Niedziela Świętej Rodziny
30 grudnia 2018r.

 1. Dziś niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Różaniec o 17.00 za rodziny.
 2. Jutro podczas Mszy świętej o godz. 18.00 i dziękczynno-błagalnego nabożeństwa po Mszy św. złożymy podziękowanie Panu Bogu za wszystkie łaski i dary otrzymane w 2018 roku.
 3. Kodeks Prawa Kanonicznego mówi, iż w niedzielę oraz inne dni świąteczne nakazane, wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy św. We wtorek, pierwszy dzień Nowego Roku - Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego; to - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi, czyli właśnie święto nakazane ( takich dni w roku jest siedem ).
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; w czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się Godzina Święta w Kaplicy Adoracji, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań, zapraszamy wraz z Towarzystwem Przyjaciół Seminarium, w piątek: Msza św. wynagradzająca Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 16.30. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00, w sobotę o 8.00 Msza św., a po niej modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.oo obowiązkowe spotkanie wszystkich Bielanek, które w niedzielę będą rozprowadzać kadzidło, a o godz. 18.00 będziemy modlić się
  w intencji wszystkich grup parafialnych – zapraszamy do uczestnictwa biel, ministrantów i inne wspólnoty.
 5. Za tydzień w niedzielę – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Będziemy błogosławić kredę i kadzidło, aby „zwyczajem ojców” naznaczyć nasze domy znakiem chrześcijańskim. Ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na misje. W tym dniu zapraszamy do obejrzenia jasełek w wykonaniu naszych Ministrantów, Lektorów
  i Bielanek.  
 6. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii zw. kolędą. Bardzo dziękujemy za ten tydzień życzliwości, serdeczności, gościny Osoby i rodziny przyjmujące księdza po kolędzie dają publiczne świadectwo swego przywiązania do Boga i Kościoła, a kapłan
  w imieniu Chrystusa błogosławi rodziny i mieszkania – wszystkim z serca dziękujemy. Na stole przykrytym białym obrusem niech stoi krzyż, zapalone świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło. Dzieci w wieku szkolnym niech przygotują zeszyty do religii. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji kolędy.

Program wizyty duszpasterskiej:

- w poniedziałek, 31 grudnia od godz. 9.00 – ulica Duczkowska, Mariańska z blokami, oraz Nowowiejska, Żelazna, Katowicka, Wąska, Peronowa

-  w środę, 2 stycznia od godz. 16.00: ul. Wileńska 76, 78, 80, 80a, 82, 84, 86, 88, 90, 92,

- w czwartek, 3 stycznia: ul. Wileńska 60/64, 61, 63,66, 68, 69, 71, 73, 72, 74,

- w sobotę od godz. 9.00 – Wileńska domy jednorodzinne, bloki nr 45, 47, 48, 50, ul. Danuty Siedzikówny „INKI” ( dawna 6-go Września) oraz Moniuszki domy i bloki.

Szczegółowy plan kolędy można znaleźć w gablocie ogłoszeń oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie, prosimy
o umówienie na dogodny czas spotkania i błogosławieństwa Bożego rodziny i domu.