Wesprzyj parafię!

mbcz.wolomin.pl

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

2 Niedziela Wielkiego Postu
17 marca 2019r.

 1. Przed nami druga Niedziela Wielkiego Postu, o godz. 17.00 Gorzkie Żale z nauką o Męce Pańskiej i procesją eucharystyczną. Po mszach świętych dziś organizowana jest zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes. ; są też dostępne świece Caritas, które rozprowadzają członkowie Akcji Katolickiej, ofiary przeznaczając na cel charytatywny.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu i dziś na tacę z przeznaczeniem na pokrycie kosztów nasadzeń drzew na naszym cmentarzu. Bóg zapłać! Nasadzanie drzew rozpoczniemy w sobotę, 23 marca od godz. 9.00. Zapraszamy chętnych do pomocy do stawienia się przy kościele lub na cmentarzu, bowiem w tych dwóch miejscach będą nasadzenia. Prosimy zabrać ze sobą szpadle a kto może także taczkę. Wszystkich ofiarodawców oraz innych Parafian i mieszkańców w podziękowaniu za otwarte serce zapraszamy do kościoła na koncert muzyki: delikatnej i mądrej, zainspirowanej jazzem w wykonaniu Katarzyny Warno – za tydzień w niedzielę – 24 marca godz. 18.50, do kościoła.
 3. We wtorek przypada w kościele uroczystość św. Józefa, patrona Kościoła, mężczyzn, rodzin; kończymy Nowennę ku Jego czci - o godz. 17.20 zostanie odmówiony Różaniec w intencji ojców, serdecznie zapraszamy mężczyzn do włączenia się w modlitwę.
 4. Spowiedź dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz świadków w poniedziałek o godz. 17:00. Próby przed bierzmowaniem w poniedziałek i wtorek o godz. 18:45. Uroczystości bierzmowania w czwartek o godz. 18:00, przewodniczył będzie J.E. Ks. Bp Marek Solarczyk. Kandydaci przyjdą do kościoła na godz. 17:30.
 5. Liturgia pokutna dla wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Bóg uzdrawia” i osób chętnych odbędzie się w kościele w czwartek o godz. 20.00.
 6. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach ku czci Męki Pana Jezusa – Drodze Krzyżowej (z udziałem dzieci godz. 16.30, dla dorosłych – 17.15; młodzież i późno wracających z pracy zapraszamy na godz. 19.00 ) i Gorzkich Żalach z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną – niedziela godz. 17.00. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Z piątku na sobotę mamy cotygodniowe nocne czuwanie w naszej Kaplicy Adoracji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagrodzenia, dziękczynienia i prośby.
 8. W najbliższą sobotę wyjazd pielgrzymkowy do Wąwolnicy i Lublina. Spotykamy się o 5:50, wyjazd o 6:00, do autokaru wchodzimy według listy czytanej przez księdza Tomasza. Prosimy o dostarczenie nr PESEL. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Sandomierza i Opatowa w dniu 13 kwietnia.
 9. Za tydzień w niedzielę 24 marca, Narodowy Marsz Życia; Kościół zachęca do wzięcia udziału w tym wyjątkowym świadectwie – w dobie zmagań o wartości i kształt rodziny oraz przyszłych pokoleń – to szczególne zaproszenie; są plakaty w gablotach przy kościele. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum odbędzie sie w kaplicy po Mszy świętej Trydenckiej.
 10. Siostry Michalitki w ramach działalności Parafii organizują kolonie na Mazury dla dzieci od klas III do klas VI w terminie – po zakończeniu roku szkolnego. Zapisy u siostry Joanny; szczegóły na tablicy ogłoszeń przy kościele.
 11. Siostra Serafina przyjmuje już zapisy na letni obóz Tygrysy. Przy zapisie proszę podać imię i nazwisko oraz datę urodzenia. Do udziału w obozie zapraszamy również osoby dorosłe, które chciałyby pomóc. Ks. Tomasz prosi o kontakt osoby mające uprawnienia do bycia opiekunem dzieci i młodzieży.
 12. Za ławkami stoi puszka na ofiary na kwiaty do Ciemnicy, Grobu Pańskiego i na wystrój kościoła.