ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
20 maja 2018r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne na czuwanie przed uroczystością - sobotę w godzinach 2100 - 2400 Dziś można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” (warunki zwykłe uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, Komunia Św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Dzisiejsza uroczystość kończy w Kościele okres Wielkanocny, a rozpoczyna okres zwykły. Przypominamy, że Kościół w trosce o zbawienie zobowiązuje swoich wiernych do spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

Druga grupa dzieci o godz. 1100 przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej, wcześniej w piątek dzieci przystąpiły do Pierwszej Spowiedzi – obejmijmy dzieci i ich rodziców naszą serdeczną modlitwą. Prosimy, by uczestnicy Mszy św. o godz. 1115 dziś i za tydzień, w miarę możliwości przybyli na inną godzinę, zostawiając miejsce rodzinom dzieci. Dzieci wraz z rodzicami będą też obchodzić BIAŁY TYDZIEŃ – cieszymy się wraz z nimi i życzymy wytrwałości.

Ks. Jarosław zaprasza na godz. 16:00  na spotkanie organizacyjne przed parafialną pielgrzymką do Gruzji i Armenii.

W domu parafialnym również o godz. 16.00 Parafialny Ośrodek Formacji Rodziny organizuje spotkanie z panią Beatą Mariańczyk, położną, instruktorem modelu Creighton n.t. fizjologii płodności i naturalnych metod regulacji poczęć.

Wieczorem w kościele wystąpi zespól muzyki średniowiecznej i stylizowanej BONAVIYA z repertuarem tradycyjnie i nowocześnie aranżowanych XIV-wiecznych pieśni maryjnych ze zbioru L’libre Vermell de Montserrat w języku łacińskim i katalońskim, spisanych przez benedyktyńskich mnichów oraz własnych utworów w typie folk inspirowanych muzyką średniowieczną, z wykorzystaniem historycznych i własnych tekstów - 20 maja godz. 19.00 – zapraszamy!

Dziś także trwają DNI WOŁOMINA połączone z obchodami Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną pod hasłem: „Więcej nas łączy niż dzieli” – w Parku  im. Bohdana Wodiczki – rozpoczną się Mszą świętą w naszym kościele w intencji mieszkańców Gminy.

2. Jutro, w poniedziałek święto N.M.P. Matki Kościoła.

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ofiarujmy naszą modlitwę i wdzięczność Panu Jezusowi a także kapłanom za ich posługę. W szczególny sposób dziękujemy diakonowi Danielowi Lubańskiemu, który kończy roczną praktykę w naszej wspólnocie i życzymy mu radosnej oraz wytrwałej, wiernej służby w Kościele w kapłaństwie sakramentalnym, które przyjmie wraz z naszymi drogimi parafianami Janem Łaskiźrenic, które widząm i Janem Roztockim dnia 2 czerwca b.r. w Katedrze Warszawsko-Praskiej.

4. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia, na Mszy św. o godz. 11.00, będziemy przeżywali Pierwszą Komunię Świętą trzeciej grupy dzieci. Spowiedź święta dla dzieci i rodziców w piątek 25 maja  od godz. 16.30. Tego też dnia po Mszy świętej wieczornej odprawiona zostanie Droga Krzyżowa za dusze w czyśćcu cierpiące – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W najbliższą sobotę, ostatnią miesiąca zapraszamy na tzw. „Mszę św. Michałową” . A w Niepokalanowie – Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin – można zabrać ze sobą foldery, złożone na stoliku za ławkami, a które Ojcowie Franciszkanie nam przekazali wraz z zaproszeniem do udziału w najbliższy weekend.

6. Za tydzień, po Mszy św. o godz. 12.30 krótkie spotkanie dla modlących się za swoje dzieci na Różańcu – rodziców, a o godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza św., na którą zapraszamy osoby niepełnosprawne, upośledzone oraz ich rodziny i opiekunów.

7. Ostatni pełny tydzień kiedy możemy oddać cześć Maryi poprzez nabożeństwa majowe. Zapraszamy więc do udziału w tej wyjątkowej modlitwie. W dni powszednie „majowe” odprawiane jest po Mszy św. wieczornej, czyli około 18.40, zaś w niedzielę o godz. 17.00.

8. Polecamy lekturę prasy katolickiej: tygodniki: IDZIEMY , GOŚĆ NIEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA, miesięczniki MIŁUJCIE SIĘ, KTÓŻ JAK BÓG.