Niedziela Palmowa
14 kwietnia 2019r.

 1. Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym w sposób szczególny rozważamy Mękę Chrystusa. Dziś Niedziela Palmowa - w czasie Mszy świętych obrzęd poświęcenia palm; o godz. 17:00 ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją; o godz. 19:00 sprzed groty Matki Bożej rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta: Kościelną, Reja, Wileńską i Sikorskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy nabyli palmy od naszych ministrantów
  i tym samym wsparli ich fundusz. Bóg zapłać! Dziękujemy także za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz za paschaliki – rozprowadzane przez Akcję Katolicką.
 2. Spowiadać będziemy w poniedziałek, wtorek, środę rano od 6:30 do 8:30 i po południu od 17:00 do 19:00. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, by nie zostać bez pojednania z Bogiem na największe święto chrześcijańskie, jakim jest Zmartwychwstanie Chrystusa.
 3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę
  w godzinach 8:30-10:30 i 16:00-18:00, czyli w zwykłych godzinach urzędowania.
 4. Liturgię Trzech Dni Świętych zwanych Triduum Sacrum rozpoczniemy w Wielki Czwartek, który jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy oraz ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej
  o godz. 19:00. Nie ma Mszy świętej rano. Po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do kaplicy przechowania tzw. Ciemnicy na pamiątkę pojmania Chrystusa w Ogrójcu. Adoracja do godz. 23:00.
 5. Wielki Piątek jest pamiątką Męki i Śmierci Jezusa. Adorację w Ciemnicy rozpoczniemy o godz. 6:30. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00. Będziemy uczestniczyć w Liturgii Słowa i Adoracji Krzyża. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św.; Komunię św. w czasie nabożeństwa przyjmiemy z darów konsekrowanych w Wielki Czwartek. Na zakończenie Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja będzie trwała całą noc. W ten sposób pragniemy dziękować za dar Odkupienia, które Pan Jezusa wysłużył na Krzyżu oraz za możliwość wielkopostnych adoracji nocnych. Ofiary składane w czasie Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Także w Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego – codziennie przez 9 dni będziemy się spotykali na modlitwie o godz. 15.00 w kościele bądź kaplicy, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 6. Wielka Sobota jest pamiątką przebywania Jezusa w grobie. Adorację rozpoczniemy o godz. 6:30. W tym dniu od godz. 7:00 do godz. 18:00 w kościele święcimy pokarmy na stół wielkanocny, ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20:00 od obrzędów poświęcenia ognia. Prosimy wszystkich wiernych
  o zgromadzenie się przed kościołem. Odnowimy przyrzeczenia Chrztu św.; będzie można przed liturgią nabyć świece, choć zachęcamy do przyniesienia świec chrzcielnych. Po liturgii adoracja do godz. 23:00.
 7. Zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę o godz. 8.00 rano będzie odśpiewana tzw. Ciemna Jutrznia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy psalmami, którą Kościół podkreśla wyjątkowość czasu i składa uwielbienie Bogu za mękę Zbawiciela.
 8. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6:00 w uroczystej procesji rezurekcyjnej uwielbimy Zmartwychwstałego Chrystusa. Msza św. sprawowana będzie w intencji Parafian. Msze św. w kościele będą sprawowane jeszcze o godz. 8:30, 10:00, 11:15, 12:30 i 18:00. ( o godz. 10.00 na Mszy świętej będzi9emy modlić się o łaski dla księdza Bartosza z okazji imienin ). W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w kaplicy jak w niedziele.
 9. W drugi dzień Świąt, w Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia, o godz. 15.00 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa w intencji zmarłych. Przyjmujemy intencje w kancelarii i zakrystii.

Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tych wspaniałych wydarzeniach zbawczych, które przez liturgię Kościoła, stają się naszym doświadczeniem Boga i Jego miłości. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim, aby Zmartwychwstały Pan odnowił serca w miłości, napełnił Swoją Boską, przemieniającą mocą każde ludzkie życie i ukazał nowe horyzonty nadziei. Niech czas spędzony w kościele oraz w rodzinach umocni dobro i pobudza do jego czynienia.