III Niedziela Adwentu
16 grudnia 2018r.

 1. Od dziś rozpoczynają się tzw. kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Wszystkich parafian i zaprzyjaźnionych zapraszamy na jasełka w wykonaniu ministrantów i Bielanek naszej parafii dzisiaj, w niedzielę o godz. 16.00 w kaplicy. Pani Burmistrz Elżbieta Radwan zaprasza mieszkańców na Wigilię Miejską, także na godz. 16.00 na Plac 3 Maja. Na godz. 1700 zapraszamy na śpiew Nieszporów i Różaniec w intencji rodzin. Został ostatecznie tylko jeden tydzień do Świąt, czyli bezpośrednie przygotowanie ( w liturgii Kościoła od 17 grudnia do 24 XII )postarajmy się dobrze go wykorzystać.
  2. Rozpoczęliśmy nasze ćwiczenia duchowe, przygotowujące do Świąt Narodzenia Pańskiego; prowadzi je - ks. Adam Falewicz, doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Program jest wywieszony w gablotach. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 800, 1000, 1630 z udziałem dzieci, 1800, 2000 dla młodzieży i późno wracających z pracy. Rekolekcje będą trwały do środy; w środę  na 1000 zapraszamy chorych, prosimy, by im pomóc w dotarciu do świątyni, udzielimy też w czasie tej Mszy św. Sakramentu Chorych. Zachęcamy do licznego udziału i skorzystania z Sakramentu Pokuty. Roraty są odprawiane codziennie o godz. 630.
 2. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie w czwartek o godz. 19.00. Zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Bóg uzdrawia”
 3. 4. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania drugiego roku ks. Jarosław zaprasza na spotkanie w najbliższy piątek, 21 grudnia, na godz. 20:00. Wszelkie zaległości należy uzupełnić wcześniej w poniedziałek w kancelarii parafialnej.
 4. Bielanki rozprowadzają domowe ciasta i pierniczki. Dochód przeznaczony jest na wspólny wyjazd śladami Jana Pawła II. Wszystkim, którzy włączyli się w Akcję Serduszko, składamy serdeczne Bóg zapłać! Niech za dobroć Waszego serca, Bóg odpowie SWOJĄ DOBROCIĄ!
 5. Ruszyły na stronie parafialnej zapisy na warsztaty muzyczne, organizowane w naszej parafii w dniach od 4 do 6 stycznia Więcej informacji na w/w stronie parafialnej, lub u s. Doroty.
 6. Są wystawione kosze, do których można składać żywność i środki czystości; można też przekazać bezpośrednio do kancelarii w godzinach urzędowania; chcemy w sobotę, 22.12. rozdać te dary najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za okazane serce, wsparcie i pomoc.
  8. Nasz organista Robert Więch kończy roznoszenie opłatków i bardzo dziękuje wszystkim Parafianom za miłe przyjęcie. Jednocześnie informujemy tych, z którymi nie udało się spotkać, iż opłatki można nabyć w zakrystii i na Chórze. Przy tej okazji chwalimy się, że mamy nowy monitor i oprogramowanie z tekstami pieśni.
 7. Nasza parafia organizuje w maju przyszłego roku pielgrzymkę na Cypr – wyspę św. Pawła, Barnaby i Łazarza. Informacji udziela i zapisy prowadzi Ks. Jarosław. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na naszej stronie internetowej.
 8. Kapituła odznaczenia „Anioł Stróż Ziemi Wołomińskiej”, Gazeta Patria oraz Fundacja Saxo Gramaticus, dla uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Postacie historii Polski i Kościoła”. Konkurs polega na wskazaniu jak największej liczby postaci historycznych na freskach w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie przy ul. Kościelnej. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach : dla dzieci do lat 12 i dla młodzieży do lat 19. Dla zwycięzców ufundowano nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu dostępny na stronie facebookowej konkursu i gazety Patria, a także jest wyłożony przy wyjściu z kościoła. Wyłożone są także formularze konkursowe. Serdecznie zapraszamy do udziału!
 9. Do nabycia prasa katolicka: Gość niedzielny i Idziemy, Któż jak Bóg, Miłujcie się