II NIEDZIELA ADWENTU
10 grudnia 2017

 1. Dziś o godz. 16:00 w domu parafialnym spotkanie informacyjne przed czerwcową pielgrzymką do Gruzji i Armenii; o godz. 17:00 w kościele na Różańcu modlić się będziemy prosząc o dobre przeżycie rekolekcji. Kościół w Polsce dzisiaj też organizuje zbiórkę do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.


U ministrantów można nabyć sianko na wigilijny stół i – dobrowolne ofiary wspomogą wyjazdy naszej młodzieży na ferie zimowe.

Bielanki  z naszej parafii rozprowadzają dziś pierniczki świąteczne zrobione własnoręcznie. Fundusz ze sprzedaży będzie wsparciem dla ciężko chorej bielanki.

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim którzy włączyli się w „Akcje serduszko” Niech za Wasze dobre, otwarte  serce, Bóg przez wstawiennictwo św. Mikołaja obdarza Was swym błogosławieństwem. Dziękujemy J

Składamy również podziękowanie wszystkim którzy włączyli się w akcję pomocy rodzinie poszkodowanej w pożarze. Na odbudowę domu zebraliśmy do tej pory 3.505 zł. Pieniążki  zostaną przekazane rodzinie tuż przed świętami.  Bóg zapłać!

 1. Rozpoczęliśmy nasze przygotowanie duchowe do Świąt Narodzenia Pańskiego. Poprowadzi je - ks. Tadeusz Danieluk, kapelan szpitala w Siedlcach. Program wywieszony w gablotach. Msze św. z naukami o godz. 8, 10, 16.30 z udziałem dzieci, 18, 20 dla młodzieży, szczególnie kandydatów do bierzmowania i późno wracających z pracy. w środę na 10.00 zapraszamy chorych, prosimy, by im pomóc w dotarciu do świątyni. Zachęcamy do licznego udziału i skorzystania z Sakramentu Pokuty.
 1. Akcja Katolicka i Caritas rozprowadza jeszcze dziś ŚWIECE WIGILIJNE w ramach ogólnopolskiej kampanii Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło poprzez nabywanie świec, które zapłoną na naszych stołach.
  Są też wystawione kosze, do których będzie można złożyć żywność i środki czystości; chcemy w sobotę, 16.12. rozdać te dary najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za okazane serce, wsparcie i pomoc.
 1. Komendant Powiatowy Policji w Wołominie zwraca się do nas wszystkich z apelem o bezpieczne poruszanie się na drogach, rozsądek, dostosowywanie prędkości do warunków zimowych, stosowanie odblasków głównie przez pieszych i rowerzystów.

  Ks. Dziekan Zygmunt Podstawka i Pani Burmistrz Elżbieta Radwan zapraszają mieszkańców na Wigilię Miejską za tydzień, 17 grudnia na godz. 15.00 na Plac 3 Maja – gościem honorowym uroczystości będzie bp Romuald Kamiński, nowy ordynariusz naszej Diecezji.

  Za tydzień w naszym kościele Koncert Adwentowy – Niedziela, 17 grudnia godz. 19.00. Wykonawcy to soliści, chór i orkiestra Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie a także znany w Polsce i na świecie dyrygent i kompozytor p.Szymon Kawalla, na organach zadebiutuje Oskar Pietrzak.
 1. W najbliższą środę 36. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego, niech pobudzi nas do modlitwy za Ojczyznę, za rządzących, o zgodę i pojednanie skłóconych i o umacnianie się dobra wspólnego oraz sprawiedliwości społecznej.
 1. Do nabycia prasa katolicka: Gość niedzielny i Idziemy, Któż jak Bóg, Miłujcie się oraz u Siostry Symeony kalendarze na 2018 rok wydane przez Księży Michaelitów.