Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka na mbcz.wolomin.pl

 

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszych witryn czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy fragment naszej Polityki prywatności odnoszący się do tzw. plików Cookies. Dotyczy ona wszystkich witryn Polskiego Centrum Joomla! wydawanych przez Fundację PCJ Otwarte Źródła: Centrum, Pliki, Pomoc, Biblioteka, Demo, Fundacja

  1. Kiedy wchodzisz na strony naszych witryn, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google.
  2. Z naszego serwera wysyłamy pliki ciasteczek wyjątkowo. Służą one zapamiętaniu preferowanego wyglądu stron, ustawionego przez użytkowników, np. rozmiaru czcionki, odnotowaniu faktu głosowania w prowadzonych ankietach albo wykonaniu przez użytkownika kilkuetapowych czynności (np. dodania artykułu, dokonania zakupu w naszym sklepie internetowym). Korzystamy również z ciasteczek służących dopasowaniu wyświetlanych reklam do zainteresowań odwiedzających witryny.
  3. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
  4. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
  5. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
  6. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron w naszych witrynach.

Jak wyłączyć ciasteczka

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

Decyzją Władzy Seminaryjnej OBŁÓCZYNY, czyli uroczysty obrzęd nałożenia sutanny przez kleryków III roku naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego, będzie miał miejsce w naszym kościele parafialnym w sobotę 18 października 2014 r. podczas Mszy św. o godz. 10:00.

Jest to wyjątkowe wydarzenie dla naszej wspólnoty parafialnej, ponieważ dwóch spośród siedmiu kleryków, którzy przyjmą sutannę, pochodzi z naszej Parafii. Zazwyczaj obłóczyny odbywają się w kaplicy seminaryjnej lub w pobliskim kościele, dlatego będzie to także historyczne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy odbędą się one w Wołominie. Jest to niewątpliwie wyróżnienie dla naszej Parafii, dlatego zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.

Prosimy o modlitwę w intencji alumnów kursu III

Osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo naszych kleryków, mogą to uczynić wpłacając środki finansowe na konto naszej Parafii z dopiskiem "Stypendium dla kleryków naszej Parafii".

Numer rachunku bankowego: PKO BP  84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Ofiary można również przekazać przez Ks. Macieja.

 

 

Z początkiem października klerycy naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Warszawie - Tarchominie rozpoczną kolejny rok formacyjny. W tych szczególnie trudnych czasach, kiedy kapłani są ośmieszani i na różny sposób atakowani, pragniemy w naszej Parafii podjąć dzieło duchowego towarzyszenia tym, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

 

Czym jest Towarzystwo Przyjaciół Seminarium?

Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego zostało powołane przez Ks. Biskupa Kazimierza Romaniuka – pierwszego ordynariusza naszej Diecezji. W zamyśle ma to być stowarzyszenie wspierające kleryków modlitwą i ofiarą.

 

Po co wspierać powołania?

Powołanie kapłańskie jest darem Bożym, stanowiącym niewątpliwie wielkie dobro dla tego, dla kogo jest przede wszystkim przeznaczone. Ale jest to również dar dla całego Kościoła, a więc dla każdego wierzącego – także dla CIEBIE. Św. Jan Paweł II usilnie podkreślał, że Kościół ma chronić ten dar, cenić go i miłować. Kościół, czyli my wszyscy, także ponosimy odpowiedzialność za narodziny i dojrzewanie powołań kapłańskich.

 

W jaki sposób wspierać kleryków?

Najważniejsza jest modlitwa w intencji powołań, bowiem – jak czytamy w Ewangelii – Jezus sam nas do niej zachęca: „Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje...” Musimy zatem nie ustawać i prosić, aby nie zabrakło kapłanów, aby ci, którzy usłyszeli słowa „Pójdź za mną”, nie wahali się, ale ufnie szli za głosem Chrystusa.

Ci, którzy przystąpią do Towarzystwa Przyjaciół Seminarium, zobowiązują się do codziennego odmawiania modlitwy za powołanych. Otrzymają również na konkretny rok akademicki kartkę z imieniem i nazwiskiem kleryka i w jego intencji zobowiążą się do codziennego odmawiania modlitwy „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”.

 

Czy potrzebna jest pomoc materialna?

W miarę swoich możliwości, powinniśmy wspierać tych, którzy podjęli formację seminaryjną. Na chwilę obecną miesięczne czesne, jakie musi opłacić kleryk to 450 zł., nie wspominając o wydatkach na własne potrzeby (ubranie, zeszyty, książki itp.). Chłopcy ze względu na formację i fakt, że nie opuszczają budynku seminaryjnego, nie mogą podjąć pracy, aby sami mogli się utrzymać. Nie zawsze ich rodziny są na tyle zamożne, aby stać ich było na sfinansowanie nauki. Ważna jest zatem każda złotówka. Ofiary, jakie uda się nam zebrać będą przekazywane, jako pomoc dla kleryków z naszej parafii oraz dla tych najbiedniejszych – jako forma naszego stypendium dla nich.

 

W każdy poniedziałek w kaplicy seminaryjnej odprawiana jest Msza św. w intencji dobrodziejów Seminarium, a więc również za tych, którzy należą do Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego.

W ten sposób uczestniczymy w duchowym skarbcu Kościoła.

 

Jeśli chcesz przystąpić do Towarzystwa Przyjaciół Seminarium prosimy o kontakt z Ks. Maciejem.

 

W każdy pierwszy czwartek miesiąca będziemy spotykać się na Mszy św. o godz. 18:00 i modlić się w intencji powołań.

 

Liturgia dnia

Ministranci

Dyżury Niedzielne

Kwiecień 2014

 

Kościół

7:00 – 6 SzP

8:30 –  1 i 2 Gimnazjum

10:00 – 5 SzP A

11:15 –  4 SzP

18:00 – Czerwone Sutanny

 

Kaplica

9:00 – 3 Gimnazjum

10:30 – 5 SzP B

12:00 – Kandydaci

Newsletter