Wesprzyj parafię!

mbcz.wolomin.pl

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

4 Niedziela Wielkiego Postu
31 marca 2019r.

 1. Dziś czwarta Niedziela Wielkiego Postu; o godz. 15.00 Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, o godz. 17.00 Gorzkie Żale z nauką o Męce Pańskiej i procesją eucharystyczną.
 2. Również dziś dziękujemy paniom i panom, którzy wczoraj pracowali przy nasadzeniach drzew. Dziękujemy panom ze Służby Porządkowej Totus Tuus za pracę przy nasadzeniach krzewów przy kościele. Zadanie związane z wycinką drzew na cmentarzu, na tym etapie jest zakończone – jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom i wykonawcom z serca płynące BÓG ZAPŁAĆ!
 3. Dziś rozpoczynają się wielkopostne rekolekcje dla dzieci i młodzieży, będą prowadzone w kościele i w kaplicy do środy włącznie; dla dzieci nauki będzie głosił ks. diakon Łukasz Piotrowski wraz z alumnami naszego Seminarium, dla młodzieży – Zespół Rekolekcyjny pod kierownictwem Szymka Halimoniuka. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę i poprowadzi je ks. Piotr Witkowicz z diecezji Siedleckiej.
 4. Jutro już nowy miesiąc i pierwszy poniedziałek miesiąca – o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za zmarłych.
 5. W czwartek i piątek – 4 i 5 kwietnia - Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca i wieczorna modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – Towarzystwo Przyjaciół Seminarium daje świadectwo o tym, jak ważna to dla Kościoła sprawa i jak bardzo trzeba Boga prosić o nowe zastępy do trudnej choć zaszczytnej służby Bożej.
 7. Pierwszy piątek miesiąca: o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, o godz. 16.30 Msza św. dla dzieci – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00, 17.15 i 19.00. Spowiedź św. rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00.
 8. Z piątku na sobotę mamy cotygodniowe nocne czuwanie w naszej Kaplicy Adoracji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagrodzenia, dziękczynienia i prośby.
 9. Najbliższa sobota jest pierwszą miesiąca, zapraszamy na godz. 8.00 na Mszę świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, a po jej zakończeniu na nabożeństwo wg wskazań objawionych w Fatimie przez Maryję.
 10. Za tydzień o godz. 16.00 spotkanie dla Kół Różańcowych. Papieska intencja apostolstwa modlitwy na kwiecień: za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.
 11. Akcja Katolicka naszej parafii rozprowadza od dziś świece CARITAS na stół Wielkanocny – dziękujemy za wsparcie dla naszego dziecięcego Oratorium oraz na cele charytatywne Kościoła.
 12. Dzieci z parafii wyjeżdżają na kolonie w czasie wakacji – poszukujemy ratownika wodnego, który by z nimi pojechał.
 13. Młodzieży przygotowującej sie do Sakramentu Bierzmowania przypominamy, że w Mszach świętych i nabożeństwach należy uczestniczyć wewnątrz kościoła.
 14. Jeśli ktoś chciałby przekazać 1% podatku na rzecz obozu dla dzieci i młodzieży Tygrysy, a nie wie jak to zrobić, nasza Pani Ania służy pomocą w kancelarii parafialnej.
 15. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Sandomierza prosimy o dokonanie wpłat.
 16. Zbliża się już termin naszej Parafialnej Pielgrzymki na Cypr. Uległ zmianie termin spotkania organizacyjnego.  Odbędzie się ono we wtorek, 9 kwietnia, o godz. 19:00. Na spotkaniu będzie można dokonać wpłaty reszty kosztów: 760€ i 200 zł. Będzie także można zapisać się na transport autokarem na lotnisko.
 17. Za ławkami stoi puszka na ofiary na kwiaty do Ciemnicy, Grobu Pańskiego i na wystrój kościoła. Dziękujemy ofiarodawcom.
 18. W niedzielę, 7 kwietnia o godz. 19.00 w parafii św. Ojca Pio w Zagościńcu odbędzie się koncert piosenek utrzymanych w stylistyce rapowej o wierze i miłości, promujący debiutancką płytę Wojtka Rakoczego pt. „Wszystko”. Wojtek był ministrantem w naszej parafii, uczęszczał do tutejszych szkół – serdecznie zaprasza. A Nasze wołomińskie Kino „Kultura” wyświetla nowy film o Św. Faustynie – „Miłość i Miłosierdzie” codziennie o godz. 16.00, w niedziele o godz. 15.00.
 19. 07 kwietnia w godzinach 10.00 – 18.00 w Fabryczce Kiermasz Wielkanocny. Można tam poznać różne techniki rękodzieła oraz zakupić ozdoby na stół świąteczny. W sobotę 13 kwietnia od 11.00 -15.00 zapraszamy do domu parafialnego do udziału w warsztatach robienia palm wielkanocnych. Można nas wspomóc bukszpanem, bibułą, krepiną, wstążkami

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zeszłym tygodniu w tygodniku Idziemy było sporo informacji nt. jak chronić dzieci przed złem i jak się ustrzec przed ograniczeniem praw oraz wypaczeniem myślenia dotyczącego człowieka czy modelu rodziny. W Wielkiej Brytanii np. ukazał się rządowy poradnik instruujący, jak NIE TOLEROWAĆ KATOLICKIEJ NIETOLERANCJI wobec przedstawicieli LGBT. Wobec kulturowej rewolucji nie wolno milczeć i stać bezczynnie, bo potem będzie już za późno. O tym, że dziś trzeba bronić życia, Jana Pawła II, małżeństwa, naturalnej rodziny, że trzeba ludzi sumienia o dobrym – prawym sumieniu,  możemy przeczytać  w dzisiejszym numerze, choć zostały jeszcze z ubiegłego tygodnia.