7 Niedziela Zwykła
24 lutego 2019r.

 1. Dzisiaj przypada 7 niedziela roku zwykłego. Po Mszy świętej „trydenckiej” spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII Szkoły Podstawowej i III gimnazjum. Osoby niepełnosprawne i ich rodziny zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 15.00, Różaniec w kościele o godz. 17.00.
 2. Przypominamy, że w poniedziałek, 25 lutego o godz. 19.00 spotkanie z rodzicami klas III.
 3. W środę po wieczornej Mszy świętej Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – modlitwa przed Jezusem Najwyższym kapłanem o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – zapraszamy do udziału we Mszy św. wieczornej Towarzystwo Przyjaciół Seminarium, a Koła Różańcowe wcześniej na 17.00 do Kaplicy Adoracji na Godzinę Świętą.
 5. Z racji pierwszego piątku miesiąca, 01 marca spowiadamy rano od 6.30 i po południu od 16.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. Zapraszamy tego dnia na różaniec w intencji Ojczyzny, bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej . Ksiądz proboszcz i ks. Marcin odwiedzą swoich chorych.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca, pozostali księża odwiedzą chorych; o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca o Niepokalanym Sercu Maryi – po niej nabożeństwo pierwszo-sobotnie według poleceń Matki Najświętszej - podczas Mszy świętej ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele będą się modliły grupy Legionu Maryi z okolicznych parafii: Duczek, Helenowa, Kobyłki – parafii św. Trójcy oraz parafii św. Kazimierza i parafii Św. Józefa Robotnika w Wołominie. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i spotkanie dla Kół Żywego Różańca, w marcu Papież prosi nas o modlitwę za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane. Serdecznie również za tydzień, 3 marca na godz. 16.00 do domu parafialnego, zapraszamy na spotkanie pt. „Encyklika Papieża Pawła VI Humanae vitae / O zasadach moralnych w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego/” organizowane przez Parafialny Ośrodek Formacji Rodziny, które poprowadzą Anna i Piotr Gryza oraz lekarz Małgorzata Łuczak. Prelegenci wyjaśnią, na podstawie nauczania papieskiego, dlaczego stosowanie środków antykoncepcyjnych jest moralnie niedopuszczalne i szkodzi zdrowiu.
 8. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – ogólnopolska akcja modlitwy w intencji Papieża Franciszka. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy troszczą się o losy Kościoła, by wsparli modlitewnie Następcę Św. Piotra – NIEDZIELA 10 marca godz. 17.00.
 9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce 23 marca. Miejsca, które odwiedzimy: Wąwolnica ( Sanktuarium Matki Bożej ), Lublin i Majdanek ( zwiedzanie z przewodnikiem ). Prosimy o dokonywanie wpłat przy zapisie. Koszt 70 zł
 10. Do nabycia prasa katolicka: diecezjalny tygodnik Idziemy , ogólnopolski Gość Niedzielny, Niedziela; Anioł Stróż, Któż jak Bóg; zachęcamy do czytania.
 11. Zachęcamy też do skorzystania z projektu „Aktywacja społeczna rodzin posiadających dzieci niepełnosprawne na terenie powiatu wołomińskiego” – szczegóły na plakacie zamieszczonym w gablocie.