapraszamy na Mszę świętą o godz. 8.00, po niej różaniec, rozważanie
i błogosławieństwo eucharystyczne; Sobota jest również dniem wspomnienia Św. Floriana, patrona diecezji warszawsko-praskiej. Chorych odwiedzi ks. Marcin w piątek, pozostali księża w sobotę, proboszcz – 10 maja.

  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i spotkanie dla Kół Różańcowych o godz. 16.00.

* Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Zduńskiej Woli I Kalisza prosimy o dokonanie wpłat. Są jeszcze wolne miejsca.
* W przyszłą niedzielę w kaplicy Miłosierdzia będzie można złożyć nasze jałmużny wielkopostne, którymi chcemy wesprzeć sierociniec prowadzony przez Siostry Elżbietanki w Betlejem.

* Spotkanie dla młodzieży przygotowującej sie do bierzmowania odbędzie się 12 maja po Mszy świętej trydenckiej w kaplicy
( około godziny 13:30 )

7. W pierwszych tygodniach wakacji odbędzie sie letni obóz pod nazwa Tygrysy. Biorą w nim udział dzieci również z naszej parafii, dzieci z Białorusi , Litwy. Koszty tego obozu są niskie, ponieważ wspierają nas ludzie dobrej woli. ks. Tomasz, który jest współorganizatorem tego obozu zwraca sie z prośbą w imieniu jego uczestników o wparcie w postaci: cukru, makaronu, dżemów, konserw, mąki, kasz i innych produktów żywnościowych. Podczas obozu są organizowane gry, konkursy, turnieje sportowe: jeśli ktoś dysponuje rzeczami, które mogą posłużyć jako nagrody czy upominki prosimy o kontakt z księdzem Tomaszem. Potrzebna jest również pomoc w tzw. Kwaterce ( przy rozbijaniu obozu ) zaraz na początku wakacji i zwijaniu na jego zakończenie. Jeśli ktoś dysponuje czasem i dobrymi chęciami i może pomóc chociaż jeden dzień to ksiądz Tomasz prosi takie osoby o kontakt. Produkty ż rzeczy na upominki można przynosić do kancelarii. Wszystkim naszym dobroczyńcom składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.