IV Niedziela Adwentu
23 grudnia 2018r.

  1. Dziś czwarta niedziela Adwentu; o godz. 17:00 w kościele na Różańcu modlić się będziemy dziękując Panu Bogu za dar Adwentu i prosić o godne i w pokoju przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.
    W związku z prośbami wiernych informujemy, że kaplica adoracji będzie otwarta po pierwszej Mszy świętej także w niedziele i święta. Jutro, w poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia; kancelaria parafialna nieczynna. Zachęcamy  do podtrzymania pięknej polskiej tradycji powstrzymania się w tym dniu od pokarmów mięsnych. Nie sprawujemy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Spotykamy się w tym czasie wszyscy w gronie rodzinnym przy wigilijnym stole. Wspólny posiłek rozpocznijmy odczytaniem fragmentu Ewangelii, modlitwą i podzieleniem się opłatkiem.
  2. We wtorek, 25 grudnia obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka rozpocznie się o godzinie 24:00; poprzedzona modlitwą, która rozpocznie się o godzinie 2315. Ofiary zbierane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, w drugi dzień Świąt na budowę nowych świątyń w Diecezji.

Msze św. w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego tj. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:15; o 12:30, w kaplicy o 12:30 w rycie nadzwyczajnym  i o godzinie 18:00.
W środę w liturgii wspominamy św. Szczepana (drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego). Msze św. według porządku niedzielnego.

  1. W czwartek wspominamy w liturgii św. Jana, Apostoła i Ewangelistę. W tym dniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii zw. kolędą. Osoby przyjmujące księdza po kolędzie dają publiczne świadectwo swego przywiązania do Kościoła, a kapłan w imieniu Chrystusa błogosławi rodziny i mieszkania, zachowujmy religijny wymiar tychże spotkań. Na stole przykrytym białym obrusem niech stoi krzyż, zapalone świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło. Dzieci w wieku szkolnym niech przygotują zeszyty do religii.

Program wizyty na najbliższe trzy tygodnie jest umieszczony w gablotach przy kościele i na stronie internetowej parafii.

  1. Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek po Świętach po wieczornej Mszy świętej – prowadzi Ruch Rodzin Nazaretańskich.
  2. W piątek, 28 grudnia święto świętych młodzianków - obowiązuje post – jak w każdy piątek roku; po wieczornej Mszy świętej odprawione będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji dusz w czyśćcu cierpiących – zapraszają do modlitwy koła Różańcowe
  3. W sobotę rozdane zostały dary, które złożone były do koszy. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, aby pomóc najbardziej potrzebującym z naszej parafii składamy serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” W intencji wszystkich darczyńców modlić się będziemy podczas Mszy świętej w niedzielę, 30 grudnia o godzinie 10:00.
  4. Kapituła odznaczenia „Anioł Stróż Ziemi Wołomińskiej”, Gazeta Patria oraz Fundacja Saxo Gramaticus, dla uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Postacie historii Polski i Kościoła”. Konkurs polega na wskazaniu jak największej liczby postaci historycznych na freskach w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie przy ul. Kościelnej. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach : dla dzieci do lat 12 i dla młodzieży do lat 19. Dla zwycięzców ufundowano nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu dostępny na stronie facebookowej konkursu i gazety Patria, a także jest wyłożony przy wyjściu z kościoła. Wyłożone są także formularze konkursowe. Serdecznie zapraszamy do udziału!

8. Do nabycia prasa katolicka: diecezjalny tygodnik Idziemy ( cena 5 zł wraz z kalendarzem oraz ogólnopolski Gość niedzielny (dziś cena 8 zł), jest Niedziela. Prasa do nabycia w zakrystii